Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 30
  1. #11

    Μέλος
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Jul 2017
    Περιοχή
    ΚΑΒΑΛΑ
    Μηνύματα
    98

    Προεπιλογή

    έχει αυτά τα δυο σχέδια γύρο από το κουμπί του και υπόθετο οτι η έχει ένα πρόγραμμα και προσαρμόζονται σε αυτό οι 2 θερμοκρασίες ή έχει 2 προγράμματα και προσαρμόζονται σε αυτά οι 2 θερμοκρασίες?

  2. #12

    Μέλος
    Όνομα
    Σώτος
    Εγγραφή
    Apr 2016
    Περιοχή
    Βέροια
    Μηνύματα
    406

    Προεπιλογή

    Ααα κατάλαβα τι εννοείς ! Όχι όχι το προγράμμα είναι ενα απλα έχεις δυο επιλογές θερμοκρασίας 50 και 65 , μη σε μπερδεύουν τα σχέδια στο κουμπί, είναι ενδεικτικά αυτά . Επίσης υπάρχει κ η θήκη λαμπρυντικου την έχεις παρει είδηση ;

  3. #13

    Μέλος
    Όνομα
    Σώτος
    Εγγραφή
    Apr 2016
    Περιοχή
    Βέροια
    Μηνύματα
    406

    Προεπιλογή

    Για να καταλάβω, εσυ πως ξεκινάς το πλυντήριο όταν το βάζεις να δουλέψει ; που το γυρνάς το κουμπί; γιατι τωρα μ ήρθε κάτι στο μυαλό που μάλλον γιαυτο άναψε η αντίσταση κ δε τράβηξε νερό το πλυντήριο

  4. #14

    Μέλος
    Όνομα
    Ηλίας
    Εγγραφή
    Nov 2014
    Περιοχή
    Κρήτη
    Μηνύματα
    90

    Προεπιλογή

    Έχω ακριβώς το ίδιο πλυντήριο πιάτων στο χωριό λοιπόν το πρόγραμμα που έχει ποτήρια πάνω είναι μόνο για λαμπριντικο μη βάλεις απορρυπαντικό γιατί είναι 1 ξεβγαλμα η θερμοκρασία ρυθμίζεται απο τον διακόπτη το συγκεκριμένο πλυντήριο δεν έχει πιεσοστατη ούτως ώστε αν δει οτι δεν πήρε νερό να κόψει δουλεύει μόνο με τον προγραμματιστή οπότε αν δεν πάρει νερό το πρόγραμμα συνεχίζει ανάβει η αντίσταση και μετα απο λίγο κάνει αυτόματα βραχυκύκλωμα και ρίχνει την ασφάλεια γιατί το κάτω μέρος είναι πλαστικό και θα πάρει φωτιά. Εγώ επειδή δεν έχω παροχή για πλυντήριο πιάτων το συνδέω στην βρύση της κουζίνας με ανταπτορα και μια μέρα το ξεβιδωσε ο ανιψιός μου για να πιεί νερό δεν το βίδωσε και την πατησα

  5. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον Schaub Lorenz για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    Βασίλης112 (16-10-17)

  6. #15

    Μέλος
    Όνομα
    Ηλίας
    Εγγραφή
    Nov 2014
    Περιοχή
    Κρήτη
    Μηνύματα
    90

    Προεπιλογή

    Και 1 ακόμα προσοχή στις χαμηλές πιέσεις νερού εμείς μια μέρα λόγω εργασιών είχαμε χαμηλή πίεση δεν πήρε το νερό που έπρεπε και η ταμπλέτα αφρισε ε το έσβησα και περίμενα μέχρι να επανέλθει η πίεση

  7. #16

    Μέλος
    Όνομα
    Πέτρος
    Εγγραφή
    Oct 2011
    Περιοχή
    Έβρος
    Μηνύματα
    5.306

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Schaub Lorenz Εμφάνιση μηνυμάτων
    η θερμοκρασία ρυθμίζεται απο τον διακόπτη το συγκεκριμένο πλυντήριο δεν έχει πιεσοστατη ούτως ώστε αν δει οτι δεν πήρε νερό να κόψει δουλεύει μόνο με τον προγραμματιστή
    http://www.kourlaba.gr/eshop/product...6s8bmjt1blqvj4
    Επιβεβαιώστε ότι δεν περιέχει το παραπάνω λάστιχο . (μάλλον πρόκειται για το santine automatic και πιο κάτω το επιβεβαιώνει με την ίδια διάφανη πόρτα )
    Δεν μπορώ να διανοηθώ ότι κυκλοφόρησε τέτοια πατέντα εξαρτώμενη μόνο από τον προγραμματιστή όσο αφορά την ποσότητα νερού.

  8. #17

    Μέλος
    Όνομα
    Ηλίας
    Εγγραφή
    Nov 2014
    Περιοχή
    Κρήτη
    Μηνύματα
    90

    Προεπιλογή

    Τι κάνει το συγκεκριμένο λάστιχο? οταν παίρνει νερό παίρνει σε 4 περιστροφές οπότε αν είναι κλειστή η βρύση και γίνουν οι 4 περιστροφές μετα στην 5η ξεκινάει η αντλία που πετάει νερά μέσα αλλα επειδή δεν υπάρχει νερό να πετάξει ρίχνει την ασφάλεια για να μην παρει φωτιά η αντίσταση. Το Santine Automatic εχω
    Έναν πιεσοστατη ειδα πάνω απο εκεί που μπαίνει το εκθαμβωτικο απο την πίσω μεριά και κάτω από το κουτάκι του εκθαμβωτικου έχει μια φούσκα που όταν την πάτησα έκανε κλακ αυτός ο πιεσοστατης και ξεκίνησε η αντλία που αδειάζει τα.νερά
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Schaub Lorenz : 17-10-17 στις 02:33

  9. #18

    Μέλος
    Όνομα
    Ηλίας
    Εγγραφή
    Nov 2014
    Περιοχή
    Κρήτη
    Μηνύματα
    90

    Προεπιλογή

    Πιθανόν να είναι κάποια διάταξη ασφαλείας για υπερχείλιση
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Schaub Lorenz : 17-10-17 στις 02:34

  10. #19

    Μέλος
    Όνομα
    Σώτος
    Εγγραφή
    Apr 2016
    Περιοχή
    Βέροια
    Μηνύματα
    406

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Schaub iLorenz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω ακριβώς το ίδιο πλυντήριο πιάτων στο χωριό λοιπόν το πρόγραμμα που έχει ποτήρια πάνω είναι μόνο για λαμπριντικο μη βάλεις απορρυπαντικό γιατί είναι 1 ξεβγαλμα η θερμοκρασία ρυθμίζεται απο τον διακόπτη το συγκεκριμένο πλυντήριο δεν έχει πιεσοστατη ούτως ώστε αν δει οτι δεν πήρε νερό να κόψει δουλεύει μόνο με τον προγραμματιστή οπότε αν δεν πάρει νερό το πρόγραμμα συνεχίζει ανάβει η αντίσταση και μετα απο λίγο κάνει αυτόματα βραχυκύκλωμα και ρίχνει την ασφάλεια γιατί το κάτω μέρος είναι πλαστικό και θα πάρει φωτιά. Εγώ επειδή δεν έχω παροχή για πλυντήριο πιάτων το συνδέω στην βρύση της κουζίνας με ανταπτορα και μια μέρα το ξεβιδωσε ο ανιψιός μου για να πιεί νερό δεν το βίδωσε και την πατησα
    Παιδιά το πλυντήριο αυτό δεν έχει προγράμματα . Το προγράμμα είναι ενα, γυρνάς το κουμπί ενα κλικ δεξιά και ξεκινάει. Δεν υπάρχουν προγράμματα με ποτήρια πάνω κλπ όπως αναφέρεται. Απλα έχει δυο επιλογές θερμοκρασίας. Επίσης όντως θέλει προσοχή γιατι κι εγω την έχω πατήσει επειδη ξέχασα την βρύση κλειστή κι αυτό ξεκίνησε να δουλεύει χωρίς νερό κ άναψε η αντίσταση αλά μετά απο λίγα δευτερόλεπτα έπεσε ο γενικός .

  11. #20

    Μέλος
    Όνομα
    Σώτος
    Εγγραφή
    Apr 2016
    Περιοχή
    Βέροια
    Μηνύματα
    406

    Προεπιλογή

    Κυριακιδης Περιέχει αυτο το λάστιχο που λες, το έχω δει

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. [Siemens] Πλυντηριο πιατων
    από mirmiliotis1 στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-03-16, 12:30
  2. [Candy] Πλυντηριο πιατων
    από george1975 στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-15, 12:46
  3. [Pitsos] πλυντηριο πιατων
    από george70 στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-12-14, 14:45
  4. [Pitsos] ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΠΙΑΤΩΝ ΔΕ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ!!!!
    από lavrakas στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-10-13, 15:38
  5. [Whirlpool] ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΠΙΑΤΩΝ
    από dimitris1964 στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-03-13, 00:39

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας