PDA

Επιστροφή στο Forum : θερμοτραπεζα



fm344
05-08-11, 20:12
καλησπερα.εχω μια μικρη θερμοτραπεζα,που διατηρη το φαγητο ζεστο .
λειοτυργει με νερο,που μπαινει στη λεκανη και με αντιστασεις ζεστενεται.
με τον καιρο εχουν ανοιξει τρυπες στη λεκανη και καθος σταζει επανω στις αντιστασεις δημιουργει προβλημα.
εχω καλυψη τις τρυπες με θερμικη σιλικονη,αλαλ με τον καιρο,φθυρεται και δημιουργει το ιδιο προβλημα.
σκεφτικα να κανω μια αλλι νεα λεκανη και να την κολυσω .η υπαρχουσα λεκανη και η νεα που σκεφτωμαι να βαλω ειναι στελεστε.θα λυση το προβλημα?υπαρχει καπιος αλλος τροπος-εκτος απο το να αγορασω νεα-που λυνει το προωλημα αυτο?

briko
05-08-11, 21:18
τον σιδηροστοκο που χρησιμοποιούν στα τρακαρισμένα αυτοκίνητατον σκέφτηκες?

takisegio
06-08-11, 00:54
αντεχει σε θερμοκρασια;;

navar
06-08-11, 01:00
για τί θερμοκρασίας μιλάμε ?
με κανένα φλογυστράκι και εκείνο το καλάι που κολλάνε τα ψυγεία αυτοκινήτων θα λύνονταν το πρόβλημα σου άνετα !

fm344
06-08-11, 18:27
θερμοκρασια σε 100 και ανω .σιδηροστοκοσ,καλαι δεν νομιζο να εχουν αποτελεσμα.
κατι αλλο?

Nemmesis
06-08-11, 18:52
δεν μας λες αυτη η λεκανη απο τι υλικο ειναι...
πες μας και βλεπουμε... αλλα αν μιλαμε για φαγητο πρεπει να ειναι απο inox.. .αλλα το inox πως να τρυπησε?

fm344
06-08-11, 20:22
steleste ειναι το υλικο.δεν ξερω αν το λενε και με αλλη ονομασια,αλλα εδω ετσι το προφερουν.το πως τρυπησε ουτε εγω ξερω.και το περιεργο εινια πως η τρυπες φαινονται σαν να ανοιχτικαν με τρυπανακι.δηλαδη,ειναι κανονικος μικρος κυκλος,ομοιομορφα ανοιχτος,οχι τρυπα οπως ειναι απο σκουργια.

frozen843
06-08-11, 22:36
http://www.devcon.com/products/products.cfm?familyid=102. Το υλικο λεγεται plastic steel. Το link ειναι απλα παραδειγμα. Υπαρχουν απειρα και δεν θα δυσκολευτεις να το βρεις σε ενα μαγαζι με βιομηχανικα. Κανει σιγουρα για αυτο που θες απλα δεν ξερω αν και ποσο τοξικο ειναι και αν θα κανει για τροφιμα γιατι κατα τα αλλα αν το βαλεις σωστα εχει θεωρητικα την ιδια αντοχη με το ατσαλι.

takisegio
09-08-11, 13:47
γιατι δεν φτιαχνεις μια inox λαμαρινα ;;