Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7
  1. #1

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Aug 2015
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    11

    Προεπιλογή Ψυγείο P1KCS3702D/01

    Καλησπέρα. σε όλους. έχω ένα ψυγείο Pitsos P1KCS3702D/01, και την τελευταία εβδομάδα βρίσκο νερά στο εμπρός αριστερή γωνία. επίσης ενώ στην συντήρηση έχω 4-5 βαθμούς, στην κατάψηξη πασχίζει να περάσει τους -18. (και οι δύο θερμοκρασίες είναι με εξωτερικά θερμόμετρα.). επίσης για την ίδια περίοδο, έχω την υποψία ότι το μοτέρ (συμπιεστής) δουλέυει για πάρα πολλή ώρα και δεν "κόβει". Καμιά ιδέα?

  2. #2

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Aug 2015
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    11

    Προεπιλογή

    update. Τα νερά ήταν από χαλασμένη την κάτω αντίσταση της απόψυξης. την άλλαξα και το έβαλα σε λειτουργία. είχε μείνει τρεις μερες εκτός, με ανοικτές πόρτες. Η αντικατάσταση έγινε παρασκευή βράδυ. Μέχρι χτες, δουλέυε κανονικά. Το μόνο "περίεργο" είναι ότι κάνει ανεβοκατεβάσματα η θερμοκρασία της συντηρησης. Εκεί που είναι στους 3,5 πάει στους 6 μεσα σε 20-30 δευτ. την ξαναρίχνει και κόβει κάποια στιγμη. Κατάξυψη φτάνει και μεχρι -25. Υπάρχει τίποτε άλλο να ελεγξω? κάμια σύσταση για ψυκτικό κοντά στην Χαλκίδα?

  3. #3

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Aug 2015
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    11

    Προεπιλογή

    Καλημέρα. Τόσα view, κάνενας με καμια γνώμη? να φταίει ο ανεμιστήρας που όπως είχε γραφτεί σε άλλα topic φαινεται να είναι κοινό πρόβλημα? καάψυξη φτάνει μεχρι -23 -24 και συντήρηση με δυσκολία 3-4 συνήθως έιναι στο 5. Πάντως μετά την αλλαγή της κάτω αντίστασης απόψυξης, έστρωσε αρκετα.

  4. #4
    Το avatar του χρήστη tipos
    Μέλος
    Όνομα
    Σακης
    Εγγραφή
    Feb 2016
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    1.465

    Προεπιλογή

    Για αρχη κανε ελεγχο στις πορτες,σε πολλες περιπτωσεις οταν κρεμασει η πορτα δεν πιεζει σωστα τον διακοπτη πορτας με αποτελεσμα να μην δουλευει παντα ο ανεμηστηρας.Ενα αλλο που πρεπει να δεις ειναι μηπως κατα τη συναρμολογηση που εκανες να μην εβαλες στη σωστη θεση ολα τα εξαρτηματα π.χ. αισθητηρα evaporator,μονωτικο φελιζολ,θηκη evaporator,φυσες εξαρτιματων κτλ.

  5. #5

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    ακης
    Εγγραφή
    Sep 2015
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    24

    Προεπιλογή

    Καλησπερα φιλε kalamari και εγω εχω το ιδιο προβλημα με το ψυγειο το συγκεκριμενο πως λεγεται ο κωδικος του ανταλλακτικου απο απο την αντισταση της αποψυξης;

  6. #6

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Aug 2015
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    11

    Προεπιλογή

    Καλημέρα και συγνώμη για την "αργή" απάντηση. Δεν ξέρω τον κωδικό, εγώ την είχα βγάλει και πήγα σε ένα μαγαζί με ανταλλακτικά στην Αχαρνών, και μου την βρήκε. Απλά του είπα και τον τύπο του Ψυγείου.

    Σχετικά τώρα με τις θερμοκρασίες. Οι πορτες κλεινουν καλά και πιέζουν τους διακόπτες σωστά. Δεν ξέρω τι άλλο να κοιτάξω. Το φελιζόλ της κατάψυξης είναι έντάξει. ΑΠλά να ρωτήσω. Πως ελέγχει το ψυγείο, πότε θα αφήσει τον αέρα να κάτεβει στην συντήρηση? Για είδα ότι δεν φέρνει πάντα κρύο αέρα από την κατάψυξη.

  7. #7

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Aug 2015
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    11

    Προεπιλογή

    Κάτι λίγότερο από 3 χρόνια μετά γέμισε πάγο η κατάψυξη και δεν κατέβαζε κρύο αέρα στην συντήρηση. Πάλι η κάτω αντίσταση της απόψυξης. Καμιά ιδέα γιατί μπορεί να την ακούει συνέχεια? Ανα 3 χρόνια αλλαγή?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kalamari : 16-07-20 στις 10:00

Παρόμοια Θέματα

  1. [Άλλη] Πρόβλημα με ψυγείο GE
    από rch στο forum Ψυγείο
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-09-14, 01:22
  2. [Liebherr] πρόβλημα με ψυγείο
    από alexandrosh στο forum Ψυγείο
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-14, 13:31
  3. [Άλλη] Ψυγείο Amana
    από Αριάδνη Χ. στο forum Ψυγείο
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-01-14, 19:58
  4. [Άλλη] ψυγείο kelvinator
    από miku στο forum Ψυγείο
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-07-13, 17:19

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας