Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 46
  1. #21

    Μέλος
    Όνομα
    ΣΤΕΦΑΝΟΣ
    Εγγραφή
    Jan 2010
    Περιοχή
    ΝΙΚΑΙΑ
    Μηνύματα
    261

    Προεπιλογή

    Εχεις 55 στην επάνω πλευρά του συλλέκτη και με μερική ηλιοφάνεια, είσαι μια χαρά επιστροφή 35 θεωρώ ότι με καλή ηλιοφάνεια(να ανεβεί λίγο η πίεση στο κύκλωμα) εισαι οκ

  2. #22

    Μέλος
    Όνομα
    παναγιωτης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    καλλιθεα
    Μηνύματα
    823

    Προεπιλογή

    ο διπλα ηλιακος ετσι πως ειναι ανεβαζει μεχρι 80 βαθμους Στεφανε μιλαω για τωρα οχι νταλα καλοκαιρι που λεμε τι να πω

  3. #23

    Μέλος
    Όνομα
    παναγιωτης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    καλλιθεα
    Μηνύματα
    823

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nyannaco Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τον προσανατολισμο δεν μου ειπες.
    ειναι οπως τον βλεπςι στην φωτο σε σχεση με τον διπλανο ο δικος ειναι σχεδον ευθεια ο αλλος εχει μια μικρη κληση προς τα δεξια δηλαδη προς τα ανατολικα και οι δυο κοιτανε τον νοτο

  4. #24

    Μέλος
    Όνομα
    ΣΤΕΦΑΝΟΣ
    Εγγραφή
    Jan 2010
    Περιοχή
    ΝΙΚΑΙΑ
    Μηνύματα
    261

    Προεπιλογή

    ασε να δεις και αυριο που δεν θα εχει καθόλου συννεφιά .. σε εμενα μου εχουν τύχει παρομοια περιστατικά και αυτο που υποθέτω ειναι οι πολύ μικρές φυσαλίδες αέρα που έχουν κολλήσει στα τοιχώματα του κυκλώματος οι οποίες φεύγουν σιγά σιγά άλλωστε η εγγύηση δεν χάνετε με 1-2 ήμερες ..

  5. #25

    Μέλος
    Όνομα
    παναγιωτης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    καλλιθεα
    Μηνύματα
    823

    Προεπιλογή

    πολυ σωστα

  6. #26

    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    76

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nyannaco Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην πρώτη φωτογραφία, αν δεν με γελάει το μάτι μου, οι δύο συλλέκτες φαίνονται να έχουν λίγο διαφορετικό προσανατολισμό. Αν ο δικός σου είναι ο λάθος, σου μειώενι την απόδοση. Ακόμη και λίγες μοίρες απόκλιση από το νότο κάνουν σημαντική διαφορά.
    Επίσης, το διπλανό συλλέκτη βλέπω να τον σκιάζει κάτι; Αν ναι, δεν επηρρεάζει και το δικό σου το πρωί;
    Αν καταλαβαίνω καλά από τη σκιά, οι φωτογραφίες σου είναι τραβηγμένες λίγο πριν το μεσημέρι, σωστά; Αν ναι, θα περίμενα παραπάνω από 55°C στην έξοδο του συλλέκτη εκέινη την ώρα, τέτοια εποχή και με καλό καιρό... ή είχατε συννεφιές;
    Εντάξει, μη τρελαθούμε δεν είναι φωτοβολταικό. Λίγες μοίρες απόκλιση δε θα κάνουν την διαφορά, θα ζεστάνει το ηλιακό.
    Ενδεχομένως να έχει κρατήσει αέρα το κλειστό κύκλωμα του μπόιλερ, ξεβίδωσε το ασφαλίστικό στο πάνω μέρος του θερμοσίφωνα και άσε το ανοικτό για μια - δυο μέρες με ηλιοφάνεια, με αυτόν τον τρόπο θα φύγει ο όποιος αέρας πιθανών έχει εγκλωβιστεί. Έπειτα συμπλήρωσε απιονισμένο νερό, βάλε λινάρι ή τεφλόν στο σπείρωμα και βίδωσε ξανά το ασφαλιστικό του κλειστού κυκλώματος. Αν εξακολουθεί να έχει μειωμένη απόδοση, τότε επικοινώνησε με το κατάστημα που τον αγόρασες.

  7. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον vasilisd για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    ΣΚΛΗΚΟΣ (02-05-17)

  8. #27

    Μέλος
    Όνομα
    παναγιωτης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    καλλιθεα
    Μηνύματα
    823

    Προεπιλογή

    επικοινώνησα με την εταιρια και θα περασουν να το δουν αλλα σε ευχαριστω για τις συμβουλες οπως και ολους οσους βοηθησαν μεχρι τωρα , θα γραψω τι μου ειπαν η εκαναν και απο το service

  9. #28
    Το avatar του χρήστη νεκταριοος
    Μέλος
    Όνομα
    Νεκταριος
    Εγγραφή
    Jan 2013
    Περιοχή
    ΑΙΓΙΝΑ
    Μηνύματα
    347

    Προεπιλογή

    εγω πιστευω οτι οταν βαζουμε τοψυκτικο υγρο , αυτη την δουλεια δηλαδη δεν την κανεις γρηγορα και με μεγαλες θερμοκρασιες θελι προι προι συμπλιρωμα.Α καλοριζικοσ.

  10. #29

    Μέλος
    Όνομα
    παναγιωτης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    καλλιθεα
    Μηνύματα
    823

    Προεπιλογή

    να πω εδω οτι εχω μια πρωτη απαντηση απο την καλπακ τους εστειλα φωτογραφιες απο την εγκαταστση και μου ειπαν οτι το μποιλερ ειναι τοποθετημενο αναποδα και η επιγραφη πρεπει να ειναι μπροστα και πισω να ειναι πλεον η εισοδος του ζεστου νερου και οχι οπως τωρα μπροστα μου εστειλα να και pdf για την εγκατασταση μεχρι τις 4 σημερα θα με παρουν τηλ να μου εξηγησουν καποια πραγματα και θα μου στειλου και γραπτες οδηγειες για τις αλλαγες και ολα αυτα επειδει δεν ηθελαν να με χρεωσουν 30 ευρω για την επισκεψη μεχρι τωρα τους βλεπω οκ

    να πω οτι τωρα ανεβαζει θερμοκρασια νερου 65 βαθμους

  11. #30

    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    956

    Προεπιλογή

    Άμα είναι έτσι πάρε να ξ#χέ$εις τον εγκαταστάτη και να σου τα κάνει σωστά.
    Αν διαφωνήσει, πάρε στο 1520 (Γενική Γραμματεία Καταναλωτή) και θα βρεις εκεί λύση.
    You only live twice.

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. προληπτικος ελεγχος ηλιακου θερμοσυφωνα
    από brasidas12 στο forum Υδραυλικά & Θέρμανση
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-04-18, 17:19
  2. Θέμα με πίεση νερου απο ηλιακό θερμοσυφωνα
    από Aslanis_mike στο forum Υδραυλικά & Θέρμανση
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-16, 23:09
  3. Μεταδοση θερμοτητας σε ηλιακο θερμοσιφωνα τριπλης ενέργειας
    από ΣΚΛΗΚΟΣ στο forum Ερωτήσεις & Συμβουλές
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-01-16, 19:39

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας