Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 11
  1. #1

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    ΒΑΣΙΛΗΣ
    Εγγραφή
    Sep 2018
    Περιοχή
    Πειραιά
    Μηνύματα
    22

    Προεπιλογή Φούρνος miele Η4640 b cat ρίχνει το ρελέ

    Τελικά δεν είναι η τυχερή μου εβδομάδα .!Μετα απο το πρόβλημα με το πλυντηριο πιάτων έχω αναρτήσει θέμα κ δεν έχω βγάλει άκρη προέκυψε θέμα κ με το συγκεκριμένο φούρνο .!Το θέμα είναι το εξής . Με σβηστό το φούρνο άμα κοπανήσω λίγο πιο δυνατά την πόρτα όταν τον κλείνω ρίχνει το ρελε . Το ίδιο συμβαίνει κ άμα ρίξω μια μπουνιά στο χερούλι της πόρτας κλειστή η πόρτα . Επειδή σκέφτομαι να τον ανοίξω σήμερα που πάει το μυαλό σας .λετε να κουνιέται η αντίσταση με το χτύπημα κ να το ρίχνει. ;;;τι άλλο μπορεί να παίζει ;;; Πείτε μου καμία γνώμη απο την εμπειρία σας. Σας ευχαριστώ . Άμα κλείσω την πόρτα του φούρνου ομαλά κ την ακουμπήσω απλώς δεν το ρίχνει ..
    ευχαριστω .

  2. #2
    Το avatar του χρήστη chipakos-original
    Μέλος
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Περιοχή
    Γαλατσι
    Μηνύματα
    1.129

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vtsotras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά δεν είναι η τυχερή μου εβδομάδα .!Μετα απο το πρόβλημα με το πλυντηριο πιάτων έχω αναρτήσει θέμα κ δεν έχω βγάλει άκρη προέκυψε θέμα κ με το συγκεκριμένο φούρνο .!Το θέμα είναι το εξής . Με σβηστό το φούρνο άμα κοπανήσω λίγο πιο δυνατά την πόρτα όταν τον κλείνω ρίχνει το ρελε . Το ίδιο συμβαίνει κ άμα ρίξω μια μπουνιά στο χερούλι της πόρτας κλειστή η πόρτα . Επειδή σκέφτομαι να τον ανοίξω σήμερα που πάει το μυαλό σας .λετε να κουνιέται η αντίσταση με το χτύπημα κ να το ρίχνει. ;;;τι άλλο μπορεί να παίζει ;;; Πείτε μου καμία γνώμη απο την εμπειρία σας. Σας ευχαριστώ . Άμα κλείσω την πόρτα του φούρνου ομαλά κ την ακουμπήσω απλώς δεν το ρίχνει ..
    ευχαριστω .
    Οπότε το πρόβλημα είναι τα πολλά νεύρα που έχεις . Ο φούρνος είναι εντάξει ηρεμιστικό χρειάζεσαι........
    Ατάκα 1η.......Οχι ...Οχι .....Απλά το άνοιξα μήπως έφυγε κανένα καλωδιάκι.
    Ατάκα 2η....... Οχι ... Οχι ....Απλά το άνοιξα μήπως είχε καεί κάποια ασφάλεια.

  3. #3
    Το avatar του χρήστη chipakos-original
    Μέλος
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Περιοχή
    Γαλατσι
    Μηνύματα
    1.129

    Προεπιλογή

    Ελα εντάξει αστειεύτηκα λίγο sorry αλλά έτσι που το διάβασα αυτό μου βγήκε.......Λοιπόν σε πρώτη φάση ψάχνεις για γυμνό καλώδιο η καμένο καλώδιο φυσικά μέχρι και η λάμπα του φούρνου είναι ικανή να σου δημιουργεί αυτήν την διαρροή .Οπότε δούλεψε λίγο χαλαρά, για να μπορέσεις να καταλάβεις τι έφταιγε διότι άνετα μπορεί να τον ξεβιδώσεις να μην σου δημιουργήσει τίποτα να τον βιδώσεις ξανά και να δουλεύει σαν να μην συνέβη τίποτε και ποτέ. Χαλαρά λοιπόν και παρατηρητικά. Εδώ σε αυτήν την βλάβη δεν υπάρχει τίποτε στάνταρ θα μπορούσε το καλώδιο της παροχής να είναι στριμωγμένο πάνω στο φούρνο να έχει φθαρεί λίγο στην άκρη του και μόλις την ¨¨ακούε騨 να σου ρίχνει ρελέ.
    Ατάκα 1η.......Οχι ...Οχι .....Απλά το άνοιξα μήπως έφυγε κανένα καλωδιάκι.
    Ατάκα 2η....... Οχι ... Οχι ....Απλά το άνοιξα μήπως είχε καεί κάποια ασφάλεια.

  4. #4

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    ΒΑΣΙΛΗΣ
    Εγγραφή
    Sep 2018
    Περιοχή
    Πειραιά
    Μηνύματα
    22

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chipakos-original Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελα εντάξει αστειεύτηκα λίγο sorry αλλά έτσι που το διάβασα αυτό μου βγήκε.......Λοιπόν σε πρώτη φάση ψάχνεις για γυμνό καλώδιο η καμένο καλώδιο φυσικά μέχρι και η λάμπα του φούρνου είναι ικανή να σου δημιουργεί αυτήν την διαρροή .Οπότε δούλεψε λίγο χαλαρά, για να μπορέσεις να καταλάβεις τι έφταιγε διότι άνετα μπορεί να τον ξεβιδώσεις να μην σου δημιουργήσει τίποτα να τον βιδώσεις ξανά και να δουλεύει σαν να μην συνέβη τίποτε και ποτέ. Χαλαρά λοιπόν και παρατηρητικά. Εδώ σε αυτήν την βλάβη δεν υπάρχει τίποτε στάνταρ θα μπορούσε το καλώδιο της παροχής να είναι στριμωγμένο πάνω στο φούρνο να έχει φθαρεί λίγο στην άκρη του και μόλις την ¨¨ακούε騨 να σου ρίχνει ρελέ.


    Εχεις δίκιο φίλε μου !! Έτσι που έγραψα για μπουνιές κ κλοτσιες ακούγεται κάπως περίεργο . Εσυ προτείνεις να κοιτάξω λάμπες πρώτα μήπως ακουμπάει καμία τρίχα κ μετά να κοιτάξω για καλώδιο παροχής . Παίζει να είναι αντίσταση να τις απομονώσω μετά η θα το έκανε κ όταν δούλευε ;; Τι άλλο μένει μετά ;;; Να ακουμπάει κανα καλώδιο και που ;;
    Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου .

  5. #5

    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    956

    Προεπιλογή

    Βασίλη, κλωτσιές ξέχασες να της ρίξεις. Ρίξε και πες μας.
    You only live twice.

  6. #6

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    ΒΑΣΙΛΗΣ
    Εγγραφή
    Sep 2018
    Περιοχή
    Πειραιά
    Μηνύματα
    22

    Προεπιλογή

    Ελάτε ρε παιδιά απλώς ήθελα να δείξω ότι στο τράνταγμα ρίχνει το ρελε . Το κλείσιμο της πόρτας λίγο πιο δυνατά εννοούσα !! Πείτε σας παρακαλώ τι να κοιτάξω κ θα τις φέρομαι με στοργή !!!

  7. #7

    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    956

    Προεπιλογή

    Κάποιο καλώδιο που κουνιέται κι ίσως είναι φθαρμένο. Ή ένα εξάρτημα π.χ. η αντίσταση, ένας διακόπτης, οτιδήποτε θα μπορούσε να είναι.
    Όμως με τόσο ξύλο που ΄χει φάει δεν βλέπω να τη βγάζει καθαρή .
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Panoss : 03-10-18 στις 15:12
    You only live twice.

  8. #8

    Μέλος
    Όνομα
    Πέτρος
    Εγγραφή
    Oct 2011
    Περιοχή
    Έβρος
    Μηνύματα
    5.306

    Προεπιλογή

    Σε σχεδόν όμοια μοντέλα βλέπω μπροστά από την πόρτα και στην δεξιά γωνία περιλαμβάνουν έναν διακόπτη; Δοκίμασε να χτυπήσεις αιφνίδια τον διακόπτη μόνο , μην χρησιμοποιήσεις βαριοπούλα .

  9. #9

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    ΒΑΣΙΛΗΣ
    Εγγραφή
    Sep 2018
    Περιοχή
    Πειραιά
    Μηνύματα
    22

    Προεπιλογή

    Λοιπόν παλληκάρια το καλώδιο της παροχής που φεύγει απο την κουζίνα είχε λασκάρει . Το έσφιξα κ την δοκίμασα με πολλές μπουνιές δεν έκανε κιχ. Σας ευχαριστώ όλους για το χρόνο σας . Ελπίζω να γελάσαμε κ λίγο .

    ΥΓ Δεν έριξα κλωτσιές . Βρε μήπως ήθελε !!!!

  10. #10
    Το avatar του χρήστη nyannaco
    Μέλος
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    1.559

    Προεπιλογή

    Αρα δεν χρειάζεσαι πλέον τεχνικό, αλλά ορθοπεδικό

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. [Άλλη] Ψυγείο general electric ριχνει το ρελέ
    από ΣΚΛΗΚΟΣ στο forum Ψυγείο
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-16, 11:57
  2. [Miele] Miele Turbothermic G 590 ρίχνει το ρελέ
    από ΤάσοςΚ στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-11-15, 02:10
  3. [Whirlpool] Το whirpool μου ρίχνει το ρελέ
    από fortis στο forum Ψυγείο
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-08-14, 16:41
  4. [Siemens] Πλυντήριο πιάτων - Ρίχνει το ρελέ
    από stafidas στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 59
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-07-14, 22:28
  5. [Άλλη] ariston ρίχνει το ρελέ
    από PALIARMOTHS στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-14, 10:05

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας