Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 12 από 12

Θέμα: phonic max500

  1. #11

    Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Dec 2016
    Περιοχή
    PERISTERI ATTIKIS
    Μηνύματα
    1.738

    Προεπιλογή

    Σωστά γράφεις Σπύρο,
    ήθελα να το διευκρινίσω αλλά με πρόλαβες ότι οι +/- τάσεις των 36V & των 60V είναι μετά την ανόρθωση από τις αντίστοιχες γέφυρες διόδων.
    Το γεφύρωμα των μπλε και κίτρινων καλωδίων στο δευτερεύον δεν νομίζω ότι είναι η αρμόζουσα λύση.
    Ρώτησες στον Φανό (210382874 αν υπάρχει ο συγκεκριμένος τοροειδής και τη τιμή του;
    Δεν νομίζω να βγάζει τέτοιο κόστος 180€, μου φαίνεται υπερβολικό, ίσως το μισό να ΄ναι πιο λογικό.
    Κάλεσε στο τηλ/νο 2109586562 και τον Γιατρά στην Καλλιθέα που ασχολείται με περιελίξεις και τοροειδών μετασχηματιστών να πάρεις μία ιδέα.
    Φιλικά.
    Δημήτρης Καρούσης

  2. #12

    Μέλος
    Όνομα
    σπιρος
    Εγγραφή
    Oct 2020
    Περιοχή
    ιονια νησια
    Μηνύματα
    120

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Di*Ca_Electronic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστά γράφεις Σπύρο,
    ήθελα να το διευκρινίσω αλλά με πρόλαβες ότι οι +/- τάσεις των 36V & των 60V είναι μετά την ανόρθωση από τις αντίστοιχες γέφυρες διόδων.
    Το γεφύρωμα των μπλε και κίτρινων καλωδίων στο δευτερεύον δεν νομίζω ότι είναι η αρμόζουσα λύση.
    Ρώτησες στον Φανό (210382874 αν υπάρχει ο συγκεκριμένος τοροειδής και τη τιμή του;
    Δεν νομίζω να βγάζει τέτοιο κόστος 180€, μου φαίνεται υπερβολικό, ίσως το μισό να ΄ναι πιο λογικό.
    Κάλεσε στο τηλ/νο 2109586562 και τον Γιατρά στην Καλλιθέα που ασχολείται με περιελίξεις και τοροειδών μετασχηματιστών να πάρεις μία ιδέα.
    Φιλικά.
    Δημήτρης Καρούσης
    ουτε κι εγω το βρισκω οκ το γεφυρωμα δημητρη τα δυο μπλε μαζι τα δυο κιτρινα μαζι αλλα δουλευει για ωρες οπως ανεφερα σε προηγουμενο ποστ χωρις να υστερει καπου η να ζεσταινει κατι ελεγχοντας παντα με την θερμοκαμερα.τα εξαρτηματα που πηγαιναν 60-70 βαθμους πριν την ζημια το ιδιο πανε και τωρα.ο ενισχυτης ολος καινουργιος κανει 180 ευρω.τοροιδη βρισκω με 60 ευρω με διπλες τασεις. μπορει αργοτερα αν ζησει το μηχανημα να του παρω εναν.οι τασεις ειναι δυο μια χαμηλη και μια ψιλη γιατι η σχεδιαση ειναι ταξη Η και μαλον οσο παιζει σε χαμηλη ενταση τροφοδοτει η μικρη ταση και οταν ανεβασεις γκαζια μπαινει και η μεγαλη.αληθεια δεν ξερω τι σκεφτονταν οι σχεδιαστες του μηχανηματος και εκαναν τοσο μικρο σε ισχυ και φθηνο ενισχυτη ταξη Η.περιτο κι αχρειαστο με την στανταρ ΑΒ σχεδιαση ηταν μια χαρα.ετσι κι αλλιως επανω σε driver 1 ιντσας θα τον δουλεψω.οι 4 ασφαλειες πριν τις γεφυρες ειναι ολες ιδιες μονο η μια γεφυρα ειναι πιο μικρη αυτη που εχει επανω της του δυο ηλεκτρολυτικους και η μεγαλη τους αλλους τεσσερις.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη spiros full : 25-04-23 στις 16:26

  3. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον spiros full για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    mikemtb73 (25-04-23)

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. SERVICE PHONIC MAR 2
    από east electronics στο forum Eνισχυτής, Home Cinema & HiFi
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-05-12, 00:21
  2. Ενισχυτής Phonic Mr2 πρόβλημα στο κλείσιμο του
    από iagouaros στο forum Eνισχυτής, Home Cinema & HiFi
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-03-10, 12:21
  3. Προβλημα σε ενισχυτη Phonic
    από rebetis85 στο forum Eνισχυτής, Home Cinema & HiFi
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-03-09, 10:19

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας