Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 12 από 12
  1. #11

    Μέλος
    Όνομα
    .
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    .Νέος κόσμος
    Μηνύματα
    1.175

    Προεπιλογή

    καλησπέρα, πιο παλιά χρειαζότανε άδεια ασκήσεως επαγγέλματος ραδιοηλεκτρολόγου ή ραδιοτεχνίτη και άδεια λειτουργείας εργαστηρίου,
    τώρα για να είσαι νόμιμος χρειάζεται η άδεια ασκήσεως επαγγέλματος,όχι άδεια λειτουργείας εργαστηρίου.
    το επιμελητήριο πιο παλιά ζητούσε την άδεια ακήσεως επαγγέλματος για εγγραφή τώρα κακώς δεν την ζητάει ασχέτως αν διαλύθηκε ο σαρε.
    πρίν χρόνια σε ερώτηση στην διεύθυνση συγκοινωνιών γιατί δεν γίνεται έλενχος στα εργαστήρια (επισκευές απο ανθρώπους χωρίς γνώσεις, π.χ πρώην πυροσβέστης, συνταξιούχος υπάλληλος οτε, πολιτικό προσωπικό της αεροπορίας κ.τ.λ)η απάντηση ήταν ολο θα και θα ερθουμε, πρίν λίγο καιρό το ξαναέψαξα πάλι διότι κάναμε σύλλογο στην Λάρισα αλλά δεν μας αφήσανε να προχωρήσουμε γιατι απο τα 10 εργαστήρια θα κλείνανε τα 11, φτάσαμε να παρακαλάμε αν μας φύγει ο δημόσιος υπάλληλος θα το κλείσουμε το μαγαζί.
    ο 95% που κάνουμε αυτή την δουλειά είμαστε παράνομοι,δεν υπάρχει έλενχος άρα μπορείς να κάνεις οτι θέλεις.

  2. #12
    Το avatar του χρήστη linux
    Μέλος
    Όνομα
    Ελένη
    Εγγραφή
    Aug 2015
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    85

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα συνάδελφε Γιάννη,

    Σε κάποιες ειδικότητες δεν χρειάζεται άδεια άσκησης επαγγέλματος παρά μόνο το πτυχίο της σχολής σου.

    Τώρα για άδεια για επισκευές τηλεοράσεων εμένα ο λογιστής μου πρόσθεσε την υπηρεσία στην εφορία. Πχ ξεκίνησα με επισκευές υπολογιστών πριν 4,5 χρόνια και κάθε φορά μου προσθέτει την υπηρεσία που θέλω στην εφορία για επισκευές κινητών, για τηλεοράσεις, για κάμερες κλπ. Του είπα να το ψάξει και μου είπε ότι τουλάχιστον για την ώρα δεν χρειάζεται κάποια άδεια πέρα από την δήλωση στην εφορία και φυσικά να κόβω κανονικά απόδειξη- τιμολόγιο υπηρεσίας στον πελάτη.

    Αν εσένα σου είπε ο δικός σου ο λογιστής κάτι διαφορετικό θα ήθελα να το μάθω.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JohnF1983 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλο το φόρουμ. Έχω ένα κατάστημα επισκευής υπολογιστών. Και σκέφτομαι να ξεκινήσω και επισκευή τηλεοράσεων. Με κάποιον φίλο που μίλαγα μου είπε ότι χρειάζεται άδεια.
    Ξέρει κάποιος να με βοηθήσει αν χρειάζεται άδεια και τι ακριβώε;

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. [Περιφερειακά Η/Υ] motherboard για επισκευή
    από pireotika στο forum Υπολογιστές & Περιφερειακά
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-04-17, 03:03
  2. Άδεια εγκατάσταση κάμερας
    από gate7 στο forum Υπόλοιπες Συσκευές Εικόνας
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-17, 22:01
  3. Βοήθεια για επισκευή NOKIA 6300
    από fanis11 στο forum Τηλέφωνα & GPS
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-11, 15:40
  4. Βοήθεια για επισκευή CD Player
    από pet στο forum Ραδιόφωνο & CD Player
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-12-06, 10:18

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας