Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3
  1. #1
    Το avatar του χρήστη pliktras
    Μέλος
    Όνομα
    Christos
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    202

    Προεπιλογή ET875SC11D/02 SIEMENS προβλημα μετα απο επισκευη

    Καλησπέρα σε όλους.Είναι η τρίτη φορά που μου συμβαίνει κάτι τέτοιο μετά απο επισκευή σε εστία siemens.Εχουν ερθει για επισκευη με προβλημα στο τροφοδοτικό.Μετά την επισκευή η εστία δουλεύει κανονικά αλλα μόλις δουλέψουν τα μάτια την πρώτη φορά ολα καλά, ανάβει το h όπως είναι λογικό και μετά φεύγει αφου ζεστάθηκε για λίγο.Μετά ομωε αν το αφήσεις πχ μια μερα εκτός και πας να το βαλεις στο ρευμα( που εννοείται ότι ειναι παγωμένο) μένουν τα h και δε φεύγουν με τίποτα.Δουλεύει κάνει τα πάντα, αλλά όσο παίρνει ρεύμα το h είναι αναμμένο. Έχω φάει τον κόσμο να δω γιατι συμβαίνει αυτό, δεν το εχω εντοπίσει. Απο την αλλη λέω σίγουρα κάποιος θα το εχει αντιμετωπίσει, όσο και αν εψαξα δεν εχω βρει κάτι.Εχω μια ευκαιρια να μελετήσω το κύκλωμα στο ενα που δεν αναβει όπως φαίνεται στη φώτο, αλλά είμαι σίγουρο οτι αμα το αναψω θα μεινει και αυτό με h. Παρακαλώ τα φώτα σας. Ευχαριστώ.εικόνα_Viber_2023-10-17_13-34-27-429.jpgεικόνα_Viber_2023-10-17_13-34-27-623.jpg

  2. #2

    Μέλος
    Όνομα
    Πέτρος
    Εγγραφή
    Oct 2011
    Περιοχή
    Έβρος
    Μηνύματα
    5.318

    Προεπιλογή

    Δες τα σχεδιαγράμματα (και περισσότερο εκεί που λέει στο σχέδιο "ένδειξη θερμής εστίας " ( και όχι λυχνίας λειτουργίας )
    https://www.eaparts.gr/parts/item/31834#img4
    Λογικά το h ενεργοποιείται από μέσα από την εστία (είτε πρόκειται για θερμοστατικό διακόπτη ego ) είτε πρόκειται για πλακέτα , η βασική αρχή ένδειξης θερμής εστίας είναι η ίδια . Και ίσως βοηθήσουν να βρεις το πρόβλημα γιατί επιμένει το h (ακόμη σε κρύα εστία ) και τα εσώτερα των σχεδίων να σου δώσουν την απάντηση .

  3. #3
    Το avatar του χρήστη pliktras
    Μέλος
    Όνομα
    Christos
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    202

    Προεπιλογή

    Εχω τσεκάρει και τα μάτια και χωρίς μάτια η ένδειξη παραμένει. Εγώ πιστεύω οτι λειτουργεί με κάποιο timer του προγράμματος που θα δώσει ενδειξει για το χρόνο στο Η και μετά απο λίγο στο h και τέλος να εξαφανιστεί, πράγμα που δε γίνεται.

Παρόμοια Θέματα

  1. [Άλλη] Μεταχειρισμενη κουζίνα προβλημα;
    από Joanna26 στο forum Ηλεκτρική Κουζίνα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-08-20, 13:27
  2. [Miele] ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΚΑΤΑΨΥΞΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΠΟΨΥΞΗ
    από THEORIMA στο forum Ψυγείο
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-08-20, 00:20
  3. [Κλιματιστικό] ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΣΥΜΠΙΕΣΤΗ
    από κωστας1982 στο forum Κλιματιστικό
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-06-15, 23:49
  4. [Home Cinema] buzzing παλμοτροφοδοτικου home cinema μετα την επισκευη του. (philips hts3377)
    από jimacid στο forum Eνισχυτής, Home Cinema & HiFi
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-12-13, 13:11
  5. Επισκευη παλαιό ραδιόφωνο SIEMENS
    από nixagr στο forum Ραδιόφωνο & CD Player
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-01-12, 15:11

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας