Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 13 από 13
  1. #11
    Το avatar του χρήστη klik
    Μέλος
    Όνομα
    N/A
    Εγγραφή
    Oct 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλλλονίκη
    Μηνύματα
    1.165

    Προεπιλογή

    Στους 2700 βαθμους ειναι ξεκουραστο που κιτρινιζει καπως. Ειναι κατάλληλο για χωρους χαλαρωσης (καθιστικό, υπνοδωμάτιο).
    Τα πιο λευκα δείχνουν σωστα τα χρωματα και βολεύουν για περιβάλλον εργασίας ή διαβασμα.

    Με ανεβασμενη ταση, ειχες πιο λευκο φως (υψηλότερη θερμοκρασία φωτος) απο το αναγραφόμενο στις λαμπες πυρακτώσεως σου.

    Τι εννοείς λεγοντας ζωντανό φως δεν ξερω.
    Παντου led εχω τωρα. Πριν 5 χρονια δεν αξιζαν οι τοτε led για να φωτισουν ολοκληρο δωματιο.

  2. #12
    Το avatar του χρήστη chipakos-original
    Μέλος
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Περιοχή
    Γαλατσι
    Μηνύματα
    1.128

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manos_3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    επειδή τώρα το διαβάζω....θελω να μοιαζει το φως οπως την πυρακτώσεως...άρα δε πρέπει να πάρω 2200 έως 2700;
    Ναι οι πυρακτώσεως είναι κατηγορία 2700. Σε Led θα βρεις 2.700 , 4.000, 6.500 και κατά τη γνώμη μου η 4.000 κέλβιν είναι καλύτερη και ποιό κοντά στον πραγματικό φωτισμό. http://syskaledlights.com/media/wysi...ure-format.jpg
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    Ατάκα 1η.......Οχι ...Οχι .....Απλά το άνοιξα μήπως έφυγε κανένα καλωδιάκι.
    Ατάκα 2η....... Οχι ... Οχι ....Απλά το άνοιξα μήπως είχε καεί κάποια ασφάλεια.

  3. #13
    Το avatar του χρήστη manos_3
    Μέλος
    Όνομα
    Μανώλης
    Εγγραφή
    Mar 2007
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    448

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chipakos-original Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι οι πυρακτώσεως είναι κατηγορία 2700. Σε Led θα βρεις 2.700 , 4.000, 6.500 και κατά τη γνώμη μου η 4.000 κέλβιν είναι καλύτερη και ποιό κοντά στον πραγματικό φωτισμό. http://syskaledlights.com/media/wysi...ure-format.jpg

    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις...Παράγγειλα λάμπες κεριά e14 στα 2800 kelvin 660lumen ....που είναι πιο κοντα στο φως της πυρακτώσεως.....Προσωπικά θα ήθελα τα 4000κ(πήρα μια για το υπνοδωμάτιο) αλλά επειδή οι λάμπες αυτές θα μπουν σε σαλόνι που τις έχουν συνηθίσει οι δικοί μου πήρα τις 2800κ.


Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας