Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 16 από 16
  1. #11
    Το avatar του χρήστη Papas00zas
    Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Dec 2011
    Περιοχή
    Καστοριά
    Μηνύματα
    755

    Προεπιλογή

    s0k Δεκτόν, αλλά στο προβληματικό το λάπτοπ έχω XP και απότι κατάλαβα οι οδηγίες αυτές είναι από Vista/7 ή μεταγενέστερα.


    Να σημειωθεί δε ότι δεν το κάνει πάντα αυτό....χθες βράδυ κατα τις 2 παρά 20 πριν τον κλείσω είχα στη μητρική 48 βαθμούς θερμοκρασία και το svchost είχε κολλήσει στο 99% του επεξεργαστή με 17 MB περίπου(τόσο έδειχνε στο task manager) μετά από 7 ώρες,έχοντας προηγηθεί εργασία με τον firefox όπου μαζί με τη διεργασία ενημερωσης (avgupd) είναι τα 2 μόνα που θα ζητήσουν πολλή μνήμη αλλά αν κλεισουν αδιεάζει αμέσως. Το δε svchost κρατάει στη RAM χωρίς να ξέρω το γιατί.
    Όχι άλλους μΕ....PICάραμε!!!!
    (2012)ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΧΑΡΙΣΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ - ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΔΙΕΚΔΙΚΩΝΤΑΙ ΚΑΙ ΚΕΡΔΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΑΓΩΝΕΣ (2018 )Εκτός αν έχεις μέσον κάπου ή οικογενειακή επειχείρηση και έχει φροντίσει άλλος για τα λεφτά
    VESTEL σασί;;;; Πάρε το σφυρί !!!!

  2. #12
    Το avatar του χρήστη s0k
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    s0k
    Εγγραφή
    Jul 2017
    Περιοχή
    Cyprus
    Μηνύματα
    3

    Προεπιλογή

    Επισκεφτείτε τον ιστότοπο της Microsoft και κάντε λήψη του Windows Update v3 WindowsUpdateAgent30-x86.exe και αποθηκεύστε το στη μονάδα C: \
    Κάντε λήψη αυτού του αρχείου fix_svchost.bat (κάντε δεξί κλικ και επιλέξτε αποθήκευση ως ..) και αποθηκεύστε το στη μονάδα C: \
    Κάντε λήψη αυτού του αρχείου WindowsXP-KB927891.exe και αποθηκεύστε το στη μονάδα C: \
    Επανεκκινήστε τον υπολογιστή και συνδεθείτε στα Windows XP σε ασφαλή λειτουργία. Για να το κάνετε αυτό, πιέστε το πλήκτρο F8 λίγο πριν εμφανιστεί το λογότυπο του WindowsXP κατά την εκκίνηση και πιέστε το επάνω για να επιλέξετε "Safe Mode"
    Αφού φορτωθούν τα Windows και έχετε τη δυνατότητα να χρησιμοποιήσετε τον λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε ως "Διαχειριστής".
    Κάντε κλικ στο μενού Έναρξη> Εκτέλεση, επιλέξτε το κουμπί Αναζήτηση και βρείτε το αρχείο fix_svchost.bat που αποθηκεύσατε πριν, πατήστε Άνοιγμα και έπειτα ΟΚ.
    Θα εμφανιστεί μια μαύρη οθόνη και το λευκό κείμενο θα μετακινηθεί. Περιμένετε μέχρι να ολοκληρωθεί αυτή η διαδικασία, καθώς μπορεί να χρειαστούν αρκετά λεπτά. Θα κλείσει ο ίδιος όταν τελειώσει.
    Μόλις εξαφανιστεί η μαύρη οθόνη, κάντε κλικ στο κουμπί Έναρξη> Εκτέλεση, επιλέξτε το κουμπί Αναζήτηση και βρείτε το αρχείο WindowsUpdateAgent30-x86.exe που αποθηκεύσατε πριν, πατήστε Άνοιγμα και έπειτα ΟΚ. Ακολουθήστε τις υποδείξεις κατά την εγκατάσταση.
    Όταν ο Windows Update Agent ολοκληρώνει την εγκατάσταση, κάντε κλικ στο Έναρξη> Εκτέλεση, επιλέξτε το κουμπί Αναζήτηση και βρείτε το αρχείο WindowsXP-KB927891.exe που αποθηκεύσατε πριν, πατήστε Άνοιγμα και, στη συνέχεια, OK. Ακολουθήστε τις υποδείξεις κατά την εγκατάσταση.

    Επανεκκινήστε τον υπολογιστή
    S&A Computer Planet CY
    The Planet Of Technology


  3. #13
    Το avatar του χρήστη toni31
    Μέλος
    Όνομα
    Αντώνης
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    587

    Προεπιλογή

    Αν δεν κάνω λάθος, το αρχείο αυτό έχει σύνδεση με το update των win γενικά. Νομίζω ότι θα πρέπει να κλείσεις το update από τις υπηρεσίες.

  4. #14
    Το avatar του χρήστη apavlidis
    Μέλος
    Όνομα
    Ανδρέας Παυλίδης
    Εγγραφή
    Aug 2016
    Περιοχή
    Καβάλα
    Μηνύματα
    123

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Papas00zas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας.
    Εδώ και καιρό έχω ένα χοντρό θεματάκι με ενα φορητό υπολογιστή που έχω. Είναι ο DELL LATITUDE D 610 και τον έχω αγοράσει απο εταιρία πρώτο χέρι πριν απο 4 χρόνια τέτοια εποχή.(αγοαρά 5-2013)
    Από τότε δεν έχει πειραχτεί τίποτε επανω του, με εξαίρεση ότι που και που βγάζω το σκληρό διότι ειδικα με τη ζέστη το pc κολλάει.
    Και όχι μόνο αυτό,διότι ο σκληρός λογω βύσματοςκαι καποιας ψιλοκακομεταχείρισης έχει τύχει να φάει τα μούτρα του διότι το βύσμα έχει βγει αρκετές φορές ενώ δούλευε από τράβηγμα(τον πρώτο καιρό το δουλεύαμε 3 ατομα).Έχω πάρει τώρα τα μέτρα μου αλλά γενικά είχε ένα θεματάκι τότε νομιζω. Πάντως bad sectors και τέτοια ανάλογα δεν μου έχει τύχει να δω όταν μπαινει πάνω το live cd στα δύσκολα.
    Από τα προγράμματα αυτό που έχει αλλαχτεί ολο αυτόν τον καιρό είναι το antivirus καθότι φοράει xp επανω και θεωρητικα υποστήριξη τελος-ελα ομως που δεν ισχύει,ψάξτε στο hlektronika και θα καταλαβετε(btw το anitvirus της microPsoft ειναι σαβούρα,12 ιους βρήκα και αλλαχτηκε με μια παλιά εκδοση του AVG που είχα).Επίσης έχει και 2 antimalware πανω, περασμενα το ενα πριν απο 2.5 χρόνια(1/2015) και το αλλο προ 6 μηνου(18/10 η εγκατάσταση).
    Εδω και καιρό ομως βλέπω το εξης(εξαμηνο τουλαχιστον): Έχοντας κλεισει περιττές διεργασίες κλπ το svchost που σχετίζεται με τη σύνδεση στο ιντερνετ,μετά τη φόρτωση των διεργασιών θα χρησιμοποιεί περίπου 250 MB απο τη RAM και απο επεξεργαστή θα παιρνει ενα 85-90% με αποτέλεσμα να βλέπω συνεχώς κατοστάρι στη διαχείριση και να αργεί πολυ ως εκ τούτου να φορτώσει(για να συνδεθεί στο ασύρματο θέλει μισή ώρα).Το πρόγραμμα που έχει για αυτή τη διαχείριση είναι το intel pro set wireless. Αν κλεισω το svchost από τη διαχείριση σε 5-10 λεπτα η σύνδεση με το ιντερνετ πέφτει και πρέπει να γίνει επανεκκίνηση
    Το λάπτοπ είναι για χρήση κλασικού γραφείου(ms office,pdf κλπ σχετικά) και ίντερνετ. Από επεξεργαστή έχει της ιντελ τον Pentium M στα 1.6 GHz,40ρη σκληρό και 1 γιγα ραμ (προσεχώς θα αλλαχτουν καθότι έχω βρει και προσαρμογέα απο 44 pin ide σε sata).
    Από hardware έχω θεμα με το cd μετά από πέσιμο-το εριξε το κατοικιδιο και ευτυχως που ειχα το σκληρο εκτός.
    Επίσης το λάπτοπ δεν εκτίθεται σε περιβάλλον με καπνό/σκόνη η οποιαδήποτε ρύπανση για να έχω θέμα υπερθερμανσης
    Τι μου προτείνετε να δω ώστε να μην εχω αυτήν τη συμπεριφορά με τους πόρους,εφόσον δεν εχω κατι βαρύ επάνω του; ....
    M*λακία των Windows 7 το έχω πάθει στο Laptop και δεν διορθώθηκε μετά από φορμάτ που του είχα κάνει. Κι έφτανε σε σημείο 4 gb μνημη ram να μην του φτάνουν.

  5. #15

    Μέλος
    Όνομα
    μιχαλης
    Εγγραφή
    Mar 2016
    Περιοχή
    γλυφαδα
    Μηνύματα
    764

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apavlidis Εμφάνιση μηνυμάτων
    M*λακία των Windows 7 το έχω πάθει στο Laptop και δεν διορθώθηκε μετά από φορμάτ που του είχα κάνει. Κι έφτανε σε σημείο 4 gb μνημη ram να μην του φτάνουν.
    Λογικα μετα απο 3 χρονια θα έχει βάλει τα 10

    Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  6. #16
    Το avatar του χρήστη apavlidis
    Μέλος
    Όνομα
    Ανδρέας Παυλίδης
    Εγγραφή
    Aug 2016
    Περιοχή
    Καβάλα
    Μηνύματα
    123

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mikemtb73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικα μετα απο 3 χρονια θα έχει βάλει τα 10

    Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Μπα σε τόσο παλιό λάπτοπ αδυνατον

    Στάλθηκε από το SM-A320FL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    -Αγόρασε Philips, είναι καλή.
    -Είσαι μαλ@κας;

  7. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον apavlidis για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    mikemtb73 (03-09-20)

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 1142
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-11-20, 21:02
  2. Είδη λιπαντικών και η κατάλληλη χρήση τους
    από olspookishmagus στο forum Εργαλεία & Όργανα Μέτρησης
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-06-16, 12:17
  3. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-15, 22:57
  4. [HiFi] Ηχειο Hi-Fi παίζει που και που
    από pavlos77 στο forum Eνισχυτής, Home Cinema & HiFi
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-12-14, 13:09
  5. [Φορητός Η/Υ] HP Compac nc 6220 και σύνδεση στο Internet
    από pts. στο forum Υπολογιστές & Περιφερειακά
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-10-14, 23:11

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας