Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 15 από 15
  1. #11
    Το avatar του χρήστη chipakos-original
    Μέλος
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Περιοχή
    Γαλατσι
    Μηνύματα
    1.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dbnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το τουιτερ αυτο ειναι πιεζοηλεκτρικο. Δεν θελει κροσσοβερ. Κατευθειαν στον ενισχυτη το βαζεις και παιζει χωρις καν πυκνωτη. Αλλα ειναι αθλιο το συγκεκριμενο, δεν παιζει καλα. Υπαρχουν πολλα πιεζοηλεκτρικα της μοτορολα που παιζουν καπως ανεκτα αλλα το καλυτερο ειναι να το ριξει στο διαβασμα ο φιλος γιατι δεν ξερει τι θελει απο οτι καταλαβα και θα χαλασει χρηματα χωρις αποτελεσμα.
    Σωστά είναι λίγο συγχυσμένος ο φίλος και μπερδεύτηκα κι εγώ μαζί του όμως έχω να πω ότι ενώ οι πιεζοηλεκτρικές συνδέονται κατ ευθείαν και μπορούν να παίξουν σε νορμάλ καταστάσεις με λίγη παραμόρφωση καίγονται αμέσως ....έχω κάψει αρκετές πριν πολλά πολλά χρόνια. Με μόνο έναν πυκνωτή σε σειρά σώνεται η κόρνα.....βέβαια ΟΧΙ ΠΑΝΤΑ διότι στη φωτό μας δείχνει ο φίλος κόρνα με πυκνωτή που έχει καεί οπότε τελικά ο χρυσός κανόνας είναι να αποφεύγουμε τις παραμορφώσεις.
    Ατάκα 1η.......Οχι ...Οχι .....Απλά το άνοιξα μήπως έφυγε κανένα καλωδιάκι.
    Ατάκα 2η....... Οχι ... Οχι ....Απλά το άνοιξα μήπως είχε καεί κάποια ασφάλεια.

  2. #12

    Μέλος
    Όνομα
    john
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Περιοχή
    Λαμπρινη
    Μηνύματα
    283

    Προεπιλογή

    Παιδια μην μπερδευομαστε.Ρωταω για να μαθω καποια πραγματα μηπως αναστησω τα ηχεια.Ανοιξα το κουτι και εβγαλα φωτο για να με κατατοπισετε.Καμια συγχυση δεν υπαρχει περαν των απαντησεων που λαμβανω.
    Δημητρη,μαλλον εσυ εχεις μπερδευτει λιγακι...για 2η φορα.Η φωτο που εχει πυκνωτη εχω αναφερει οτι ειναι απο midrange ηχειο και ΟΧΙ απο κορνα.Ας μην γραφουμε οτι ναναι

  3. #13
    Το avatar του χρήστη chipakos-original
    Μέλος
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Περιοχή
    Γαλατσι
    Μηνύματα
    1.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gponiris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια μην μπερδευομαστε.Ρωταω για να μαθω καποια πραγματα μηπως αναστησω τα ηχεια.Ανοιξα το κουτι και εβγαλα φωτο για να με κατατοπισετε.Καμια συγχυση δεν υπαρχει περαν των απαντησεων που λαμβανω.
    Δημητρη,μαλλον εσυ εχεις μπερδευτει λιγακι...για 2η φορα.Η φωτο που εχει πυκνωτη εχω αναφερει οτι ειναι απο midrange ηχειο και ΟΧΙ απο κορνα.Ας μην γραφουμε οτι ναναι
    Φίλε μου πρώτον η φωτογραφία σου είναι πολύ κοντινή και απ το πίσω μέρος δεν φαίνεται ότι αυτό είναι το Mid αλλά επίσης δεν έχει καμία δουλειά ένας πυκνωτής 4,7mf στο mid .Ο πυκνωτής αυτός τοποθετείται σε σειρά στο Twitter.Δεν υπάρχει λοιπόν λάθος από εμένα σε αυτό το κομμάτι.Το ένα και μοναδικό λάθος αφορούσε το μοντέλο του μεγαφώνου σου για το οποίο δεν με αφορά κι όλας, αγόρασε ότι επιθυμείς, γι αυτό σου έστειλα το LInk με όλα τα μεγάφωνα του TE.LE για να επιλέξεις ότι επιθυμείς.Αυτός είναι και ο λόγος που σου είπα πάνε αγόρασε δύο crossover να βάλεις μέσα στα ηχεία σου να τελειώνεις αφού ρωτάς τι πρέπει να κάνεις. Τώρα πυκνωτή πάνω σε μεγάφωνο μεσαίων αυτό σημαίνει ότι ο προηγούμενος που έπαιζε με αυτά τα ηχεία επειδή έκαψε τα Twitter χρησιμοποίησε τα μεσαία στη θέση τους.Μην ζητάμε από τους άλλους τα πάντα ....κάποια πράγματα ας τα καταλαβαίνουμε και μόνοι μας.Μάλλον με το κατάστημα που θα αγοράσεις τα μεγάφωνά σου πρέπει να μιλήσεις.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη chipakos-original : 26-03-17 στις 00:12
    Ατάκα 1η.......Οχι ...Οχι .....Απλά το άνοιξα μήπως έφυγε κανένα καλωδιάκι.
    Ατάκα 2η....... Οχι ... Οχι ....Απλά το άνοιξα μήπως είχε καεί κάποια ασφάλεια.

  4. #14
    Το avatar του χρήστη east electronics
    Συντονιστής Κατηγορίας
    Όνομα
    Sakis Petropoulos
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    ATHENS GREECE
    Μηνύματα
    1.520

    Προεπιλογή

    Αν δεν κανω λαθος ο ενισχυτης ειναι κατασκευης Αστεριου Δεμτσικα και ο ιδιος πρεπει να κυκλοφορουσε μια διαφορα ονοματα αναλογα τι βολευε Αν δεν εχω κανει λαθος ο ενισχυτης ειναι 150W RMS στα 8 Ω ανα καναλι 2Χ150 δλδ και γυρω στα 220 στα 4Ω ανα καναλι Πρεπει να εχει κατασκευαστει μεταξυ 1992-1996

    Με εκτιμηση
    Σακης Πετροπουλος
    SERVICE ΕΝΙΣΧΥΤΩΝ ΚΑΙ ΙΑΠΩΝΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΗΧΟΥ
    east_electronics@yahoo.gr
    www.eastelectronics.gr ε

  5. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον east electronics για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    gponiris (10-04-17)

  6. #15

    Μέλος
    Όνομα
    john
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Περιοχή
    Λαμπρινη
    Μηνύματα
    283

    Προεπιλογή

    Σακη η χρονολογια αποκτησης του ενισχυτη οντως ανηκει σε αυτη την περιοδο που αναφερεις.Εστω και αυτο αποτελει σημαντικο στοιχειο και σε ευχαριστω για τις λεπτομερειες που παρεθεσες
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gponiris : 11-04-17 στις 11:31

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. μετρηση μετασχηματιστη στην εξοδο
    από kokoblue στο forum Ερωτήσεις & Συμβουλές
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-10-17, 22:49
  2. μετρηση σήματος isdn.
    από Gaou στο forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-04-16, 19:39
  3. Περιορισμός watt λάμπας
    από fortis στο forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-05-15, 18:54
  4. ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΕΝΙΣΧΥΤΗ 10 WATT
    από fotinio στο forum Ερωτήσεις & Συμβουλές
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-03-15, 09:49
  5. ΜΕΤΡΗΣΗ ΤΡΑΝΣΙΣΤΟΡ
    από agis68 στο forum Ερωτήσεις & Συμβουλές
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-05-12, 16:23

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας