PDA

Επιστροφή στο Forum : LG GD510 POP- ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΘΟΝΗΣ ΑΦΗΣ



lakafitis
12-01-11, 16:35
Καλησπέρα παιδια εχω το συγκεκριμενο κινητο και το πρόβλημα είναι οτι δεν μου δουλεύει η οθόνη αφής. Σε κάποιο σημείο της οθόνης του digitiser εχει εμφανιστεί ενα στίγμα σαν διάβρωση. Εχθες που το ανοιξα προσπαθησα να το καθαρίσω χωρις επιτυχία, αλλα μετα που το έκλεισα η οθονη αφής δουλευε κανονικα. Σήμερα το πρωί ομως κανει παλι τα ίδια. Επειδη εχω βρεί καινούριο digitiser στο ebay σχετικα φθηνό, και δεν είμαι σίγουρος αν τελικα φταιει αυτο , θέλω να ρωτήσω αν εχει αντιμετωπίσει κανεις απο δω μέσα παρόμοια περίπτωση, η αν γνωρίζει κατι παραπάνω σε σχέση με το συγκεκριμένο πρόβλημα.

rep
12-01-11, 18:36
ολα τα κινητα με οθονη αφης καποια στιγμη βγαζουν βλαβη καποια γρηγορα lg,samsung καποια αργα νοκια ,sony ericsson καποια σπανια iphone.βαθια χτυπιματα υγρασια στις εσωτερικες στρωσεις ειναι συχνα περιπτωσεις που κανουν τα κινητα να μην δουλευουν.

lakafitis
12-01-11, 19:16
Αρα παω για αλλαγή της οθόνης αφής. ευτυχώς 10 ευρω κανει απο οτι είδα.

leosedf
12-01-11, 19:21
Εκτός απο τα HTC που δοκιμάστηκαν χρόνια στην αγορά και έχουν μια σχετική εμπειρία ωστε να κάνουν πιό σίγουρες κατασκευές.

lakafitis
21-09-11, 13:28
Επανέρχομαι μετα απο καιρο στο θέμα , διοτι σήμερα άλλαξα το digitizer το οποιο παράγγείλα απο ebay , αλλα δυστηχώς η αφη εξακολουθει να μην δουλέυει καθόλου.Γνωρίζει κανείς αν έχει κάποιο κρυφο μενου το συγκέκριμενο κινητο , μηπως και χρειαζεται να γινει καποιο calibration στην οθόνη;

takisegio
21-09-11, 18:44
Αρα παω για αλλαγή της οθόνης αφής. ευτυχώς 10 ευρω κανει απο οτι είδα.

απο ebay;;

takisegio
21-09-11, 18:46
Επανέρχομαι μετα απο καιρο στο θέμα , διοτι σήμερα άλλαξα το digitizer το οποιο παράγγείλα απο ebay , αλλα δυστηχώς η αφη εξακολουθει να μην δουλέυει καθόλου.Γνωρίζει κανείς αν έχει κάποιο κρυφο μενου το συγκέκριμενο κινητο , μηπως και χρειαζεται να γινει καποιο calibration στην οθόνη;
καλιμπραρισμα εχει στο μεονου μεσα αλλα μαλον αυτο που παραγγειλες ειναι "πολυ κινεζικο" και δεν δουλευει.ειναι χαμηλη η τιμη του για να δουλευει

lakafitis
21-09-11, 19:42
καλιμπραρισμα εχει στο μεονου μεσα αλλα μαλον αυτο που παραγγειλες ειναι "πολυ κινεζικο" και δεν δουλευει.ειναι χαμηλη η τιμη του για να δουλευει
Τι να σου πώ , επειδη εχει διαφορους πωλητες στο ebay εκει γύρω παιζουν οι τιμες τους, και ολοι λένε οτι είναι γνησιο. Αντε να βγάλεις άκρη , και υπάρχει βέβαια η πιθανότητα να έχει προβλημα και η πλακέτα του κινητου.

takisegio
21-09-11, 20:55
με τιποτα ,αγορασε καλη ποιοτητα αφης περιπου 30 € λιανικη εχει.κατω στα μερη σου ειναι η NORTONLINE.

lakafitis
21-09-11, 22:57
Καλα αμα είναι να δόσω 30 ευρω συν τα μεταφορικα , δεν νομιζω οτι αξιζει. Το κινητο καινουριο κανει 80, και επισης με την συγκεκριμενη εταιρια (NORTONLINE) δεν έχω και την καλυτερη εμπειρια , τουλαχιστον οσον αφορα το service της.

takisegio
22-09-11, 00:35
ηδη εχασες λεφτα απο τη κινεζια,η λυση ειναι να παρεις αλλο κα ιαν το ανακυκλωσεις αυτο!!!.θεωρω οτι η εν λογω εταιρεια ειναι αρκετα σοβαρη και αξιοπιστη.φιλε Παρασχο τι κανεις;;;

lakafitis
22-09-11, 11:00
Καλα ετσι και αλλιως για εφεδρικο θα το χα, το τηλεφωνο. Ευχαριστω για την βοηθεια.
Ο Παράσχος ποιος είναι;

leosedf
22-09-11, 20:10
Παράσχος= Ο τεχνικός της Nortonline, καλό παιδί τον είχα συναντήσει στην αθήνα στην HTC.

Έχω καιρό να ακούσω νέα του.

BESTCHRISS
22-09-11, 20:28
http://www.youtube.com/watch?v=Hf8MvWuvYTU

lakafitis
22-09-11, 21:36
Παράσχος= Ο τεχνικός της Nortonline, καλό παιδί τον είχα συναντήσει στην αθήνα στην HTC.

Έχω καιρό να ακούσω νέα του.
Να σου πώ την αλήθεια δεν είχα προσωπικη επαφη μαζί του μονο τηλεφωνικα ειχαμε μιλησει , απλα πέρυσι είχα στειλει ενα κινητο HTC στην εγγυηση, για επισκευη το οποιο δουλεψε για 2 εβδομαδες περιπου και μετα μου ξανακανε τα ιδια.

lakafitis
22-09-11, 21:38
http://www.youtube.com/watch?v=Hf8MvWuvYTU
Δεν ανταποκρινεται καθόλου το touch , και δεν μπορω να μπώ καν στο μενου του, για να το καλιμπραρω.

takisegio
23-09-11, 01:05
Παράσχος= Ο τεχνικός της Nortonline, καλό παιδί τον είχα συναντήσει στην αθήνα στην HTC.

Έχω καιρό να ακούσω νέα του.

+1000 Κωνσταντινε

takisegio
23-09-11, 01:07
ακουσε με αν δε παρεις αλλη αφη δεν θα το φτιαξεις-κανε την επιλογη σου!!!!!!!

BESTCHRISS
23-09-11, 12:52
Δεν ανταποκρινεται καθόλου το touch , και δεν μπορω να μπώ καν στο μενου του, για να το καλιμπραρω.
έλενξε τις επαφες που παει η καλωδιοταινια στην πλακετα μηπως εχει ξεκολησει καμια επαφη και παρασε τες με καλαι αλλα με κολλητηρι με λεπτη μυτη και με προσοχη