PDA

Επιστροφή στο Forum : Sony kv-29fx66e 5flash



Nemmesis
10-05-09, 13:30
λοιπον παιδια εχω αυτην τη tv οταν ειναι κρυα ξεκιναει κανονικα μετα απο λιγο ομως αρχηζει να αναβοσβηνει το λεντ του standby 5 φορες... αν την κλεισω δεν ξεκιναει και ωγαζει το ιδιο σφαλμα... οταν κρυωσει ειναι ολα οκ ξανα.. εχω την εντηπωση οτι πρεπει να ειναι κανας πυκνωτης απο καποιο τροφοδοτικο... ακομα ομως δεν την ανοιξα για να δω τι παιζει λογο χρονου και βαρεμαρας ποιο πολυ (αφου δουλευει κιολας)...
λοιπον οι μεγαλοι τι λετε??
amigo Sakis??:001_rolleyes:

gsmaster
10-05-09, 14:55
Πάρε ένα ψυκτικό σπρέυ ή κανα σπρέι αέρα και ξεκίνα το κυνήγι σε ύποπτα σημεία.

betacord85
10-05-09, 19:59
λοιπον παιδια εχω αυτην τη tv οταν ειναι κρυα ξεκιναει κανονικα μετα απο λιγο ομως αρχηζει να αναβοσβηνει το λεντ του standby 5 φορες... αν την κλεισω δεν ξεκιναει και ωγαζει το ιδιο σφαλμα... οταν κρυωσει ειναι ολα οκ ξανα.. εχω την εντηπωση οτι πρεπει να ειναι κανας πυκνωτης απο καποιο τροφοδοτικο... ακομα ομως δεν την ανοιξα για να δω τι παιζει λογο χρονου και βαρεμαρας ποιο πολυ (αφου δουλευει κιολας)...
λοιπον οι μεγαλοι τι λετε??
amigo Sakis??:001_rolleyes:
φιλαρακο μπορει να εχεις πεσμενη οθονη,ψηλωσε λιγο το g2 να δεις τι κανει,αν ξυνει και πεται γραμμες επιστροφης μετα απο το ρυθμισμα το η οθονη ψοφισε.....betacord85 japan made

panos_panopoulos
10-05-09, 20:09
επειδή έψαχνα παλιότερα για Sony, το οτι αναβοσβήνει πέντε φορές το λέντ σημαίνει κάποιον κωδικό βλάβης απο το εγχειρίδιο της , αλλά δεν θυμάμαι τι ακριβώς. το είχα κατεβάσει απο το http://www.eserviceinfo.com/

betacord85
11-05-09, 00:21
επειδή έψαχνα παλιότερα για Sony, το οτι αναβοσβήνει πέντε φορές το λέντ σημαίνει κάποιον κωδικό βλάβης απο το εγχειρίδιο της , αλλά δεν θυμάμαι τι ακριβώς. το είχα κατεβάσει απο το http://www.eserviceinfo.com/
λογικο ειναι,αφου ο κατασκευαστης το εχει κωδικοποιησει για να διευκολυνει τους τεχνικους της sony,λοιπων μαλλον η οθονη σου ειναι ψοφια,υψηλη βγαζει?λαμπα εβαλες στο τροφοδοτικο να δεις?το bu της υψηλης ειναι καλο η εχει διαροη?betacord85 japan made.....

Nemmesis
11-05-09, 00:31
λοιπον... οπως σας ειπα ο τηλεωραση δουλευει κανονικα... και ολη μερα να την εχω ανοιχτη θα δουλευει κανονικα απλα αντι να ηταν σβηστο το standby λεντ θα κανει 5flash... ενω αν την κλεισω θα πρεπει να περιμενω να κρυωσει για να ξανα ανοιξει...

mystaki g
11-05-09, 10:16
Στην πλακετα της οθονης εχουμε (R-7384 R-7383 )ειναι παραλληλα συνδεμενες /χαμηλωσε την αντισταση τους για να δοσεις μεγαλυτερη ταση στην οθονη και θα καταλαβεις εαν το προβλημα σου ειναι η οθονη/μονο με προσοχη μην βραχ/ τιποτα,στο λεω γιατι δεν ξερω εαν εισαι τεχνικος.

east electronics
11-05-09, 12:24
αχ βρε βαγγελη .... πολυ μου λειπεις ......