Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 18 από 18
  1. #11

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Χρηστος
    Εγγραφή
    Jan 2017
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    3

    Προεπιλογή

    Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

    Μια ερώτηση σχετικά με την εγκατάσταση τώρα, η παρακάτω αντιστοίχηση είναι σωστή (την βάζω σε full screen ώστε να είναι ξεκάθαρο);

    Υπάρχων Θερμοστάτης ---- Nest HeatLink
    1 ----------------------------- 1
    3 ----------------------------- 2
    4 ----------------------------- N



  2. #12

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Jan 2017
    Περιοχή
    Σεπόλια
    Μηνύματα
    1

    Προεπιλογή

    Αν έχω καταλάβει σωστά, σε διαμέρισμα το Heat Link αντικαθιστά τον θερμοστάτη, σωστά;

    Έχω τον θερμοστάστη CHARMEG 2000S (http://www.charmeg.gr/index.php?comp=products&id=11) με την παρακάτω συνδεσμολογία. Δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι 24 ή 230V, η αλήθεια είναι . Θεωρείτε ότι μπορεί να αντικατασταθεί από Nest 3rd Generation;

    media-share-0-02-05-29b7d9836805194beaa035c34e24ed5b975c939d7507fb315ee16389ab077a7b-ebaae46b-33.jpg

    Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!

  3. #13

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Oct 2017
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    3

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα,
    ενδιαφέρομαι κι εγώ να εγκαταστήσω τον θερμοστάτη Nest 3rd gen με το heatlink!
    Αυτή τη στιγμή στο σπίτι έχουμε εγκατάσταση με πετρέλαιο για θερμανση και ζεστό νερό και έχουμε τον παρακάτω θερμοστάτη που φαίνεται στις φώτο.
    Η ερώτηση είναι αν μπορώ να βάλω το heatlink στη θέση του παλιού θερμοστάτη στον τοίχο και να έχω το Nest σε κάποιο άλλο σημείο στο σαλόνι με παροχή απο usb αφού επικοινωνεί ασύρματα με το heatlink το οποιο ουσιαστικά κάνει τη δουλειά του παλιού θερμοστάτη...
    Όπου είδα βίντεο στο εξωτερικό, όλοι τοποθετούν το heatlink δίπλα στον boiler και γι αυτό προβληματίζομαι και το ρωτάω....
    Ευχαριστώ προκαταβολικά για όποια απάντηση!IMG_2897 (1).jpgIMG_2902 (1).jpgIMG_2901.jpg

  4. #14

    Μέλος
    Όνομα
    Βασιλης
    Εγγραφή
    Oct 2014
    Περιοχή
    Πειραιας-Καμινια
    Μηνύματα
    38

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaspriftis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα,
    ενδιαφέρομαι κι εγώ να εγκαταστήσω τον θερμοστάτη Nest 3rd gen με το heatlink!
    Αυτή τη στιγμή στο σπίτι έχουμε εγκατάσταση με πετρέλαιο για θερμανση και ζεστό νερό και έχουμε τον παρακάτω θερμοστάτη που φαίνεται στις φώτο.
    Η ερώτηση είναι αν μπορώ να βάλω το heatlink στη θέση του παλιού θερμοστάτη στον τοίχο και να έχω το Nest σε κάποιο άλλο σημείο στο σαλόνι με παροχή απο usb αφού επικοινωνεί ασύρματα με το heatlink το οποιο ουσιαστικά κάνει τη δουλειά του παλιού θερμοστάτη...
    Όπου είδα βίντεο στο εξωτερικό, όλοι τοποθετούν το heatlink δίπλα στον boiler και γι αυτό προβληματίζομαι και το ρωτάω....
    Ευχαριστώ προκαταβολικά για όποια απάντηση!IMG_2897 (1).jpgIMG_2902 (1).jpgIMG_2901.jpg
    ναι. το heatlink πρεπει να ειναι στη θεση του παλιου σου θερμοστατη και ο Nest μπορει να ειναι με καλωδιο συνδεδεμενος κοντα στο heatlink ειτε σε ποιο σημειο γουσταρεις εσυ. Θα επικοινωνει ασυρματα με το heatlink. Θα πρεπει να φροντισεις να του δινεις ρευμα μεσω usb.
    Αυτονόμηση μικρού διαμερίσματος με αντλία θερμότητας
    http://heatprojectpiraeus.weebly.com/

  5. #15

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Oct 2017
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    3

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Μπήκε το εργαλείο και δουλεύει μια χαρά!!!

  6. #16

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Φραγκίσκος
    Εγγραφή
    Nov 2017
    Περιοχή
    Σίφνος
    Μηνύματα
    2

    Προεπιλογή

    Καλημέρα παιδιά. Καινούργιος στην παρέα.
    Σκέφτομαι την αγορά ενός έξυπνου θερμοστάτη. Είμαι μεταξύ nest v3 & tado v3.
    Στο σπίτι αυτή τη στιγμή έχω αυτόνομη θέρμανση πετρελαίου με έναν αρκετά παλιό καυστήρα και ένα παλιό θερμοστάτη.
    Ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς αν μπορώ να αγοράσω έναν από τους δύο παραπάνω (περιμένω black friday από amazon uk κυρίως).
    Συνημμένο Αρχείο 44309

  7. #17

  8. #18

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Φραγκίσκος
    Εγγραφή
    Nov 2017
    Περιοχή
    Σίφνος
    Μηνύματα
    2

    Προεπιλογή

    Καλημέρα παιδιά. Προχτές παρέλαβα τον nest v3 αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να τον κάνω να δουλέψει.
    Ο παλιός θερμοστάτης έχει 3 καλώδια (Ν μπλε , L μαύρο και ΝΟ κόκκινο). Από ότι καταλαβαίνω Ν,L είναι για το ρεύμα και το ΝΟ για την εντολή στον καυστήρα.
    Συνδέω κανονικά στο heat link στη θέση Ν και L τα μπλε και μαύρο και το κόκκινο και στη θέση 1 και στη 2 και στην 3 διαδοχικά χωρίς αποτέλεσμα.
    Το heat link έχει ρεύμα κανονικά έχει συνδεθεί στο κινητό ακούγεται και το click της εντολής στον καυστήρα αλλά δυστυχώς δεν παίρνει μπρος.
    Κάπου διάβασα για γεφύρωμα αλλά που ?
    Ξέρει κανείς να με βοηθήσει please !!!!!

    thermostat.jpg

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. [Φορητός Η/Υ] Εγκατασταση viber σε υπολογιστη
    από billtech στο forum Υπολογιστές & Περιφερειακά
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-15, 18:51
  2. ΕΠΙΛΟΓΗ ΚΑΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΝΤΙΚΕΡΑΥΝΙΚΩΝ
    από tantonakis στο forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-11-15, 18:52
  3. [Τελικός Ενισχυτής] Εγκατασταση συστηματων Ηχου -Φωτισμου
    από east electronics στο forum Eνισχυτής, Home Cinema & HiFi
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-09-14, 15:07
  4. [Αξεσουάρ & Καλωδιώσεις] εγκατασταση καλωδιωσεων
    από turboallani στο forum Car HiFi & Safety
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-14, 16:39
  5. ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΑ / ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ
    από mystaki g στο forum Προβολέας
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-12-10, 11:22

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας