Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. #1

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    ΜΑΡΙΑ
    Εγγραφή
    Sep 2014
    Περιοχή
    ΓΕΡΑΚΑΣ
    Μηνύματα
    3

    Προεπιλογή ΚΟΥΖΙΝΑ PHILCO

    Καλησπέρα σας,
    το μεγάλο μάτι της κουζίνας μου έχει χαλάσει. Οταν το ανοίγω ανάβει το φωτάκι της κουζίνας αλλά το μάτι δεν λειτουργεί. Το είχε ξαναπάθει και ο τεχνικός το έφτιαξε αλλά πάλι χάλασε. Ειδα τι είχε κάνει και μου είχε φανεί απλή διαδικασία αλλά δεν ξέρω πως το λέγανε το ανταλλακτικό που άλλαξε. Θα το φτιάξω μόνη μου. Έχει σπάσει και το τζάμι του φούρνου το εξωτερικό, αυτό είναι πιο έυκολο να το αλλάξω. Κοινώς... έχω πολύ δουλειά και καθόλου λεφτά για τεχνικό αφού χαλάει όλη την ώρα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  2. #2

    Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Dec 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Αχαία
    Μηνύματα
    898

    Προεπιλογή

    εισαστε σιγουρη οτι μπορειτε να την επισκευασετε μονη σας? οι γνωσεις σας επαρκουν? εχω αντιθετη αποψη. για να ζητατε βοηθεις σε ενα φορουμ για ενα τετοιο θεμα μαλλον δεν γνωριζετε το αντικειμενο. απευθυνθειτε σε καποιον ειδικο.

  3. #3

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    ΜΑΡΙΑ
    Εγγραφή
    Sep 2014
    Περιοχή
    ΓΕΡΑΚΑΣ
    Μηνύματα
    3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xsterg Εμφάνιση μηνυμάτων
    εισαστε σιγουρη οτι μπορειτε να την επισκευασετε μονη σας? οι γνωσεις σας επαρκουν? εχω αντιθετη αποψη. για να ζητατε βοηθεις σε ενα φορουμ για ενα τετοιο θεμα μαλλον δεν γνωριζετε το αντικειμενο. απευθυνθειτε σε καποιον ειδικο.
    Σας ευχαριστώ για τη συμβουλή, για αυτό ζήτησα βοήθεια και από καποιον φίλο μου ηλεκτρολόγο (για σπίτια) που είναι πιο εξοικιωμένος με αυτά τα πράγματα. Εγώ θυμάμαι που μου είχε πει ο τεχνικός ότι έχει χαλάσει η ασφάλεια ή η αντίσταση, δεν ειμαι σίγουρη για το τι θα αγοράσω. Γιατί όπως σας είπα έχει ξαναχαλάσει.Οπότε θα το εκτιμούσα αν με βοηθούσατε. Είμαι στα πρόθυρα να την πετάξω στα σκουπίδια αφού να σκεφτείτε ότι το τζάμι το πυρίμαχο μου έσπασε μπροστά στο πρόσωπο και από θαύμα δεν τραυματίστηκα.
    Ειναι η τελευταία μου προσπάθεια. Και πάλι σας ευχαριστώ πολύ.

  4. #4

    Μέλος
    Όνομα
    Πέτρος
    Εγγραφή
    Oct 2011
    Περιοχή
    Έβρος
    Μηνύματα
    5.325

    Προεπιλογή

    Δώσε μοντέλο

  5. #5

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    ΜΑΡΙΑ
    Εγγραφή
    Sep 2014
    Περιοχή
    ΓΕΡΑΚΑΣ
    Μηνύματα
    3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Κυριακίδης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δώσε μοντέλο
    EC621W . Σας ευχαριστώ κε Κυριακίδη.

  6. #6

    Μέλος
    Όνομα
    Πέτρος
    Εγγραφή
    Oct 2011
    Περιοχή
    Έβρος
    Μηνύματα
    5.325

    Προεπιλογή

    Λέει "κεραμικές εστίες"? (από αυτές τις κουζίνες που έχουν γυάλινο "τραπέζι " επάνω χωρίς καπάκι)
    "ηλεκτρονικό ρολόι"? με 8 προγραμματισμούς?
    Υπάρχει περίπτωση να έχεις εκεί το εγχειρίδιο οδηγιών? μπας και είχες βάλει χρονοπρογραμματισμό για την εστία που δεν σου δουλεύει τώρα? (σαν υπόθεση το λέμε ) και να θέλει να πατήσεις κάποια κουμπιά να γίνει κάποιο Reset (επαναφορά) ? (να αποκλείσουμε αυτήν την περίπτωση?) τα υπόλοιπα μάτια (εστίες) δουλεύουν?

    Αν ναι , τότε πρέπει να πεις τον φίλο σου τον ηλεκτρολόγο να δει στην συγκεκριμένη εστία (που δεν δουλεύει) αν πηγαίνει τάση στην εστία ή όχι . (για να διαπιστωθεί αν έχει πρόβλημα η εστία ) αν όχι , τότε στους διακόπτες /θερμοστάτη που έχει ενσωματωμένο πάνω στην εστία κτλ

Παρόμοια Θέματα

  1. [Bosch] Κουζινα BOSCH
    από takisegio στο forum Ηλεκτρική Κουζίνα
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-07-14, 01:43
  2. [Άλλη] Philco PLC505. Πρόβλημα με πλακέτα ίσως;;;
    από FotiosChios στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-10-13, 08:46
  3. [Bosch] ΚΟΥΖΙΝΑ BOSCH
    από sotiris71 στο forum Ηλεκτρική Κουζίνα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-10-13, 08:38
  4. [Άλλη] Ψυγείο philco..υπάρχει θέμα με την απόδοση του
    από bouklas22 στο forum Ψυγείο
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-09-13, 19:24
  5. ΙΟΝΙΣΤΗΣ PHILCO i-breathe 60
    από manolisrx8 στο forum Υπόλοιπες Λευκές Συσκευές
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-12-12, 12:08

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας