Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 18 από 18
  1. #11

    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    956

    Προεπιλογή

    Σε 2 - 3 ώρες δεν προλαβαίνει να δημιουργηθεί μούχλα.
    You only live twice.

  2. #12

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Γιαννης
    Εγγραφή
    Mar 2017
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    8

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panoss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε 2 - 3 ώρες δεν προλαβαίνει να δημιουργηθεί μούχλα.
    και τι μπορει να ειναι αυτο το ασπρο στο ρουχο;

  3. #13

    Μέλος
    Όνομα
    ΣΤΕΦΑΝΟΣ
    Εγγραφή
    Jan 2010
    Περιοχή
    ΝΙΚΑΙΑ
    Μηνύματα
    261

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giannis27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    και τι μπορεί να είναι αυτό το άσπρο στο ρουχο;
    απορρυπαντικο πρέπει να είναι . Η ποιο σωστή λύση είναι να ανοίξεις τον κάδο , άλλα για να μην μπεις σε τέτοιες διαδικασίες δοκίμασε να βγάλεις το λάστιχο της πόρτας και αν έχεις πιεστικό μηχάνημα να βαρέσει με πίεση μήπως και καθαρίσει .. στο δικό μου μετα απο 6 χρόνια και τακτική χρίση για 2 άτομα είχε αρκετό απορρυπαντικο στα τοιχώματα του κάδου αλλά όχι τόσο για να μου λερώνει τα ρούχα

  4. #14

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Γιαννης
    Εγγραφή
    Mar 2017
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    8

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefos1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    απορρυπαντικο πρέπει να είναι . Η ποιο σωστή λύση είναι να ανοίξεις τον κάδο , άλλα για να μην μπεις σε τέτοιες διαδικασίες δοκίμασε να βγάλεις το λάστιχο της πόρτας και αν έχεις πιεστικό μηχάνημα να βαρέσει με πίεση μήπως και καθαρίσει .. στο δικό μου μετα απο 6 χρόνια και τακτική χρίση για 2 άτομα είχε αρκετό απορρυπαντικο στα τοιχώματα του κάδου αλλά όχι τόσο για να μου λερώνει τα ρούχα
    Σε ευχαριστώ για την συμβουλή σου αλλά δεν έχω πιεστικό για να κάνω αυτή την διαδικασία . έχω κανει 6 πλυσεις με νερό στους 90 ,τόσες φορες τα υπολείματα δεν θα είχαν φύγει; Χτες μάλιστα πήρα καθαριστικό για το πλυντήριο το έβαλα να κάνει παλι πλύση στους 90 και μετα έβαλα τζιν, απο τα 6 τζιν τα 2 βγήκαν με λεκεδες. Ποσο απορρυπαντικό έχει που δεν έχει φύγει;

  5. #15

    Μέλος
    Όνομα
    Πέτρος
    Εγγραφή
    Oct 2011
    Περιοχή
    Έβρος
    Μηνύματα
    5.306

    Προεπιλογή

    Χωρίς να είμαι σίγουρος στο να σου δώσω σίγουρη λύση. Δοκίμασε με υγρό απορρυπαντικό , και μόνο για λίγες φορές αφού τελειώνει η πλύση επανέλαβε το πρόγραμμα μόνο στο ξέπλυμα (χωρίς την βράση ) . Αν δεις αποτελέσματα , θα υποθέσω κάτι συμβαίνει με την ποσότητα του νερού , δηλαδή μικρή ποσότητα νερού στα ξεπλύματα για να καταφέρει και να διώξει πλήρως και καλά τα απορρυπαντικά . Το θεωρώ ύποπτο στα 5 κιλα μοντέλα και ειδικά αν πάρουν λίγο νερό στο ξέπλυμα. (κάποια αδυναμία στο σωστό και μη διαρκές στύψιμο? / αδυναμία να βγάζει πλήρως και όλο το νερό σε κάθε ξέπλυμα?).

  6. #16
    Το avatar του χρήστη tipos
    Μέλος
    Όνομα
    Σακης
    Εγγραφή
    Feb 2016
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    1.462

    Προεπιλογή

    Μπορεις να δοκιμασεις το εξης,βαλε σοδα στους 90 βαθμους και μολις δεις οτι εχει ζεστανει καλα το νερο σβησε το πλυντηριο βγαλε την μπριζα και ανοιξε το πανω καπακι.Το ζεστο νερο δεν πρεπει να το βγαλεις.Θα βρεις ενα εξαρτημα ,πιεζοστατης ονομαζεται,το οποιο εχει ενα λεπτο λαστιχακι απο κατω του.Βγαλε το λαστιχακι και δεστο καπου ωστε να μην πεσει κατω.Παρε το λαστιχο της αποχετευσης και με καποιο τροπο βουλωσε την εξοδο του.Βαλε το πλυντηριο να στηψει με το νερο μεσα ωστε να χτυπηθει καλα ο καδος στο εσωτερικο του με το ζεστο νερο.Αφου τελιωσει το στιψημο βαλε το προγραμμα αντλησης και αφου βγαλει τα νερα ξαναβαλε το λαστιχακι του πιεζοστατη στη θεση του.Βαλε ξανα το καπακι στη θεση του και βαλε μια πλυση ξανα με σοδα στους 90 βαθμους.Εννοητε ολα τα παραπανω χωρις ρουχα και προσοχη με το ρευμα.Αν πιστευεις οτι μπορεις να κανεις αυτα που σου γραφω προχωρα,αν σου φαινεται βουνο αστο καλητερα.Αυτος ειναι ενας τροπος καθαρισμου για πλυντηρια που εχουν φιξ καδο οπως πιστευω ειναι και το δικο σου.

  7. #17

    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    919

    Προεπιλογή

    Μήπως βάζεις πολυ απορρυπαντικό;

  8. #18
    Το avatar του χρήστη georged30
    Μέλος
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Sep 2010
    Περιοχή
    Ν Χαλκηδονα
    Μηνύματα
    114

    Προεπιλογή

    Δοκίμασε σε μερικές πλύσεις να μην βάλεις μαλακτικό κάτι μου λέει ότι δεν το ξεπλένει καλα.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. [Indesit] ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΡΟΥΧΩΝ INDESIT,ΛΑΣΤΙΧΟ
    από gponiris στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-07-20, 23:07
  2. [Indesit] πλυντηριο ρουχων INDESIT WIXL85 προβλημα
    από mike75 στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-16, 11:26
  3. [Indesit] Πλυντηριο INDESIT WIXXL 86 - δεν γυριζει ο καδος
    από rasape στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-15, 17:25
  4. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-01-15, 13:01
  5. [Bosch] WAE 16200GR/26 - Λεκέδες στα ρούχα. Θέλω ρουλεμάν?
    από apodem στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-14, 01:57

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας