Σελίδα 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 87
  1. #21
    Το avatar του χρήστη FILMAN
    Μέλος
    Όνομα
    Φίλιππος
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Περιοχή
    Δάφνη, Αθήνα
    Μηνύματα
    1.847

    Προεπιλογή

    Μήπως να δούμε καμιά φωτο από πλακέτα;

  2. #22

    Μέλος
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Mar 2011
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Μηνύματα
    149

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FILMAN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως να δούμε καμιά φωτο από πλακέτα;
    Φιλε μου θα εναβαζα ευχαρίστως, αλλα το ψυγειο εκει που ειχαι χωμενο ειναι σχεδον "μονιμης εγκαταστασης" ! Για να ξεκουνηθει ωστε να φτασω στην πλακετα πρεπει να κατεβασω ολοκληρη σειρα ντουλαπια! Το εχω αφησει αν το κανει το προβλημα, ελπιζω να μην κανει μια στιγμη...

  3. #23

    Μέλος
    Όνομα
    Απόστολος
    Εγγραφή
    Apr 2015
    Περιοχή
    Καρδίτσα
    Μηνύματα
    446

    Προεπιλογή

    Θα άλλαζα οπωσδήποτε την πρίζα με μια sucu. ...
    θεωρώ τον αντάπτορα που χρησιμοποιείς απαράδεκτο!...δεν πατάει σωστά όχι μόνο στη γείωση αλλά ...πουθενά.

    έχω βρει περιπτώσεις κομμένου καλωδίου γείωσης σε πρίζα, έλεγξέ το..

  4. #24

    Μέλος
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Mar 2011
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Μηνύματα
    149

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sofosal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα άλλαζα οπωσδήποτε την πρίζα με μια sucu. ...
    θεωρώ τον αντάπτορα που χρησιμοποιείς απαράδεκτο!...δεν πατάει σωστά όχι μόνο στη γείωση αλλά ...πουθενά.

    έχω βρει περιπτώσεις κομμένου καλωδίου γείωσης σε πρίζα, έλεγξέ το..
    Ευχαριστω.θα αλλάξω την πρίζα με σοτκο και θα επανέλθω για feedback.κομμενκ καλώδιο γείωσης απικλειεται να εχει γθατι έβαλα πιλυπριζο με λαμοακι ύπαρξης γείωσης και ανάβει ρο λαμπάκι...
    Ευχαριστω.

  5. #25

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Σπύρος
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    θεσ/νικη
    Μηνύματα
    8

    Προεπιλογή

    Για σου gianndatsχω το ιδιο ακριβώς πρόβλημα το έλυσες τελικά η οχι?Βοηθησε με αν μπορεις σε παρακαλω.

  6. #26

    Μέλος
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Mar 2011
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Μηνύματα
    149

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ceratos16 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για σου gianndatsχω το ιδιο ακριβώς πρόβλημα το έλυσες τελικά η οχι?Βοηθησε με αν μπορεις σε παρακαλω.
    Γεια σου. Δυστυχως το προβλημα παραμενει λιδιο και απαράλαχτο. Ομως περα απο την αλλαγη της πριζας με αλλη τυπου σουκο (δεν ειδα καμια διαφορα οπως περιμενα) δεν εχω κανει αλλες ενεργειες εντοπισμου του προβληματος. Κοινως το εχω παρατησει πλεον (και προσποιουμαι πως δεν συμβαινει!). Εχεις το ακριβως ιδιο ψυγειο ;

  7. #27

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Σπύρος
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    θεσ/νικη
    Μηνύματα
    8

    Προεπιλογή

    ψαχνω να βρω το manual και δεν το βρισκω.Απο την φωτο του δικου σου ειναι ιδιο και μεσα και εξω.Δυσκολευομαι κι εγω να το βγαλω απο εκει που ειναι.Ακομα το ψαχνω παντως,περιμενο ενα φιλο ηλεκτρονικο να το ψαξει...μολις βρει χρονο.Κατι μου ειπε μηπως χρειαστω σταθεροποιητης τασης ειδομεν.Ευχαριστω που απαντησες.Αν ανακαλύψω κατι θα σου γραψω.

  8. #28

    Μέλος
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Mar 2011
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Μηνύματα
    149

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ceratos16 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ψαχνω να βρω το manual και δεν το βρισκω.Απο την φωτο του δικου σου ειναι ιδιο και μεσα και εξω.Δυσκολευομαι κι εγω να το βγαλω απο εκει που ειναι.Ακομα το ψαχνω παντως,περιμενο ενα φιλο ηλεκτρονικο να το ψαξει...μολις βρει χρονο.Κατι μου ειπε μηπως χρειαστω σταθεροποιητης τασης ειδομεν.Ευχαριστω που απαντησες.Αν ανακαλύψω κατι θα σου γραψω.
    Αν και το δικο σου ψυγειο οταν ανοιξεις την πανω πορτα βλεπεις το παρακατω πανελ τοτε κατα πασα πιθανοτητα ειναι το ιδιο μοντελο. Οπως και να ΄χει, αν ποτε το διορθωσεις ή σου πει καποιος τεχνικος τι μπορει να φταιει θυμησου να μας το πεις!
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

  9. #29

    Μέλος
    Όνομα
    Πέτρος
    Εγγραφή
    Oct 2011
    Περιοχή
    Έβρος
    Μηνύματα
    5.306

    Προεπιλογή

    Απαντήστε στο #21
    Η αμέσως παραπάνω φωτογραφία δεν είναι η πλακέτα αλλά το κοντρόλ Board η πλακέτα είναι στο πίσω μέρος του ψυγείου
    (κατεβάστε από τον παρακάτω σύνδεσμο .... αφού περιμένετε λίγα δευτερόλεπτα και πατήστε Get manual όταν εμφανιστεί) .. περιέχει το σχηματικό , αλλά και δείχνει που βρίσκεται η πλακέτα (σημασμένο με κωδικό 5260).
    Από το σχηματικό δεν δείχνει να έχει σημαντικά περιφερειακά έτσι ώστε να πεις ότι δεν θα είναι το πρόβλημα στην πλακέτα (ή μπορεί να είναι έτσι φτιαγμένο για προστασία ή πράγματι υπάρχει πρόβλημα στην εγκατάσταση οικίας ...αν η πτώση τάσης όπως λέει εκεί ένας πίνακας κατέβει κάτω από τα 198V κτλ )
    http://elektrotanya.com/whirlpool_ar.../download.html

  10. #30

    Μέλος
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Mar 2011
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Μηνύματα
    149

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Κυριακίδης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απαντήστε στο #21
    Η αμέσως παραπάνω φωτογραφία δεν είναι η πλακέτα αλλά το κοντρόλ Board η πλακέτα είναι στο πίσω μέρος του ψυγείου

    (κατεβάστε από τον παρακάτω σύνδεσμο .... αφού περιμένετε λίγα δευτερόλεπτα και πατήστε Get manual όταν εμφανιστεί) .. περιέχει το σχηματικό , αλλά και δείχνει που βρίσκεται η πλακέτα (σημασμένο με κωδικό 5260).
    Από το σχηματικό δεν δείχνει να έχει σημαντικά περιφερειακά έτσι ώστε να πεις ότι δεν θα είναι το πρόβλημα στην πλακέτα (ή μπορεί να είναι έτσι φτιαγμένο για προστασία ή πράγματι υπάρχει πρόβλημα στην εγκατάσταση οικίας ...αν η πτώση τάσης όπως λέει εκεί ένας πίνακας κατέβει κάτω από τα 198V κτλ )
    http://elektrotanya.com/whirlpool_ar.../download.html
    Εχεις δικιο, αυτο εννοουσα οτι ειναι αλλα απο βιασυνη το εγραψα πλακετα. Ευτυχως παρα τις ελαχιστες ηλεκτρονικες μου γνωσεις πανω κατω ξερω τι ειναι η πλακετα σε μια συσκευη! Οσο για την αναφορα σου "Απαντήστε στο #21" και παλι εχεις δίκιο αλλα ηδη στην απαντηση #22 εγραψα οτι μου ειναι αδυνατο να αποκτησω προσβαση στην πισω πλευρα του ψυγειου ωστε να φωτογραφησω την πλακετα. Οπως και να 'χει,το λινκ που εστειλες ειναι φοβερη προσθηκη και σε ευχαριστουμε πολυ φιλε μου!

Σελίδα 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. [Οθόνη LG] Περιεργο προβλημα με την LG Flatron L1942S
    από jtb στο forum Οθόνη Η/Υ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-11-12, 12:06
  2. [Φορητός Η/Υ] ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ACER
    από servicekotoulas στο forum Υπολογιστές & Περιφερειακά
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-11-12, 19:54
  3. περιεργο προβλημα σε tv comet 14'
    από epistimon στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-10-07, 13:23
  4. περιεργο προβλημα σε 8αρα TFT
    από stratos77 στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-06, 00:25
  5. Περιεργο προβλημα με τηλεοραση PHILIPS
    από x_yannis στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-06, 18:42

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας