Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 30
  1. #1

    Μέλος
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Jul 2017
    Περιοχή
    ΚΑΒΑΛΑ
    Μηνύματα
    98

    Excamation ΠΡΌΒΛΗΜΑ ΣΕ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΠΙΑΤΩΝ ΜΟRRIS

    Καλησπέρα πείρα ένα πλυντήριο πιάτων Morris satine automatic σε καφε χρώμα μόλις το σύνδεσα γύρισα το κουμπί στο σύντομο πρόγραμμα αυτό με τα ποτήρια επάνω στο καντράν. Έπλυνε κανονικά και λίγο πριν φτάσει στο σημείο για να τα στεγνώσει σταμάτησε. Άνοιξα την πόρτα και μύρισε σαν καμένο από την αντίσταση μάλλον . Το έβαλα σε λειτουργία ξανά στο κανονικό πρόγραμμα και σε δευτερόλεπτα έπεσε ο ρελες τι λέτε να έχει κάηκε η αντίσταση ? αν ναι ποσό θα κοστίσει ?

  2. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον σιαγιοργε για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    margarita (25-10-17)

  3. #2

    Μέλος
    Όνομα
    παναγιωτης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    καλλιθεα
    Μηνύματα
    823

    Προεπιλογή

    Εχει εγγυηση αφου λες οτι μολις το αγορασες παρε τηλεφωνο το σερβις για να γινει επισκευη η και αντικατασταση

  4. #3

    Μέλος
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Jul 2017
    Περιοχή
    ΚΑΒΑΛΑ
    Μηνύματα
    98

    Προεπιλογή

    Δεν είναι καινούργιο είναι παλιό μοντέλο και μεταχειρισμένο

  5. #4

    Μέλος
    Όνομα
    Σώτος
    Εγγραφή
    Apr 2016
    Περιοχή
    Βέροια
    Μηνύματα
    410

    Προεπιλογή

    Έχω το ίδιο πλυντήριο κι εγω . Κι εμένα μου το έκανε αυτό αλλα δεν μύριζε καμένο ,απλα είχε διαρροή νερου στο κλιξον ασφαλείας κ έκανε βραχυκύκλωμα γιαυτο έριχνε τον γενικό. Τωρα εσένα δε ξέρω τι μπορεί να ναι . Υποψιάζομαι ότι για κάποιον λόγο δε τράβηξε νερό στο τέλος με αποτέλεσμα η αντίσταση να ανάψει χωρίς να υπάρχει νερό μέσα στο πλιντηριο γιαυτο μύριζε σαν καμένο και μετά σου έριξε την ασφάλεια.

  6. #5

    Μέλος
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Jul 2017
    Περιοχή
    ΚΑΒΑΛΑ
    Μηνύματα
    98

    Προεπιλογή

    Όταν το έβαλα αρχικά σε λειτουργιά η βρύση ήταν κλειστή και δεν τράβηξε το απαιτούμενο νερό που έπρεπε και έγινε αυτό. Έπειτα μίλησα με τεχνικό και μου είπε να το αφήσω 1 με 2 μέρες και να το βάλω σε λειτουργία ξανά και αν ξανά δημιουργήσει το πρόβλημα αυτό, σημαίνει ότι θέλει αλλαγή η αντίσταση. Το αφίσα και το έβαλα μετά από 2 μέρες στο πρόγραμμα το κανονικό (αυτό με τα πιάτα στο καντράν του) στους 50 βαθμούς και δούλεψε κανονικά χωρίς πρόβλημα. Τώρα θέλω να αλλάξω το λάστιχο παροχής νερού επειδή είναι μικρό και πρέπει να ανοιχτή απ’ ότι φαίνεται όλη η μεταλλική πλάτη ή κάποιο άλλο κομμάτι του για να αλλαχτεί ? γνωρίζεται πως πρέπει να το κάνω ?

  7. #6

    Μέλος
    Όνομα
    Σώτος
    Εγγραφή
    Apr 2016
    Περιοχή
    Βέροια
    Μηνύματα
    410

    Προεπιλογή

    Ναι αυτό που σου είπα είναι . Εφόσον η βρύση ήταν κλειστή, το πλυντήριο δε τράβηξε νερό, άναψε η αντίσταση κ επειδη δεν είχε νερό μέσα ο θάλαμος , μετά απο λίγα δευτερόλεπτα έπεσε ο γενικός γιατι αλλιώς θα έπαιρνες φωτιά. Να έχεις την παροχή Νερου πάντα ανοιχτή. Το λάστιχο παροχής νερού περνιέται εύκολα, απλα θα βγάλεις το πίσω μεταλλικό καπάκι και θα ξεβιδωσεις το λάστιχο το παλιό και θα βάλεις το καινούργιο , τόσο απλα

  8. #7

    Μέλος
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Jul 2017
    Περιοχή
    ΚΑΒΑΛΑ
    Μηνύματα
    98

    Προεπιλογή

    Είναι μόνο η μεταλλική πλάτη του πλυντηρίου ? φαίνεται σαν να πρέπει να ανοιχτή και άλλο μέρος του. Ανοίγει ξεβιδώνοντας από της βίδες που είναι επάνω της ?

  9. #8

    Μέλος
    Όνομα
    Σώτος
    Εγγραφή
    Apr 2016
    Περιοχή
    Βέροια
    Μηνύματα
    410

    Προεπιλογή

    Ναι ναι ξεβιδωνεις όλες τις βίδες πλαι κ απο κάτω κ βγαίνει το καπάκι βγάλε μια φωτό το πλυντήριο κ στείλε να σου δείξω , στείλε π.μ

  10. #9

    Μέλος
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Jul 2017
    Περιοχή
    ΚΑΒΑΛΑ
    Μηνύματα
    98

    Προεπιλογή

    Οκ κάτι ακόμα το πλυντήριο έχει δυο προγράμματα ένα κανονικό ( πιάτα επάνω στο καντράν ) και ένα σύντομο ( ποτήρια επάνω στο καντράν)? και στα 2 προσαρμόζονται οι θερμοκρασίες 65-50? Πόση ώρα περίπου διαρκούν ?

  11. #10

    Μέλος
    Όνομα
    Σώτος
    Εγγραφή
    Apr 2016
    Περιοχή
    Βέροια
    Μηνύματα
    410

    Προεπιλογή

    Τι εννοείς πιάτα επάνω στο καντράν κ ποτήρια επάνω στο καντράν ; το Μορρις έχει δυο προγράμματα , 50 και 65 βαθμούς . Τα ποτήρια κ τα πιάτα τα βάζεις όπως θες εσυ, δεν έχει να κάνει με το προγράμμα αυτό! Οι 50 βαθμοί κάνουν περίπου 35-40λεπτα και οι 65 βαθμοί κάνουν περίπου 50 λεπτά.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. [Siemens] Πλυντηριο πιατων
    από mirmiliotis1 στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-03-16, 11:30
  2. [Candy] Πλυντηριο πιατων
    από george1975 στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-15, 11:46
  3. [Pitsos] πλυντηριο πιατων
    από george70 στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-12-14, 13:45
  4. [Pitsos] ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΠΙΑΤΩΝ ΔΕ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ!!!!
    από lavrakas στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-10-13, 14:38
  5. [Whirlpool] ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΠΙΑΤΩΝ
    από dimitris1964 στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-03-13, 23:39

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας