Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 25
  1. #11
    Το avatar του χρήστη esestav
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Σταυρος
    Εγγραφή
    May 2009
    Περιοχή
    θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    24

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gega Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχοντας και εγώ τον LV6TBOXHD-A2 έχω παρατηρήσει ότι σε δυνατό σήμα ο δέκτης μπουκώνει και δεν μπορεί να δείξει ορισμένα κανάλια.
    Ίσως ένας μεταβαλόμενος εξασθενητής σήματος (~3ευρώ) να βοηθήσει
    Δεν πιστεύω ότι έχει να κάνει με το σήμα κατέληξα οτι κάτι έχει καεί στον δέκτη.

    Ευχαριστώ

  2. #12

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Ιωάννης
    Εγγραφή
    Mar 2017
    Περιοχή
    Ηρακλειο Κρητης
    Μηνύματα
    8

    Προεπιλογή

    Παιδια καλησπερα,επειδη αφορα την ιδια μαρκα δεκτη να μην ανοιγω καινουργιο θεμα,θελω να σας ρωτησω για αυτον τον δεκτη LIFEVIEW LV6TBOXHDA2 και το τηλεκοντρολ του παρεδωσε πνευμα,ρωτησα στο e-shop και μου ειπαν οτι το εχουν 10ευρω(!!). Με ενα προχειρο ψαξιμο λεω να δοκιμασω με αυτο http://www.e-shop.gr/usb-100-tv-remo...o-p-PER.850051 αλλα δεν ξερω αν θα κανει για τον δεκτη και αν θα το δεχονται πισω στο καταστημα. Εσεις παιδια μηπως εχετε να προτεινεται καποιο τηλεκοντρολ? ευχαριστω προκαταβολικα

  3. #13
    Το avatar του χρήστη esestav
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Σταυρος
    Εγγραφή
    May 2009
    Περιοχή
    θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    24

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ioannis32 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια καλησπερα,επειδη αφορα την ιδια μαρκα δεκτη να μην ανοιγω καινουργιο θεμα,θελω να σας ρωτησω για αυτον τον δεκτη LIFEVIEW LV6TBOXHDA2 και το τηλεκοντρολ του παρεδωσε πνευμα,ρωτησα στο e-shop και μου ειπαν οτι το εχουν 10ευρω(!!). Με ενα προχειρο ψαξιμο λεω να δοκιμασω με αυτο http://www.e-shop.gr/usb-100-tv-remo...o-p-PER.850051 αλλα δεν ξερω αν θα κανει για τον δεκτη και αν θα το δεχονται πισω στο καταστημα. Εσεις παιδια μηπως εχετε να προτεινεται καποιο τηλεκοντρολ? ευχαριστω προκαταβολικα

    Καλησπέρα δεν μπορώ να απαντήσω με 100% σιγουριά. Θεωρώ πως δουλεύει. Έχω 2-3 όμοια χειριστήρια, ειναι πολυ ευκολο στον προγραμματισμο. Κατεβασε το προγραμμα της εταιρειας και ψαξε αν περιεχετε στην βαση δεδομενων του. Οσο μπορω νσ θυμηθω στο προηγουμενο μοντελο τηλεχειριστηριου της tele δουλευε.

    Σταύρος

  4. #14

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Ιωάννης
    Εγγραφή
    Mar 2017
    Περιοχή
    Ηρακλειο Κρητης
    Μηνύματα
    8

    Προεπιλογή

    Καλησπερα Σταυρο,σε ευχαριστω που μου απαντησες καταρχην,στη περιγραφη αυτου του τηλεκοντρολ που εχω γραψει ποιο πανω ειδα ενα σαιτ και κατεβασα αυτο http://prntscr.com/eg2tw9 που ειναι (μαλλον) για αυτο το κοντρολ. εψαξα να δω μηπως υπαρχει μεσα η εταιρια και την εχει και βλεπω αυτα http://prntscr.com/eg2ugb. για τον δεκτη LV6TBOXHDA2 ποιο απο ολα νομιζεις οτι ειναι?

  5. #15
    Το avatar του χρήστη esestav
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Σταυρος
    Εγγραφή
    May 2009
    Περιοχή
    θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    24

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ioannis32 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα Σταυρο,σε ευχαριστω που μου απαντησες καταρχην,στη περιγραφη αυτου του τηλεκοντρολ που εχω γραψει ποιο πανω ειδα ενα σαιτ και κατεβασα αυτο http://prntscr.com/eg2tw9 που ειναι (μαλλον) για αυτο το κοντρολ. εψαξα να δω μηπως υπαρχει μεσα η εταιρια και την εχει και βλεπω αυτα http://prntscr.com/eg2ugb. για τον δεκτη LV6TBOXHDA2 ποιο απο ολα νομιζεις οτι ειναι?
    Διάνα έπεσες το σωστό προγραμμα διαλεξες. Ειμαι σε διαδικασια μετακομισεις και τα χω ολα πακεταρισμενα. Εχω σε καποιο λαπτοπ το αρχειο που διαβασα απο το κοντρολ και αντεγραψα στο usb 300 της tele το παλαιοτερο μοντελο. Εχω και το usb100 που χρησιμοποιω για αλλο δεκτη. Αν ξεπακεταρω θα βρω τον δεκτη θα το τσεκαρω. Οπως και να χει πιστευω οτι θα δουλεψει το κοντρολ ακομη και αν το μοντελο ειναι παραπλησιο. Στο παλαιοτερο μοντελο ειχα βρει με δοκιμες καποιο αλλο που δουλευε με διαφορετικο ονομα. Στην καινουρια βαση δεδομενων θα το χουν και ισως ειναι αυτο που δειχνεις στο σκρινσοτ.

    Καλημερα σου

  6. #16
    Το avatar του χρήστη manolo
    Μέλος
    Όνομα
    Μανόλης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.559

    Προεπιλογή

    To πρόγραμμα που προγραμματίζει τα χειριστήρια USB100, USB300 κλπ. το έχω και από ότι είδα στη database του - η οποία είναι ενημερωμένη - για τον LIFEVIEW έχει για το μοντέλο LV6TBOX4SD. Απ' όσο νομίζω αν το προγραμματίσεις γι αυτό το μοντέλο, δεν θα 'χεις πρόβλημα και με το δικό σου.

  7. #17

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Ιωάννης
    Εγγραφή
    Mar 2017
    Περιοχή
    Ηρακλειο Κρητης
    Μηνύματα
    8

    Προεπιλογή

    οκ παιδια σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας,οποτε θα προχωρησω σε αγορα του τηλεχειριστηριου. Να ελπιζω σε οποιαδηποτε βοηθεια χρειαστω στην εγκατασταση? κατι αλλο παιδια, εχετε δοκιμασει με εφαρμογη στο κινητο να αλλαξετε απο κει τα καναλια? (για τον lifeview)

  8. #18
    Το avatar του χρήστη manolo
    Μέλος
    Όνομα
    Μανόλης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.559

    Προεπιλογή

    Ο,τι θέλεις..η εγκατάσταση είναι πανεύκολη. Απλά ακολουθείς τις οδηγίες...Μερικά μαγαζιά ηλεκτρονικών σου κάνουν οι ίδιοι τον προγραμματισμό του χειριστηρίου χωρίς επιπλέον κόστος, οπότε το παίρνεις έτοιμο..

  9. #19

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Ιωάννης
    Εγγραφή
    Mar 2017
    Περιοχή
    Ηρακλειο Κρητης
    Μηνύματα
    8

    Προεπιλογή

    Παιδια εχω προβλημα,δεν μπορω να το φτιαξω. Μπορει να με βοηθησει καποιος?

  10. #20
    Το avatar του χρήστη manolo
    Μέλος
    Όνομα
    Μανόλης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.559

    Προεπιλογή

    Γιάννη καλησπέρα.
    θα κατεβάσεις το πρόγραμμα RCCreator από το site της TELE και μετά θα ακολουθήσεις βήμα-βήμα τις οδηγίες που έχει στο χαρτάκι στη συσκευασία του telecontrol. Θα χρειαστείς ένα USB to mini USB καλώδιο νομίζω για να συνδέσεις το control στον υπολογιστή. Τα υπόλοιπα ακολουθείς ο,τι λέει το manual στη συσκευασία.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. [Ραδιόφωνο] Πρόβλημα με δέκτη Technics ST-GT650 (ξεκλειδώνει)
    από panosvas στο forum Ραδιόφωνο & CD Player
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-11-16, 16:05
  2. [Δέκτης MPEG4] Πρόβλημα με ψηφιακό δέκτη turbo-x HD-1000
    από nickbaz στο forum Επίγειος & Δορυφορικός Δέκτης
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-10-12, 20:37
  3. Πρόβλημα με δέκτη Rotel RT-970BX
    από st@r στο forum Ραδιόφωνο & CD Player
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-01-11, 17:16
  4. Πρόβλημα Δορυφορικού δέκτη
    από Skontos στο forum Επίγειος & Δορυφορικός Δέκτης
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-03-10, 20:12
  5. Πρόβλημα με δέκτη audioline
    από aser στο forum Επίγειος & Δορυφορικός Δέκτης
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-09-07, 10:09

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας