Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 20
  1. #11

    Μέλος
    Όνομα
    Αλκιβιαδης
    Εγγραφή
    Sep 2016
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    43

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geroget Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανονικα το μπανιο θελει αποξυλωση και τοποθετιση νεων πλακιδιων γιατι οπως προανεφερθηκε εχει υγρασια απο πισω αλλα εαν δεν ειναι δικο σου το σπιτι χρησιμοποιησε PATTEX SP101 και καθαρισες αφου πριν ριξεις σπρευ αντιμουχλικο και αφου αποξυλωσεις παλαια σιλικονη αρα εργασια +υλικα δες μηπως ανενεωσης το μπανιο σου
    Συνημμένο Αρχείο 42783
    Δεν μπορουμε να ξερουμε απο μια φοτο αν εχει υγρασια πισω απο τα πλακακια, σε πρωτη φαση δειχνει μουχλα στον αρμο (υγρασια απο υδρατμους που μενουν μεσα στο μπανιο).



    Σταλθηκε απο εμενα χρησιμοποιωντας Tapatalk

  2. #12

    Μέλος
    Όνομα
    ΚΩΣΤΑΣ
    Εγγραφή
    Dec 2016
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    63

    Προεπιλογή

    Το μπάνιο είναι ταλαιπωρημένο αλλά ότι Πης σε ευχαριστω
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kalamatas79 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορουμε να ξερουμε απο μια φοτο αν εχει υγρασια πισω απο τα πλακακια, σε πρωτη φαση δειχνει μουχλα στον αρμο (υγρασια απο υδρατμους που μενουν μεσα στο μπανιο).



    Σταλθηκε απο εμενα χρησιμοποιωντας Tapatalk

  3. #13

    Μέλος
    Όνομα
    Ιωαννης
    Εγγραφή
    Sep 2013
    Περιοχή
    πατρα
    Μηνύματα
    136

    Προεπιλογή

    Σας ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις σας και τις συμβουλες σας. Υποψιαζομαι οτι ισως υπαρχει και παραπανω μουχλα και σιγουρα υγρασια απο πισω καθως τα πλακακια σε καποια σημεια εχουν χαλαρωσει και καποιοι αρμοι εχουν ανοιξει. πιο ψηλα ομως. Δυστυχως δεν μπορω να κανω και παρα πολλα καθως το σπιτι δεν ειναι δικο μου ουτε θελω να ανοιξω μεγαλες ιστοριες με ξηλωμα πλακιδιων που απαιτουν και χρονο και χρημα και ατσαλια. Περισσοτερο με ενδιαφερει να μην γινει πολυ χειροτερο και να προστατευσω οσο γινεται το ηδη υπαρχον συστημα και οπτικα να μην φαινεται τοσο αυτη η μαυριλα. το κακο ειναι οτι στη δεξια πλευρα ειναι η βρυση και τα σφουγγαρια και επισης εδω απαγορευεται να πωλειται η χλωρινη στα σουπερ μαρκετ και εχουν υποκαταστατα αλλα σιγουρα μπορω να βρω καποιο ισχυρο καθαριστικο σε χρωματοπολεια. Εχω μια ερωτηση ακομη. Ο αρμοστοκος που λετε εννοειτε αυτον που ειναι σε λευκη σκονη και αναμεμιγμενος με νερο μπαινει αναμεσα απο τα πλακακια και κανει τους αρμους? ή εννοειτε αυτον που ειναι σε σωληναριο και βαζουμε στις πορτες και η διαφορα του απο την σιλικονη είναι οτι βάφεται? επισης οντως πολυ καλη ιδεα να του δωσω σχημα γιατι μεχρι τωρα το μονο που με ενοιαζε ειναι να βουλωσω το κενο.

  4. #14

    Μέλος
    Όνομα
    Αλκιβιαδης
    Εγγραφή
    Sep 2016
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    43

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ioannislab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σας ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις σας και τις συμβουλες σας. Υποψιαζομαι οτι ισως υπαρχει και παραπανω μουχλα και σιγουρα υγρασια απο πισω καθως τα πλακακια σε καποια σημεια εχουν χαλαρωσει και καποιοι αρμοι εχουν ανοιξει. πιο ψηλα ομως. Δυστυχως δεν μπορω να κανω και παρα πολλα καθως το σπιτι δεν ειναι δικο μου ουτε θελω να ανοιξω μεγαλες ιστοριες με ξηλωμα πλακιδιων που απαιτουν και χρονο και χρημα και ατσαλια. Περισσοτερο με ενδιαφερει να μην γινει πολυ χειροτερο και να προστατευσω οσο γινεται το ηδη υπαρχον συστημα και οπτικα να μην φαινεται τοσο αυτη η μαυριλα. το κακο ειναι οτι στη δεξια πλευρα ειναι η βρυση και τα σφουγγαρια και επισης εδω απαγορευεται να πωλειται η χλωρινη στα σουπερ μαρκετ και εχουν υποκαταστατα αλλα σιγουρα μπορω να βρω καποιο ισχυρο καθαριστικο σε χρωματοπολεια. Εχω μια ερωτηση ακομη. Ο αρμοστοκος που λετε εννοειτε αυτον που ειναι σε λευκη σκονη και αναμεμιγμενος με νερο μπαινει αναμεσα απο τα πλακακια και κανει τους αρμους? ή εννοειτε αυτον που ειναι σε σωληναριο και βαζουμε στις πορτες και η διαφορα του απο την σιλικονη είναι οτι βάφεται? επισης οντως πολυ καλη ιδεα να του δωσω σχημα γιατι μεχρι τωρα το μονο που με ενοιαζε ειναι να βουλωσω το κενο.
    Το πρωτο.... (σε σκονη, διαφορα χρωματα)

    Στάλθηκε από το GT-I8260 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  5. #15

    Προεπιλογή

    Δεν πουλάνε χλωρίνη στα σούπερ μάρκετ ?

  6. #16

    Μέλος
    Όνομα
    Ιωαννης
    Εγγραφή
    Sep 2013
    Περιοχή
    πατρα
    Μηνύματα
    136

    Προεπιλογή

    Πουλανε ενα καθαριστικο που λεει chlorex και ειναι στην ουσια υποκαταστατο χλωρινης.Συγκριτικα με την δικη μας την συμπηκνωμενη ή την απλη δεν ειναι τοσο ισχυρο. Για καθαρισμα στο μπανιο καλο ειναι. Εχει και cilit bang που τα θεωρω ισχυροτερα. Αλλα ως προς την εξουδετερωση της μουχλας δεν ξερω ποσο ισχυρα ειναι. Εχω δει ομως πολυ ισχυρα καθαριστικα σε καταστηματα με χρωματα.

  7. #17

    Μέλος
    Όνομα
    Αλκιβιαδης
    Εγγραφή
    Sep 2016
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    43

    Προεπιλογή

    Παρε επαγγελματικο καθαριστικο για πλακακια. ( πρεπει να αεριζεται καλα ο χωρος).

    Σταλθηκε απο εμενα χρησιμοποιωντας Tapatalk

  8. #18

    Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Dec 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Αχαία
    Μηνύματα
    898

    Προεπιλογή

    πως δεν πουλανε? και εγω πατρα ειμαι και βρισκω σε ολα τα μεγαλα και μικρα σουπερ μαρκετ.

  9. #19

    Μέλος
    Όνομα
    Ιωαννης
    Εγγραφή
    Sep 2013
    Περιοχή
    πατρα
    Μηνύματα
    136

    Προεπιλογή

    Στην Πατρα οντως πουλανε παντου. Αλλα οπως γραφω στο πρωτο ποστ εδω και ενα χρονο μενω μονιμα Γερμανια και απογορευεται με νομο να πουλησουν χλωρινη. Ισως πουλανε σε χημικα για βιομηχανικη χρηση αλλα δεν εχω τετοιες ακρες και σιγουρα θα χρειαζομαι ειδικη αδεια για να αγορασω.

  10. #20

    Μέλος
    Όνομα
    Ιωαννης
    Εγγραφή
    Sep 2013
    Περιοχή
    πατρα
    Μηνύματα
    136

    Προεπιλογή

    Καλησπερα στη ομαδα,
    βρηκα χρονο μεσα στις γιορτες και το εφτιαξα. Εβγαλα την παλια σιλικονη, την οποια δεν την κραταγε τιποτα και περναγε το νερο ευκολα απο πισω. Το επλυνα με μουχλο-καθαριστικο που βρηκα σε καταστημα, (με εγδαραν λιγο) και στεγνωσα τα παντα με θερμο αερα. Στη συνεχεια περασα αρμο λευκο για πλακιδια και του εκανα και κατηφοριτσα οπως μου προτεινατε. Μεχρι σημερα μοιαζει να εκατσε καλα και να λειτουργει. Το παρατηρω και βλεπω. Σας επισυναπτω και φωτο με το αποτελεσμα.
    20170117_211022.jpg20170117_211014.jpg20170117_211027.jpg20170117_211041.jpg

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-05-14, 23:08
  2. [HiFi] SERVICE ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟΥ ΕΝΙΣΧΥΤΗ PIONEER A403R ( δεν εχω κατηγορια ματια μου )
    από east electronics στο forum Eνισχυτής, Home Cinema & HiFi
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-09-12, 18:22
  3. ΜΟΤΈΡ ΠΛΥΝΤΗΡΊΟΥ
    από Δημητρης81 στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-04-12, 19:59
  4. Προβλημα με τον ενισχυτη στο αμαξι μου
    από PIPERIAS στο forum Car HiFi & Safety
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-04-11, 18:48
  5. Πρόβλημα στη μητρική μου, μηπως μπορείτε να βοηθήσετε;
    από datamanos στο forum Υπολογιστές & Περιφερειακά
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-04-07, 17:35

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας