Σελίδα 7 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 70 από 87
  1. #61

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    βασιλης
    Εγγραφή
    Oct 2016
    Περιοχή
    λαρισα
    Μηνύματα
    11

    Προεπιλογή

    Τελικα σημερα πηρα την πλακετα απο τον τεχνικο και μετα απο καιρο ε ναι το μοτερ δουλευε, οποιο φως της κουζινας και αν ανοιξω! ΑΞΙΑ ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗ! Στην πλακετα αλλαχθηκε ο μεγαλος γωνιακος μπλε πυκνωτης και ολα ΟΚ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ οσους βοηθησαν με τις συμβουλες τους να βρεθει το προβλημα πουειχε το ψυγειο.

  2. #62
    Το avatar του χρήστη Papas00zas
    Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Dec 2011
    Περιοχή
    Καστοριά
    Μηνύματα
    755

    Προεπιλογή

    Άρα τώρα μαζί με την αγορά τέτοιου τύπου ψυγείου θα ζητάς από την εταιρία να σου δώσει ενα μικρό στοκ πυκνωτων

    Πλάκα πλάκα από τέτοια μικροϋλικά την παθαίνεις στο ξεκάρφωτο....
    Όχι άλλους μΕ....PICάραμε!!!!
    (2012)ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΧΑΡΙΣΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ - ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΔΙΕΚΔΙΚΩΝΤΑΙ ΚΑΙ ΚΕΡΔΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΑΓΩΝΕΣ (2018 )Εκτός αν έχεις μέσον κάπου ή οικογενειακή επειχείρηση και έχει φροντίσει άλλος για τα λεφτά
    VESTEL σασί;;;; Πάρε το σφυρί !!!!

  3. #63

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Σπύρος
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    θεσ/νικη
    Μηνύματα
    8

    Προεπιλογή

    για σας τωρα ειδα τα μυνηματα...χαιρομαι που εβγαλες ακρη με την πλακετα.

  4. #64

    Μέλος
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Mar 2011
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Μηνύματα
    149

    Προεπιλογή

    Γειά σας. Παρολο που ήμουν ο topic starter, δεν ειχα διαβασει τις 4 τελευταιες σελίδες του νήματος. Δεν μου ήρθε ποτε ενημερωτικο mail για νεες απαντησεις. Και το ψυγειο εννοειται συνεχιζε τα ιδια αλλα εκανα τον χαζο. Εχθες εκανα τρυπες με το τρυπανι σε ενα τοιχο και διαπιστωσα οτι το ψυγειο ειχε τρελαθει στα μπιπ/επανεκιννήσεις, σημερα διαπιστωσα οτι ειναι νεκρο! Δηλαδη δεν ξεκιναει καθολου ο συμπιεστης διοτι κανει επαναλμβανομενα μπιπ/restart. Το αφησα πολυ ωρα εκτος ρευματος, τα ιδια. Το συνδεσα σε αλλη πριζα μακρια απο την κουζινα, τα ιδια. Το σύνδεσα μεχρι και σε πολυπριζο χωρις γειωση (εσκεμμενη κατασκευη), τα ιδια. Ανοιγω το νημα και διαπιστωνω οτι το προβλημα σε καποιους λυθηκε με αλλαγη πυκνωτων. Δεν αντιληφθηκα ομως οτι μιλουσατε για πυκνωτες που βρισκονται στο κουτι πισω απο το ψυγειο (δεν εχω και προσβαση πισω απο το ψυγειο, θα δω πως θα το λυσω αυτο), νομιζα οτι μιλουσατε για το εμπρος ψευτοπανελακι που χειριζεται θερμοκρασιες/ενδειξεις κλπ. Πηγα και το εβγαλα και ως διαμαγειας το ψυγειο ξαφνικα πηρε μπρος κανονικα, κανει ψυξη. Δηλαδη παρολο που αποδειχτηκε οτι το εμπρος πανελ ουδεμια σχεση εχει με το προβλημα, βγαζοντας το ξαφνικα πηρε μπρος. Ομως στο παρελθον που το ειχα αφαιρεσει για καμια 10ρια μερες, το ψυγειο εκανα συχνα μπιπ/restart. Οπως και αν ΄χει, θα ηθελα να αφαιρεσω την πισω πλακετα και να την παω σε ηλεκτρονικο να μου αλλαξει τους 2 μπλε και τους 2 μαυρους πυκνωτες. Επειδη ομως δεν εχω καθολου χρονο μεσα στην εβδομαδα για χειρουργικες επεμβασεις, γνωριζει καποιος στο Ηρακλειο Κρητης τεχνικο ηλεκτρικων συσκευων που να μπαινει στον κοπο να επισκευαζει πλακετες; Δεν τολμω να φωναξω το επισημο service γιατι ειμαι σιγουρος οτι θα αλλαξουν ολη την πλακετα + εργατικα. Προτιμω να ερθει καποιος τεχνικος ο οποιος θα μου την επισκευασει την πλακετα.

  5. #65

    Μέλος
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Mar 2011
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Μηνύματα
    149

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gianndats Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γειά σας. ............................Προτιμω να ερθει καποιος τεχνικος ο οποιος θα μου την επισκευασει την πλακετα.
    ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΛΥΘΗΚΕ!
    Έκανα ό,τι και οι προηγούμενοι συμφορουμίτες και απο το πρωι δεν εχει κανει ουτε ενα μπιπ/επανεκκινηση.
    Ξεπαρκακα το ψυγειο (που ήταν και το πιο δυσκολο κομματι του εργου), εντος 2 λεπτων είχα πάρει την πλακετα στα χέρια, οπτικά όλα φαίνονταν μια χαρα και οι 4 κατηγορουμενοι πυκνωτες δεν ειχαν κατι υποπτο. Πηγα σε τοπικο Κατ/μα για αγορα των πυκνωτων και έναντι ελαχιστου (ίσως και μηδενικου) αντιτιμου μου τους τοποθετησε κιολας εντός 3 λεπτων. Κοστος ~10€. Σε λιγες ημερες θα δωσω νεο feedback για το αν ξαναακουστηκε μπιπ/επανεκκινηση. Ένα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στο Κατ/μα Ηλεκτρονικων ειδών της κ. Αντωνίας (Καρούζος Μανώλης) για την σωτηρια του οικογενειακου μου προϋπολογισμού! Και κατι άλλο, οταν σας λεει ο τεχνικος οτι παμε για εγκεφαλο, καντε του ενα έλεγχο πρωτα μηπως και επισκευαζεται!!!

  6. #66

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    βασιλης
    Εγγραφή
    Oct 2016
    Περιοχή
    λαρισα
    Μηνύματα
    11

    Προεπιλογή

    μπραβο φιλε φτηνα την εβγαλες.Εγω εδωσα για επισκευη σε τεχνικο 35 ευρω με αποδειξη

  7. #67

    Μέλος
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Mar 2011
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Μηνύματα
    149

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill kappa Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπραβο φιλε φτηνα την εβγαλες.Εγω εδωσα για επισκευη σε τεχνικο 35 ευρω με αποδειξη
    Κι εσύ φτηνα την εβγαλες, άλλος τεχνικος θα σου εκανε αντικατασταση πλακετας με όποιο κόστος

  8. #68

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    ΓΙΩΡΓΟΣ
    Εγγραφή
    Jan 2017
    Περιοχή
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    1

    Προεπιλογή

    Αισθάνομαι την ανάγκη να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους που χάρις τις αναρτήσεις σας επιδιορθώθηκε και το δικό μου ψυγείο, και πάλι ευχαριστώ πολύ.

  9. #69

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Chris
    Εγγραφή
    Jun 2017
    Περιοχή
    Kifisia
    Μηνύματα
    1

    Προεπιλογή

    Παιδιά αντιμετωπίζω και εγώ θέμα με το συκεκριμένο ψυγείο.
    Στην αρχή είχα το πρόβλημα με το ρεύμα που αναφέρουν και τα υπόλοιπα παιδιά μέχρι που το ψυγείο δεν ξεκινούσε κάνοντας τον ήχο (τσικ τσικ).
    Αλλάζοντας τους 2 κυλινδρικούς πυκνωτές το πρόβλημα λύθηκε και το ψυγείο άρχισε να δουλεύει ξανά.

    Όμως μετά από μερικές ημέρες λειτουργίας άρχισα να αντιλαμβάνομαι ότι το ψυγείο δούλευε περισσότερο μέρα με τη μέρα ενώ ταυτόχρονα η ψύξη στο χώρο της συντήρησης έπεφτε σταδιακά. Μετά από μερικές ημέρες ακόμα άρχισε να πέφτει και η ψύξη στον καταψύκτη.

    Το ψυγείο το άνοιξα και είδα ότι ειχε πιάσει πάγο. Ρωτώντας την αντιπροσωπεία για τη συγκεκριμένη βλάβη μου είπαν ότι αλλάζουν τη θερμοαντίσταση που βρίσκεται στην κατάψυξη και μετά την πλακέτα. Την θερμοαντίσταση την άλλαξα μόνος μου με μία που αγόρασα από ένα μαγαζί στην Αχαρνών αλλά και πάλι φως δεν είδα.

    Μήπως υπάρχει κάποιος τεχνικός στην Αθήνα να μου τσεκάρει την πλακέτα και να μου αλλάξει και τους 2 πλακέ πυκνωτές που δεν άλλαξα καθώς δεν ήταν διαθέσιμοι σε ένα μικρό μαγαζάκι που πήγα την πλακέτα την πρώτη φορά;

    Αυτό το ψυγείο πραγματικά μου έχει βγάλει το λάδι , θα βλέπω whirlpool και θα τρέχω χιλίομετρα...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Looter : 26-06-17 στις 04:10

  10. #70

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    kostas
    Εγγραφή
    Sep 2017
    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    1

    Προεπιλογή

    Επιβεβαιώνω ότι η αλλαγή των 4 πυκνωτών λύνει το πρόβλημα! Τους άλλαξα πριν 3 βδομάδες και το ψυγείο δουλεύει όπως καινούργιο! Συνολικό κόστος 2,5 euro οι πυκνωτές και 5 euro ο τηλεορασάκιας να τους αλλάξει.

Σελίδα 7 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. [Οθόνη LG] Περιεργο προβλημα με την LG Flatron L1942S
    από jtb στο forum Οθόνη Η/Υ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-11-12, 12:06
  2. [Φορητός Η/Υ] ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ACER
    από servicekotoulas στο forum Υπολογιστές & Περιφερειακά
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-11-12, 19:54
  3. περιεργο προβλημα σε tv comet 14'
    από epistimon στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-10-07, 13:23
  4. περιεργο προβλημα σε 8αρα TFT
    από stratos77 στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-06, 00:25
  5. Περιεργο προβλημα με τηλεοραση PHILIPS
    από x_yannis στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-06, 18:42

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας