Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2
  1. #1

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Dec 2017
    Περιοχή
    Αμπελώνας
    Μηνύματα
    1

    Προεπιλογή Αφυγραντήρας, δεν σταματά.

    Έχω πάρει από ηλεκτρονικό site έναν αφυγραντήρα μάρκας finether απόδοσης 20l την ημέρα 380 watt κατανάλωση. Επί της ουσίας είναι το ίδιο μοντέλο με τον Singer SDHM-20L-55DIA, πρέπει να βγαίνει στο ίδιο εργοστάσιο στην Κίνα. Από την πρώτη χρήση λειτουργεί συνεχόμενα χωρίς να σταματά παρότι πετυχαίνει το επιθυμητό επίπεδο υγρασίας. Από ότι καταλαβαίνω ο συμπιεστής σταματά αλλά δεν σταματά ο ανεμιστήρας. Τι μπορεί να φταίει για αυτό; Επίσης όταν λειτουργεί ο συμπιεστής δεν θα έπρεπε η υγρασία που συγκεντρώνει η πλάκα να γίνετε πάγος μέχρι να κάνει απόψυξη και να συγκεντρωθεί η υγρασία στην δεξαμενή; Σε εμένα δεν το κάνει. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις εκ των προτέρων.

    Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  2. #2

    Μέλος
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Sep 2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    96

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kostas.Cha Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω πάρει από ηλεκτρονικό site έναν αφυγραντήρα μάρκας finether απόδοσης 20l την ημέρα 380 watt κατανάλωση. Επί της ουσίας είναι το ίδιο μοντέλο με τον Singer SDHM-20L-55DIA, πρέπει να βγαίνει στο ίδιο εργοστάσιο στην Κίνα. Από την πρώτη χρήση λειτουργεί συνεχόμενα χωρίς να σταματά παρότι πετυχαίνει το επιθυμητό επίπεδο υγρασίας. Από ότι καταλαβαίνω ο συμπιεστής σταματά αλλά δεν σταματά ο ανεμιστήρας. Τι μπορεί να φταίει για αυτό; Επίσης όταν λειτουργεί ο συμπιεστής δεν θα έπρεπε η υγρασία που συγκεντρώνει η πλάκα να γίνετε πάγος μέχρι να κάνει απόψυξη και να συγκεντρωθεί η υγρασία στην δεξαμενή; Σε εμένα δεν το κάνει. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις εκ των προτέρων.

    Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Καλησπέρα. Καταρχήν να ξεκαθαρίσουμε ότι το νερό δεν πρέπει να γίνει πάγος. Ο αέρας παιρνάει από τον εξατμιστή ο οποίος έχει χαμηλότερη θερμοκρασία ( περίπου 4-5°C ) και υγροποιείται. Εν συνεχεία καταλήγει στην δεξαμενή. Όταν κάνει defrost το κάνει για κάποιο λόγο π.χ. χαμηλή θερμοκρασία χώρου.

    Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-04-16, 18:39
  2. [Indesit] Δεν σταματά να αντλεί νερό.
    από anak στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-15, 21:41
  3. Πρόβλημα με αφυγραντήρας
    από chronis88 στο forum Υπόλοιπες Μικροσυσκευές
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-01-14, 03:02
  4. [Brandt] Εγκέφαλος brandt, δεν σταματά να περιστρεφεται
    από TAKI στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-11-13, 20:56
  5. [Κλιματιστικό] Πρόβλημα με κλιματιστικό- δεν σταματά ο συμπιεστής
    από george1970 στο forum Κλιματιστικό
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-01-13, 13:06

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας