PDA

Επιστροφή στο Forum : windows 98



blur image
18-12-06, 11:29
καλημερα
αυτες τις ημερες μου εχει εμφανιστει ενα προβληματακι.εχει να κανει με τα windows 98 και την καρτα γραφικων.υπαρχουν 2 pc που συναντησα το ιδιο προβλημα.εχουν χασει ενα απο τα τρια χρωματα τους.στο ενα συγκεκριμενα το κοκκινο και στο αλλο το μπλε.δεν εχω αλλαξει ακομα την καρτα.αλλα θα ηθελα να ξερω αν εχει πεσει κατι τετοιο στην αντιλιψη σας.
ευχαριστω

GEWKWN
18-12-06, 13:38
την οθονη την ειδες;
μηπως το καλωδιο κανει κολπα;

blur image
18-12-06, 14:02
τρεις οθωνες αλλαξα τα ιδια.drivers δεν πρεπει να ειναι γιατι στο ενα που λειπει το μπλε τα dos γραματα ειναι πρασινοκιτρινα.αλλα σκεφτομε μηπως υπαρχει κανενας ιος που εκανε κατι.οπως παλια με αυτον που χαλαγε το boot του bios.θα αλλαξω αυριο καρτα γραφικων και σας λεω τι εγινε.ιδεες παντα δεκτες.
ευχαριστω

Edison
18-12-06, 15:15
καλώδιο δοκόμασες να αλλάξεις?
Μήπως κανά πινάκι είναι στραβό?

blur image
18-12-06, 15:20
εχουν διαφορετικα καλωδια η καθε μια.

aeonios
18-12-06, 15:59
Μήπως κάποια οθόνη άφησε κάποιο πινάκι σε κάποιο από τα θηλυκά της κάρτας γραφικών σου και δεν μπορεί να μπει μέσα το αρσενικό από το κάθε μόνιτορ;

blur image
18-12-06, 16:20
ποσο λαθος μπορει να κανω οταν εχω τοσο υλικο μπροστα μου.δεν ειναι επαφικο.σιγουρα.ειναι η κατι απο τα drivers η κατι απο την καρτα.

PiCBuRn3r
18-12-06, 17:42
Είχα και γω παλιά μια geforce 2 που τα έδειχνε όλα μπλε..... Είχε κάει ένα DAC μέσα στο chipset.....