Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7
  1. #1
    Το avatar του χρήστη brasidas12
    Μέλος
    Όνομα
    Μύρωνας
    Εγγραφή
    Dec 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    265

    Προεπιλογή Πρόβλημα ήχου

    Καλησπέρα στην ομάδα.
    Μου εδωσαν ένα ράδιο από Renault το medianav evolution
    Και ενώ όλα δουλεύουν μια χαρά δεν έχω καθόλου ήχο.
    Από τις ρυθμίσεις δεν είναι άρα εικάζω πως είναι το chip του ενισχυτή αν το λέω σωστά. Από τι είδα φοράει τον TDF8546 NXP.
    Η ερώτηση μου είναι κατά πόσο συμφέρει να επισκευαστεί γιατί αν δουλέψει θα το έβαζα στο φορτηγό τις δουλειάς αλλά δεν είναι και κάτι που με καίει.
    Είναι κανείς που ασχολείται να μου πει περίπου το κόστος;;
    Ευχαριστώ

  2. #2
    Το avatar του χρήστη klik
    Μέλος
    Όνομα
    N/A
    Εγγραφή
    Oct 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλλλονίκη
    Μηνύματα
    1.164

    Προεπιλογή

    Δεν είναι απαραίτητο να έχει καεί το ολοκληρωμένο εξόδου. Μπορεί να έχουν διακοπή ή βραχυκύκλωμα τα ηχεία σου (και να μπαίνει σε προστασία) ή να έχουν οξειδωθεί οι ακίδες του βύσματος στην πλακέτα ή ...
    Tο αυτοκίνητο είναι δύσκολο περιβάλλον για τα ηλεκτρονικά (κραδασμοί, ακραίες θερμοκρασίες, υγρασία, ήλιος)

  3. #3
    Το avatar του χρήστη brasidas12
    Μέλος
    Όνομα
    Μύρωνας
    Εγγραφή
    Dec 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    265

    Προεπιλογή

    Τα ηχεία είναι οκ γιατί με το μαμά ράδιο κ με ένα άλλο που συνδεσα έχω ήχο κανονικά. Μόνο με αυτό το ράδιο δεν ακούγεται τίποτα. Τώρα με το μάτι δεν φαίνεται κάτι αλλά σίγουρα ένας ειδικός μπορεί να βρει το πρόβλημα

  4. #4

    Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Dec 2016
    Περιοχή
    PERISTERI ATTIKIS
    Μηνύματα
    1.736

    Προεπιλογή

    Φίλε Μύρωνα,
    αφού συμφωνήσω κι εγώ απόλυτα με τα γραφόμενα του φίλου και συναδέλφου klik από Θεσσαλονίκη,
    θα συμπλήρωνα και την υπόθεση να ΄χει ενεργοποιηθεί κάποιο mute στ΄ ηχοσύστημά σου.
    Ακόμη επειδή το 2019 έγινε ένα Update στο λογισμικό του συγκεκριμένου ηχοσυστήματος καλό θα ΄ναι
    να το δοκιμάσεις (φαντάζομαι ότι τ΄ ηχοσύστημα διαθέτει θύρα USB 2 κι εσύ ένα Flash Memory Stick
    χωρητικότητας 4GB μ΄ ενδεικτικό LED στ΄ οποίο θα περάσεις τ΄ αρχείο αναβάθμισης).
    Από το site : https://mrestore-my.sharepoint.com/personal/martin_mrestore_dk/_layouts/15/onedrive.aspx?id=%2Fpersonal%2Fmartin%5Fmrestore%5 Fdk%2FDocuments%2FClio%20IV%2FMediaNav%2FMediaNavE volution9%2E1%2E3Official%2Ezip&parent=%2Fpersonal %2Fmartin%5Fmrestore%5Fdk%2FDocuments%2FClio%20IV% 2FMediaNav&ga=1
    κατεβαίνει σ΄ ένα συμπιεσμένο (.rar) αρχείο, ένα αρχείο lgu επαναπρογραμματισμού του RENAULT
    MEDIANAV EVOLUTION σε Ver. 9.1.3, κι από το site : https://drive.google.com/file/d/1gHYRfwZmZegxGvvzr9RTASlY CjP_rUtk/view
    κατεβαίνουν σ΄ αρχείο .rar 6 στοιχεία του Medianavtoolbox.
    Αυτά που κατεβαίνουν από το δεύτερο site χρησιμοποιούνται για διάφορα ρυθμιστικά των MEDIA και
    του NAVIGATOR.

    Φιλικά.
    Δημήτρης Καρούσης

  5. #5
    Το avatar του χρήστη brasidas12
    Μέλος
    Όνομα
    Μύρωνας
    Εγγραφή
    Dec 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    265

    Προεπιλογή

    Αναβάθμιση στην 9.1.3 του έχω κάνει. Το δεύτερο θα το κοιτάξω το απόγευμα. Μακάρι να είναι κάτι τόσο απλό γιατί είναι κρίμα να πάει για πέταμα

  6. #6
    Το avatar του χρήστη johnnyb
    Μέλος
    Όνομα
    johnny
    Εγγραφή
    Apr 2011
    Περιοχή
    Θεσσαλία
    Μηνύματα
    269

    Προεπιλογή

    To ηχοσυστημα ειναι συγκεκριμενης μαρκας πως θα το βαλεις στο φορτηγο, ειναι ιδια μαρκα το φορτηγο ταιριαζουν οι φυσες και το can ?

  7. #7
    Το avatar του χρήστη brasidas12
    Μέλος
    Όνομα
    Μύρωνας
    Εγγραφή
    Dec 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    265

    Προεπιλογή

    Όλα παίζουν εκτός από τον ήχο. Να μην παίζει ο ήχος επειδή δεν είναι Renault το φορτηγό;;; Αν ήταν έτσι δεν θα άνοιγε κάν φαντάζομαι

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας