Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. #1

    Προεπιλογή Αλλαγη φορας πορτας ψυγειου Pitsos P1KCL3606D

    Θα χρειαστει να αλλαξω την φορα της πορτα του ψυγειου Pitsos P1KCL3606D.
    Το πρωτο που θα ηθελα να ρωτησω, μηπως εχει κανεις το εγχειριδιο του συγκεκριμενου ψυγειου;
    Εαν οχι, ξερει κανεις πως θα κανω την αλλαγη;

    ΥΓ Ξερω οτι μπορω να καλεσω την εταιρια αλλα απο παλιοτερη επικοινωνια μαζι τους υποψιαζομαι οτι θα μου πουν να στειλουν τον τεχνικο τους, με μεγαλη μου χαρα να τους πληρωσω αλλα ειναι τα πραγματα ετσι που εαν δεν καταφερω να το αλλαξω μονος μου θα μεινει ετσι και ας μην βολευει.

    20676805_160469634515316_1353884042_o.jpg20676956_160469647848648_1872621865_o.jpg

  2. #2

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    ακης
    Εγγραφή
    Sep 2015
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    24

    Προεπιλογή

    Το κατω καπακι ειναι κουμπωτο τραβα το θα δεις τις βιδες του μεντεσε το πανω καπακι με την πλακετα νομιζω αν δεν κανω λαθος εχει βιδες αν οχι ειναι κουμπωτο εχω παρομοιο ψυγειο και πιστευω ειναι ιδια,μετα ειναι οι 2 πορτες ανοιχτες στο κεντρο που εχει τον διπλο μεντεσε.

  3. #3

    Προεπιλογή

    Θα μου δωσεις τον κωδικο του δικου σου; Μηπως υπαρχει εγχειριδιο σε ηλεκτρονικη μορφη; Μηπως το εχεις σε φυσικη μορφη να ανεβασεις μια φωτογραφια την σελιδα που δειχνει;

  4. #4

    Προεπιλογή

    Το ψυγείο μου είναι 10ετιας πλεον, η αντιπροσωπεία δεν έχει το εγχειρίδιο για "τόσο παλιά ψυγεία". Έπειτα από παράπονο μου στην σελίδα τους στο facebook κινητοποιήθηκαν και βρήκαν το κομμάτι που αναφέρεται στην αλλαγή πόρτας. Να είναι καλά το Facebook. Τους είπα ότι δεν πουλάνε κινητά για να είναι παλιά σε 2 χρονια αλλά ψυγεία που έχουν διάρκεια ζωής έως 20 η παραπάνω χρόνια.
    Τελικά ήταν πολύ εύκολο, το πιο δύσκολο κομμάτι ήταν να το ξαπλώσω κάτω, φοβόμουν μην τσακίσω κάποιο από τα σωληνάκια που έχει πίσω.
    Το κάτω είναι όντως κούμπωτο, βγάζοντας αυτό αφαιρειται με την σειρά ο κάτω μεντεσέδες (με το ποδαράκι), η κάτω πόρτα, ο μεσαίος μεντεσες και τέλος η πάνω πόρτα. Το πάνω πάνελ δεν χρειάστηκε να βγει.
    Κόλλησα λίγο σε κάτι πλαστικά που προεξεχουν και από τις δύο πορτες προς τον κεντρικό μεντεσέ σε ένα εξάρτημα που μοιάζει σαν να βοηθάει τις πόρτες να κλείνουν. Ήθελε τρύπημα στην νέα θέση του και όλα καλά.

    Εάν τα καταφέρω παρακάτω είναι το διάγραμμα με τα νούμερα που δείχνουν την σειρά.
    Το ψυγείο από τις 11 το βράδυ με αναμένονται alarm και έχοντας επιλέξει την λειτουργία turbo σήμερα το πρωί είχε τις σωστές θερμοκρασία. Πέτυχε.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

  5. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον orck για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    klik (24-08-17)

  6. #5

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Ασπασία
    Εγγραφή
    Sep 2020
    Περιοχή
    Βόλος
    Μηνύματα
    1

    Προεπιλογή

    Καλημέρα! Προσπαθώ κι εγώ να αλλάξω τη φορά του ψυγείο μου. Είναι ίδιο με τη φωτογραφία από πάνω. Το επάνω μέρος έχει βίδα και το κάτω ειναι κουμπωτο αλλά δεν ξέρω πώς να την βγάλω. Μπορείτε να με βοηθήσετε;

Παρόμοια Θέματα

  1. [Pitsos] Προβλημα ψυγειου pitsos
    από ntinosss2003 στο forum Ψυγείο
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-19, 13:45
  2. [Pitsos] ΑΛΛΑΓΗ ΜΠΟΥΤΟΝ ΛΑΜΠΑΣ ΨΥΓΕΙΟΥ
    από SIRAP στο forum Ψυγείο
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-16, 23:32
  3. αλλαγη καπλαμα πορτας
    από gregluffy στο forum Υπόλοιπα
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-07-16, 19:18
  4. [Άλλη] SHARP ΨΥΓΕΙΟ SJ-68M-WA ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΣΤΙΧΟ ΠΟΡΤΑΣ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ
    από stonecityboys στο forum Ψυγείο
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-13, 14:57
  5. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-05-13, 11:30

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας