Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 26 από 26
  1. #21
    Το avatar του χρήστη johnnyb
    Μέλος
    Όνομα
    johnny
    Εγγραφή
    Apr 2011
    Περιοχή
    Θεσσαλία
    Μηνύματα
    269

    Προεπιλογή

    Πολυ πιθανο να ειναι ξεκολλημενο το θηλυκο βυσμα απο απροσεχτη χρηση , θελουν περασμα οι κολλησεις οπως σου ειπαν τα παιδια (αν δεν το εχεις ξανακανει βρες καποιον να σε βοηθησει)
    και αν επιμενει το προβλημα πας για αντικατασταση

    https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20170326111717& SearchText=mini+din+9
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη johnnyb : 26-03-17 στις 23:28

  2. #22

    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Mar 2015
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    60

    Προεπιλογή

    Τώρα που άνοιξα το καπάκι του subwoofer και βάζω πάνω το καλώδιο και το κουνάω δεξιά-αριστέρα, δεν βλέπω να κουνιέται τίποτα στις κολλήσεις. Το σίγουρο είναι ότι έχουν φάει ζόρι τα καλώδια(λογικά πάνω σε τοίχο) επειδή είναι "στραβά". Του aliexpress τα έχω δει αλλά έλεγα μήπως βρω το καλώδιο που παρέθεσα για να καταλάβω τι από τα δύο πρέπει να αλλάξω. Πάντως αυτό που είναι στην πλακέτα είναι πολύ δύσκολο να αλλαχτεί γιατί δεν βγαίνει το καπάκι έξω(με το ζόρι βγαίνει 2cm) μιας και τα καλώδια που έρχονται από το subwoofer είναι τσίτα τεντομένα και είναι κολλημένα στην πλακέτα και στο βύσμα της τροφοδοσίας.




  3. #23

    Μέλος
    Όνομα
    Σήφης
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.378

    Προεπιλογή

    Ξαναπέρασε αρχικά τις κολλήσεις στα ποδαράκια του βύσματος .
    Κάποιες, ακόμα και από την φωτογραφία , φαίνονται ότι είναι ψυχρές.

  4. #24

    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Mar 2015
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    60

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grepms Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα που άνοιξα το καπάκι του subwoofer και βάζω πάνω το καλώδιο και το κουνάω δεξιά-αριστέρα, δεν βλέπω να κουνιέται τίποτα στις κολλήσεις. Το σίγουρο είναι ότι έχουν φάει ζόρι τα καλώδια(λογικά πάνω σε τοίχο) επειδή είναι "στραβά". Του aliexpress τα έχω δει αλλά έλεγα μήπως βρω το καλώδιο που παρέθεσα για να καταλάβω τι από τα δύο πρέπει να αλλάξω. Πάντως αυτό που είναι στην πλακέτα είναι πολύ δύσκολο να αλλαχτεί γιατί δεν βγαίνει το καπάκι έξω(με το ζόρι βγαίνει 2cm) μιας και τα καλώδια που έρχονται από το subwoofer είναι τσίτα τεντομένα και είναι κολλημένα στην πλακέτα και στο βύσμα της τροφοδοσίας.
    Συμφορουμίτη είσαι απίστευτος...πραγματικά χίλια ευχαριστώ!!! Και φυσικά ευχαριστώ και όλα τα μέλη για την πολύτιμη βοήθειά τους! Το πήγα σε έναν γνωστό μου ηλεκτρονικό και του είπα να μου περάσει με σολντερίνη τις κολλήσεις που μου είπες(εγώ φοβόμουν μην τις κολλήσω όλες μαζί επειδή ήταν πολύ κοντά μεταξύ τους) και παίζει και το δεύτερο ηχείο! Μου έριξε και σπρέι στο ποτενσιόμετρο και σταμάτησαν και τα "χρατσαχρούτσα"!


  5. #25

    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Mar 2015
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    60

    Προεπιλογή

    Τελικά δεν ξεμπέρδεψα τόσο "εύκολα". Τώρα μου κάνει το άλλο ηχείο κάτι θορύβους χρατς χρουτς όταν είναι απλά ενεργοποιημένα και χωρίς να έχω βάλει να αναπαράγουν κάποιο αρχείο ήχου. Πάντως ήχο βγάζουν κανονικά και τα δύο ηχεία. Τι κοιτάζω τώρα;

  6. #26
    Το avatar του χρήστη Karny
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Mar 2016
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    70

    Προεπιλογή

    Μάλλον το καλώδιο ή κάποια κόλληση δεν έγινε καλά.Οταν το κουνάς σταματάει ο θόρυβος;

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. [Home Cinema] Sony str -k740p.Ανάβει αλλά δεν παίζει.
    από sakishlek στο forum Eνισχυτής, Home Cinema & HiFi
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-16, 18:30
  2. [AEG] Δεν ανέβει το ένα μάτι που ειναι διπλο
    από iosifgrr στο forum Φούρνος & Εστία
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-03-16, 14:13
  3. [DVD Player] Δεν παίζει ήχο στα ξαφνικά
    από grepms στο forum DVD/BD Player & Video
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-03-15, 03:32
  4. [Sony PS2] ps2 δεν παίζει το cd
    από lepouras στο forum Παιχνιδομηχανή
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-05-12, 22:33
  5. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-02-12, 13:46

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας