Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 26 από 26
  1. #21
    Το avatar του χρήστη manolo
    Μέλος
    Όνομα
    Μανόλης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.559

    Προεπιλογή

    Αυτό είναι το πρόβλημα με όλα αυτά τα no name προϊόντα. Ο περιορισμός σε οτιδήποτε προσφέρουν. Τσέκαρε όμως στα sites των πρώτων δύο παρόχων αν είναι free και με ποιες παροχές το δίνουν.. Το dyndns.org απ 'οτι ξέρω εδώ και καιρό το δίνει πλέον με χρέωση.

  2. #22

    Μέλος
    Όνομα
    Τάσος
    Εγγραφή
    Jul 2016
    Περιοχή
    Αμαλιάδα
    Μηνύματα
    78

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manolo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό είναι το πρόβλημα με όλα αυτά τα no name προϊόντα. Ο περιορισμός σε οτιδήποτε προσφέρουν. Τσέκαρε όμως στα sites των πρώτων δύο παρόχων αν είναι free και με ποιες παροχές το δίνουν.. Το dyndns.org απ 'οτι ξέρω εδώ και καιρό το δίνει πλέον με χρέωση.




    ειναι ολα στα κινεζικα και επιπλεον για να δημιουργησω λογαριασμο χρειαζεται να εχω τηλεφωνικο αριθμο που να τους κανει προκειμενου να πραγματοποιηθει η επιβεβαιωση. (και οποιδηποτε virtual mobile number χρησιμοποιησα δεν παρεχει την ικανοτητα για ληψη και αποστολη sms τουλαχιστον δωρεαν)
    αδιεξοδο;; μονοδρομος DynDns??

  3. #23

    Μέλος
    Όνομα
    ΚΩΣΤΑΣ
    Εγγραφή
    Dec 2016
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    63

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tmagafas Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειναι ολα στα κινεζικα και επιπλεον για να δημιουργησω λογαριασμο χρειαζεται να εχω τηλεφωνικο αριθμο που να τους κανει προκειμενου να πραγματοποιηθει η επιβεβαιωση. (και οποιδηποτε virtual mobile number χρησιμοποιησα δεν παρεχει την ικανοτητα για ληψη και αποστολη sms τουλαχιστον δωρεαν)
    αδιεξοδο;; μονοδρομος DynDns??
    Καλημερα σε ολους για δοκιμασε στο
    http://zmododns.com/login.php

    http://www.zmododns.com/

  4. #24

    Μέλος
    Όνομα
    Τάσος
    Εγγραφή
    Jul 2016
    Περιοχή
    Αμαλιάδα
    Μηνύματα
    78

    Προεπιλογή

    λοιπον...
    στην καμερα εβαλα στατικη διευθυνση.
    ανοιξα πορτα με ενεργο upnp.
    εφτιαξα λογαριασμο no-ip,αλλα επειδη δεν υπηρχε στην dropdown list στο ρουτερ μου αυτος ο παροχος κατεβασα το duc και τρεχει στο πισι που ειναι το δικτυο.

    ανοιγω τα δεδομενα στο κινητο και παταω http://xxxxxxxxxx.ddns.net:12001
    και με βγαζει στην καμερα.!!
    εν κατακλειδη.. οι μονες ρυθμισεις που εγιναν
    σταθερη ip +πορτα στην καμερα
    duc στα windows.
    ειμαι οκ??

  5. #25
    Το avatar του χρήστη manolo
    Μέλος
    Όνομα
    Μανόλης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.559

    Προεπιλογή

    Εφόσον μπαίνεις από το κινητό μέσω του 3G δικτύου είσαι ΟΚ!

  6. #26

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Jan 2018
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    2

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα.. Αν και καθυστερημένα θα βάλω και γω την γνώμη μου εδώ γιατί υπάρχουν πολλά λάθη.. Αρχικά το speedport entry 2i που δίνει ο ΟΤΕ αποκλείεται να μην έχει σαν ddns provider το Noip. Κοίτα καλύτερα ή κάνε κάποιο firmware update που θα βρεις στην επίσημη ιστοσελίδα της cosmote.. Δεύτερον δεν χρειάζεται να καταχωρήσεις τα στοιχεία του ddns και στο ρουτερ και στην κάμερα.. Μόνο στο ένα αρκεί και συνήθως το βάζουμε στο ρουτερ και εκεί ανοίγεις τις κατάλληλες πόρτες... Τρίτον... Πάντα κλειστό το upnp γιατί αποτελεί backdoor για το ρουτερ και οι δικαιολογίες του τύπου "βαριέμαι να ανοίξω όλες αυτές τις πόρτες" να λείπουν. Τέταρτον και πιο σημαντικό.. ΜΗΝ εμπιστεύεστε τα P2P που δίνουν τα καταγραφικα και ιδίως τα "noname".
    Τα στοιχεία σου πάνε σε κάποιο σερβερ που ένας θεός ξέρει πως αξιοποιουνται.

    ΗΓ: Αν βάλεις το ddns απευθείας στο ρουτερ δεν χρειάζεται η εγκατάσταση client software σε κάποιο υπολογιστή.. Τέλος να προσέξεις ότι στο free plan της Noip πρέπει να ανανεωνεις το domain σου κάθε μήνα για να μην διαγραφεί..

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας