Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 1 από 1
  1. #1

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Λευτερης
    Εγγραφή
    Jun 2015
    Περιοχή
    Αρτεμιδα
    Μηνύματα
    10

    Προεπιλογή ΛΗΨΗ FM ΤΟΥΟΤΑ YARIS

    Καλησπερα παιδια εχω ενα προβλημα με το ενσωματομενο ραδιο cd σε toyota yaris 2009.
    Ενω δουλευουν ολα σωστα μετα απο περιπου μιση ωρα που λειτουργει το αυτοκινητο σταματαει να συντονιζει σταθμους στα fm. Δηλαδη ειναι σαν να μην εχει κεραια δεν πιανει τιποτα ουτε χειροκινητα ουτε με αναζητηση.
    Αν σβησει και ξανανοιξεις τοτε δουλευει αναλογικα με το ποση ωρα ηταν σβηστο. Πχ. αν το σβησεις 1 ωρα δουλευει 5 λεπτα αν 2 ωρες 10 λεπτα ολα αυτα στο περιπου.
    Να πω οτι δεν το παθαινει μια και εξω αλλα μεσα σε 5 - 10 δευτερολεπτα. Οπως οταν μπαινεις σε τουνελ σιγα σιγα κανει παρασιτα και χαμηλωνει μεχρι που χανεται τελειως.
    Δεν εχει σημασια αν κανει ζεστη η κρυο εβγαλα και τα καλυμματα απο πανω και γυρω γυρω δεν εχει καμια διαφορα. Μου το ξεκινησε καλοκαιρι και τωρα που ειναι χειμωνας κανει τα ιδια.
    Ολα τα υπολοιπα δουλευουν κανονικα AM cd και aux. Δουλευουν χωρις προβλημα.
    Εχει κανεις καμια ιδεα τι να κοιταξει ο τεχνικος.
    Εχω ψαξει στο ιντερνετ και γενικα ειναι συνηθισμενο προβλημα τον toyota στο εξωτερικο ( ειδικα αμερικη ) αλλα δεν γραφει κανεις λυση και στην Ελλαδα δεν το εχω δει πουθενα.
    Θα στειλω Mail και στην toyota αλλα δεν βλεπω να βγαζω ακρη.
    Φυσικα και σκεφτομαι ν'αλλαξω ραδιο cd αλλα μονο το μασκακι για να βαλεις 1 η 2 din κανει 60 ευρω απ'έξω και ενα ραδιο της προκοπης πανω απο 100 ευρω οποτε παιζουμε κοντα στα 200 και χανω τα χειριστηρια στο τιμονι. Γι'αυτο ψαχνομαι.
    Ειπα μηπως ειναι η κεραια η καποιος ενισχυτης αλλα φανταζομαι οτι θα το εκανε απο την αρχη λειτουργιας του και ενισχυτη δεν εχω δει πουθενα.
    Ευχαριστω.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ekodogia : 18-12-15 στις 20:12

Παρόμοια Θέματα

  1. [Δέκτης Δορυφορικός] Ληψη ψηφιακων καναλιων.
    από radiotimes στο forum Επίγειος & Δορυφορικός Δέκτης
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-06-14, 19:20
  2. προβλημα με ληψη στους 2.4ghz
    από jeck στο forum Πομποδέκτες & Κεραίες
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-03-14, 14:03
  3. [Τηλεόραση LG] tv LG-50P J550 ληψη κ ηχος
    από scandal21 στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-09-13, 20:44

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας