Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 17 από 17
  1. #11

    Μέλος
    Όνομα
    Γεώργιος
    Εγγραφή
    Nov 2013
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Μηνύματα
    41

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Papas00zas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξαρτάται πόσα έχεις να δώσεις για να πάρεις γνήσιο....Και επειδή ρώτησα τον επίσημο τεχνικό πέρσι έμαθα ότι τα περισσότερα εργοστάσια από εκεί πήραν δρόμο για Πολωνία....αλλά άντε βγάλε άκρη.Αλλιώς δες για group electrolux η miele (δεν εχω γνώμη όμως γι'αυτούς)Εγώ πάντως δεν θα έπαιρνα ποτέ beko
    Ναι έτσι είναι.Σιγά σιγά λόγω της κατάστασης την κάνουν όλοι. Mια γνωστή μου είπε για το πλυντήριό της Beko οτι του έχει πετάξει τα μάτια έξω και δεν έχει κάνει κιχ.Προσωπικά το ψάχνω γιατί μου είπε τεχνικός οτι δεν περίμενε να δεί τέτοια "τίμια" κατασκευή για τα λεφτά του.Εχει και φτηνά μοντέλα, αλλά αυτά των 450 και άνω, είναι καλής ποιότητας με σέρβις και καλή πανευρωπαική προώθηση. Τα ίδια μου είπε ένας έμπορος. Ενας άλλος μου πρότεινε τα AEG που δουλεύει.Και αυτοί θα κοιτάξουν βέβαια σε ποια έχουν μεγαλύτερο περιθώριο κέρδους.
    Απο τα Beko κοιτάω μόνο το μοντέλο Α+++ και οι κριτικές του (Αγγλία κ.α ) https://www.coolblue.nl/product-revi...y8506gxb1.html που διαβάζω είναι πολύ καλές. Τα miele δεν τα κοιτάω καθόλου.Είναι πανάκριβα στην ενεργειακή κλάση που θέλω 900>). Θα δώ και τα electrolux πάντως.Όλα θα μπούν στη ζυγαριά. Εάν καταλήξω στα Beko, που θέλω να είμαι προκατηλημένος λόγω φίρμας, θα το τριπλοτσεκάρω.Το συγκεκριμένο το βρήκα τελικά στα 500 € και έχει προγράμματα και τεχνολογία (Α+++. συμπύκνωση Α , αντίστροφη φορά καδου και πολλά προγράμματα.Θα δώ ανάλογα το πορτοφόλι.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη LedZep : 31-07-18 στις 19:11

  2. #12

    Μέλος
    Όνομα
    Μάριος
    Εγγραφή
    Mar 2017
    Περιοχή
    Ραφήνα
    Μηνύματα
    40

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα στην ομάδα! Τελικά Γιώργο προχώρησες σε κάποια αγορά, γιατί με ενδιαφέρει κ εμένα το θέμα?

  3. #13

    Μέλος
    Όνομα
    Γεώργιος
    Εγγραφή
    Nov 2013
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Μηνύματα
    41

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MARIOSR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα στην ομάδα! Τελικά Γιώργο προχώρησες σε κάποια αγορά, γιατί με ενδιαφέρει κ εμένα το θέμα?
    Φίλε, αγόρασα το Beko DPY8506GXB1 τελικά και είμαι πολύ ευχαριστημένος απο την πρώτη εντύπωση αν και λόγω καιρού δεν τα έχει "δώσει" όλα.Σε λίγο καιρό με τις υγρασίες και τα τζάκια θα μπεί στην φάμπρικα. 490€ και τα έχει όλα. Οι τούρκοι τα έχουν δώσει όλα προφανώς παίρνοντας την τεχνολογία απο την Bloomberg που εξαγόρασαν.Εχουν βγει και νεότερα μοντέλα με παρόμοια χαρακτηριστικά αλλά στην Ελλάδα κυκλοφορεί αυτό απο αντιπροσωπεία.Απο Ιταλία είδα οτι εισάγουν κάποια καταστήματα αρκετά πιο ακριβά.Το σέρβις είναι ικανοποιητικό απο οτι μου είπαν στο κατάστημα καθώς πιο πολλά προβλήματα συναντούν σε υποστήριξη σε "φτασμένες" μάρκες.Δεν μου το πρότειναν αρχικά λόγω χαμηλότερου κέρδους αλλά όταν είδαν οτι ήξερα τι ζητούσα , μπήκαν στο κόλπο.
    Σε ΠΟΛΥ γνωστή αλυσίδα η πωλήτρια μου πουλούσε φούμαρα οτι η ενεργειακή κλάση είναι παπάτζα και να μην τα κοιτάω και η βιομηχανία είναι χαζή και δεν ξέρει τι της γίνεται.Μου έσπρωχνε την δήθεν προσφορά της εβδομάδας και όταν δεν έβγαλε άκρη όταν της έλεγα για inverter μοτέρ ΧΩΡΙΣ τριβείς https://www.youtube.com/watch?v=pUGdcMDEvRM, αντλία θερμότητας κλάσης Α+++, συμπύκνωση Α, με παράτησε άγαρμπα κιόλας και έτρεξε να τα "πάρει" απο έναν αφελή παπούλη που έψαχνε πλυντήριο.
    Μεγάλο ρόλο έπαιξε ή άποψη ενός τσέχου πολύ ψαγμένου σε αυτό το πόστ ο οποίος κατέληξε στο 8534 CSRX το οποίο είναι αρκετά παρόμοιο.( στη μέση της σελίδας το μεγάλο καλά δομημένο πόστ με 111 Like , πάτα αυτόματη μετάφραση στα Αγγλικά καλύτερα.Ελληνικά τα βγάλει άλλα αντι άλλων).Συγκρίνει απο LG, AEG κ.α
    https://susicky.heureka.cz/beko-dpy-...1/recenze/?f=2
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη LedZep : 12-09-18 στις 09:21

  4. #14

    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    919

    Προεπιλογή

    στεγνωτηριο ειναι μονο η και πλυντηριο?

  5. #15

    Μέλος
    Όνομα
    Γεώργιος
    Εγγραφή
    Nov 2013
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Μηνύματα
    41

    Προεπιλογή

    Μόνο στεγνωτήριο.Όσοι πήραν πλυντήριο-στεγνωτήριο, το μετάνιωσαν.Τα κάνει και τα 2, αλλά πολύ μέτρια.Και δίνεις κανα 500ρικο παραπάνω απο οτι εάν έπαιρνες ξεχωριστές συσκευες μαζί.

  6. #16

    Μέλος
    Όνομα
    Μάριος
    Εγγραφή
    Mar 2017
    Περιοχή
    Ραφήνα
    Μηνύματα
    40

    Προεπιλογή

    Καλημέρα Γιώργο! Ευχαριστώ πολύ για τις χρήσιμες πληροφορίες!
    Για το 2 σε 1 είμαι κ εγώ αρνητικός... Εχω δουλέψει δυο μοντέλα, και το στέγνωμα ήταν χάλια, κ με πολλές φθορές για τα ρούχα.

  7. #17

    Μέλος
    Όνομα
    Γεώργιος
    Εγγραφή
    Nov 2013
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Μηνύματα
    41

    Προεπιλογή

    Δεν το έχουν στον κατάλογο τους πολλά καταστήματα λόγω προώθησης "άλλων" προιόντων που έχουν πολύ μεγαλύτερο κέρδος.Πρέπει να ζητήσεις να ρωτήσουν αντιπροσωπεία. Οι περισσότεροι "σπρώχνουν" παλιότερο μοντέλο απο το 2012 https://www.skroutz.gr/s/6637109/Beko-DPY8405GXHB2.html όταν ήδη το DPY8506GXB1 κυκλοφορεί απο το 2015.Φαντάσου οτι στην υπόλοιπη Ευρώπη αυτά δεν κυκλοφορούν και εδώ τα σπρώχνουν ακόμη όπως ένα μοντέλο της AEG απο Πολωνία που κυκλοφορεί απο το 2012 επίσης και άλλο ένα της LG. Καλά ήταν και αυτά αλλά 200€ ακριβότερα και 7 χρόνια τεχνολογία πίσω.Εμένα μου έσπρωχναν αυτό απο AEG ΠΟΛΩΝΙΑΣ https://www.skroutz.gr/s/9852787/AEG-T8DEC68S.html με λίγο παραπάνω θόρυβο , συμπύκνωση Β, 6 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΛΙΓΟΤΕΡΑ και 150€ παραπάνω.Επίσης ΔΕΝ έχει βάθος 60εκατ. αλλά 67 λόγω στρογγυλής μούρης γαι να εντυπωσιάζει. Αποτέλεσμα...δεν κλέινει το ντουλάπι που θα το έβαζα..αν το έπαιρνα.
    Το άλλο που έσπρωχναν είναι ένα LG. Καλό είναι και αυτό ΑΛΛΑ 200€ παραπάνω Κορέας https://www.skroutz.gr/s/8174065/LG-RC9055AP2F.html
    9κιλο όταν έχω 6κιλο πλυντήριο.Δεν στεγνώνει καλά τα ρούχα.Οι περισσότεροι το ξαναβάζουν άρα καίς παραπάνω ρεύμα και χαμηλότερη ενεργειακή κλάση απο τα Beko και παραπάνω θόρυβο.Κανονικά το ΒΕΚΟ θα έπρεπε να συγκριθεί με το αντίστοχων δυνατοτήτων LG 350€ ΠΑΡΑΠΑΝΩ , 1 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ και θόρυβο παραπάνω 1db https://www.skroutz.gr/s/6054565/LG-...V2Z.html#specs.
    Συμπέρασμα, τα καταστήματα όπως είναι φυσικό σπρώχνουν αυτά που έχουν παραπάνω κέρδος μαζί με τις αντιπροσωπείες που προσπαθούν να ξεστοκάρουν.Αν δε φύγει το στεγνωτήριο που το έχει 3 χρόνια αποθήκη, κάηκε.Οι δήθεν προσφορές είναι για ξεφόρτωμα της "σαβούρας" και ξεπερασμένης τεχνολογίας.Η πανελλαδική φτώχεια έχει κάνει πιο πονηρούς τους πάντες στο εμπόριο και η ημιμάθεια απο τους καταναλωτές βοηθά να τους κοροιδεύουν.Πετάνε 2-3 παπάτζες τύπου αντλία θερμότητας και άλλα κουραφέξαλα και όταν το παίρνει ο άλλος ανακαλύπτει οτι έχει κλασικό μοτέρ που καίει τα άντερά του, ΔΕΝ ΕΧΕΙ 2 ΦΙΛΤΡΑ ΠΟΥ ΝΑ μπορουν καθαριστουν, κ.α
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη LedZep : 13-09-18 στις 09:59

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. [Τηλεόραση] Αγορά ανταλλακτικών για επισκευή τηλεοράσεων
    από linux στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-06-18, 23:03
  2. [Άλλη] Προβληματισμός για αγορα πλυντήριου-στεγνωτήριου
    από thomastsn στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-11-16, 18:59
  3. [Tablet] Οθόνη IQ7021, καταστήματα για αγορά ή συμβατά μοντέλα
    από SnakeEyes στο forum Υπολογιστές & Περιφερειακά
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-15, 09:50
  4. [Φορητός Η/Υ] Αγορά σταθμού για reballing
    από manos_3 στο forum Υπολογιστές & Περιφερειακά
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-10-13, 19:39

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας