Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά σε όλους.

Έχω την συγκεκριμένη οθόνη Turbo-X TX-221WP 22'' και έδω και 2-3 περιπού μήνες η οθόνη φαίνεται ότι δεν παίρνει καθόλου ρεύμα καθώς δεν ανάβει το λαμπάκι της. Συγκεκριμένα αν την αφήσω εκτός πρίζας για κάμποσο καιρό ή αν πατήσω το power button για κάμποσα δευτερόλεπτα, επανέρχεται για λίγο δηλαδή δουλεύει κανονικά κάνοντας παράλληλα ένα θόρυβο/βουητό και μετά απο κάμποσα δευτερόλεπτα ξανά κλείνει. Πριν την ανοίξω εγώ, την πήγα σε τεχνικό στο πλαίσιο και εφόσον την έστειλαν Αθήνα (εγώ μένω Πάτρα) μου είπαν οτι πρέπει να αλλαχθεί η πλακέτα του τροφοδοτικόυ και όλη η διαδικασία μαζί με κόστος εργασίας και μεταφορικά βγαίνει γύρω στα 120ευρώ. Επειδή το κόστος ήταν ακριβό και δεν δέχτηκα να γίνει επισκευή οταν μου την επέστρεψαν η οθόνη δουλεψέ για λιγες μέρες και ξανα παρουσιάσε το ιδιο πρόβλημα. Σας παραθέτω κάποιες φωτογραφίες απο το εσωτερικό του τροφοδοτικού ωστέ ίσως κάποιος μπορέσει να με καθοδηγήσει στο αν πρέπει να ασχοληθώ με το συγκεκριμένο θέμα.
Συνημμένο Αρχείο 43524Συνημμένο Αρχείο 43525Συνημμένο Αρχείο 43526Συνημμένο Αρχείο 43527