Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. #1

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Ηλιας
    Εγγραφή
    Jul 2016
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    13

    Προεπιλογή Προβλημα με android tv box

    Καλησπερα..Αγορασα πριν μια εβδομαδα ενα android tv box και συγκεκριμενα το Beelink GT1 Ultimate 32gb Rom / 3gb Ram , λογοσμικο android 6 και επεξεργαστη Amologic S912..(S/N:G912************)
    Εχει μπρικαρει τελειως υστερα απο συνδεση που το εκανα στο pc με το USB_Burning_Tool..Ενω αναβει κανονικα το λαμπακι ρευματος ,δε βγαζει καθολου εικονα στη τηλεοραση μεσω HDMI. Προσπαθησα να μπω σε recovery mode χρησιμοποιωντας μια καρφιτσα για να καω reset ,δυστηχως δεν κανει τπτ ..Μαυρη εικονα..
    κατεβασα απ το site της beelink την τελευταια αναβαθμιση ,ουτε παλι τπτ....
    Υστερα απο ερευνα στο internet το εχουν παθει κι αλλοι αλλα η διαδικασια ηταν πολυπλοκη και για προχωρημενους σε αυτα τα θεματα..
    Μηπως μπορει να μου δωσει καποιος τα φωτα του που να γνωριζει απο unbrick ....με ενα αναλυτικο οδηγο για να μαθαινου κι εμεις οι αρχαριοι?


    Αυτο ειναι το μηχανημα που εχω : http://www.bee-link.com/Beelink-MiniPC-TV-BOX-61-1.html

    Απο εδω κατεβασα το usb tools και τα firmware του box

    http://www.bee-link.com/Beelink-1331-1-1.html
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ilias26 : 08-07-17 στις 21:38 Αιτία: διορθωσεις

  2. #2
    Το avatar του χρήστη manolo
    Μέλος
    Όνομα
    Μανόλης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.559

    Προεπιλογή

    Φίλε μου καλησπέρα,
    το συγκεκριμένο προϊόν δεν το γνωρίζω τη διαδικασία του για unbrick, αλλά σε όλα αυτά τα TV Boxes και dongles είναι πάνω κάτω η ίδια. Εφόσον έχει γίνει bricked, πρέπει με ένα JTAG να σβήσει η flash του και να περάσεις πάλι firmware. Σε όλα αυτά το JTAG γίνεται βραχυκυκλώνοντας το CLE point Pin της flash με το GND (ground). Έπειτα με αυτά τα δύο points βραχυκυκλωμένα, το συνδέεις στο PC και του περνάς τους drivers του ώστε να το αναγνωρίσει ο υπολογιστής. Επειτα και αφού εχεις κατεβάσει το κατάλληλο firmware, με ένα flash tool κατάλληλο για τους επεξεργαστές Amologic S912 (αυτό έχει σημασία)ware.και αφού έχεις αφαιρέσει πλέον το βραχυκυκλωμα του περνάς το firmware. Έτσι εγώ 'ανέστησα' ένα TV android dongle (μοντελο SMP-TVD-001) με το RKBatchTool 1.5. (flash tool για συσκευές βασισμένες σε επεξεργαστές Rockchip), όπως είχε το συγκεκριμένο TV Dongle.

  3. #3

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Ηλιας
    Εγγραφή
    Jul 2016
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    13

    Προεπιλογή

    απ οτι καταλαβα υπαρχει λυση ..απλα απο ενα σημειο και μετα σε εχασα γιατι ειμαι σχετικα αρχαριος . ... αν υπαρχει καποιος οδηγος για αρχαριους καλο θα ητανε μηπως καταφερω και βγαλω ακρη.. σ ευχαριστω παντως ..

    παντως το pc δε το βλεπει καθολου πλεον οταν το συνδεω .. ενω πριν το εβλεπε κανονικα

    Νομιζω οτι ειναι δυσκολο να το αναστησω μονος μου το μηχανημα .. Αν μπορεις καποια στιγμη να ανταλλαξουμε τηλ..και μεσω teamvieuer να με καθοδηγησεις να το επισκευασουμε..εκτος αν βρισκεσαι αθηνα και σου φερω το μηχανημα ...με το αζημιωτο φυσικα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ilias26 : 09-07-17 στις 00:32

  4. #4
    Το avatar του χρήστη manolo
    Μέλος
    Όνομα
    Μανόλης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.559

    Προεπιλογή

    Σου έχω στείλει ΠΜ.

  5. #5

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Ηλιας
    Εγγραφή
    Jul 2016
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    13

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manolo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σου έχω στείλει ΠΜ.
    Σου εχω απαντησει σε πμ

Παρόμοια Θέματα

  1. [Κινητό Τηλέφωνο] Αγορά Flashing Box
    από linux στο forum Τηλέφωνα & GPS
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-10-15, 08:16
  2. [Κινητό Τηλέφωνο] Ανάκτηση επαφών από κινητό Android
    από olorin στο forum Τηλέφωνα & GPS
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-04-15, 20:26
  3. [Ηχεία] ROCK BOX by CELESTION
    από dannykostas στο forum Ηχεία & PC Ηχεία
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-04-13, 21:20
  4. X-BOX ανύπαρκτο service - ΜΑΚΡΙΑ από την Microsoft!
    από radiodj105 στο forum Παιχνιδομηχανή
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-10-06, 20:43

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας