Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 13
  1. #1

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Αντώνης
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    Βόλος
    Μηνύματα
    18

    Προεπιλογή Αισθητήρας αφής LG L3 E400

    Καλησπέρα στην κοινότητα!
    Πρόσφατα ένας φίλος μου έδωσε ένα LG Optimus L3 E400 το οποίο κάθε φορά που άνοιγε, "τρελενόταν"! Μετά απο φορμάτ, αναβαθμίσεις, ρουτάρισμα κτλ, αποφάσισα να αλλάξω το touch screen του μιας και ήταν πολύ γρατζουνισμένο και θεώρησα πως αυτό θα έφταιγε. Τελικά το άλλαξα και όντως τώρα δεν τρελένεται η συσκευή κάθε φορά που ανοίγει. Το κακό όμως είναι οτι η αφή δουλεύει όποτε θυμηθεί! Τα φυσικά κουμπιά που έχει, όλα δουλεύουν άψογα και μόνο η αφή δουλεύει μετά απο πολλά πατήματα. Έχω καθαρίσει την πλακέτα απο υγρασία και ψιλομούχλες που είχε και πριν καταλήξω στο συμπέρασμα οτι είναι θέμα πλακέτας, ζητάω καμιά γνώμη κι απο εσάς... να μην πάει χαμένη η συσκευή, γιατί απο εκεί και πέρα όλα λειτουργούν σωστά.
    Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων!

  2. #2

    Μέλος
    Όνομα
    ΣΟΦΙΑΝΟΣ
    Εγγραφή
    Dec 2013
    Περιοχή
    πυργος
    Μηνύματα
    279

    Προεπιλογή

    Φιλε μου Αντωνη δεν φταει η πλακετα αλα το touch screen που αλλαξες...απο που το αγορασες ειναι το γνησιο?μην ψαχνεις για πλακετα ειναι 100% το touch screen

  3. #3

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Αντώνης
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    Βόλος
    Μηνύματα
    18

    Προεπιλογή

    Όχι δεν είναι γνήσιο. Το πήρα απο Κίνα. Λες να φταίει αυτό; Αν είναι θα κανονίσω να μου στείλουν άλλο να δω...

  4. #4

    Μέλος
    Όνομα
    ΣΟΦΙΑΝΟΣ
    Εγγραφή
    Dec 2013
    Περιοχή
    πυργος
    Μηνύματα
    279

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bobo1704 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι δεν είναι γνήσιο. Το πήρα απο Κίνα. Λες να φταίει αυτό; Αν είναι θα κανονίσω να μου στείλουν άλλο να δω...
    Φιλε μου Αντωνη δεν λεω απλα...ειναι σιγουρο!αυτο που εχεις τωρα πανω με πολυ πιεση δουλευει η αφη ή μια πιανει και μια δεν πιανει?

  5. #5

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Αντώνης
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    Βόλος
    Μηνύματα
    18

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από qazwsx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε μου Αντωνη δεν λεω απλα...ειναι σιγουρο!αυτο που εχεις τωρα πανω με πολυ πιεση δουλευει η αφη ή μια πιανει και μια δεν πιανει?
    Είτε το πιέσω πολύ, είτε λίγο, δεν αλλάζει κάτι. Κάποιες φορές πιάνει, κάποιες όχι. Κάποιες φορές δουλεύει άψογα για μερικά δευτερόλεπτα μόλις ανοίξει η συσκευή και κάποιες άλλες μόλις ξεκλειδώσει. Άλλες φορές, πρέπει να το πατήσω καμιά δεκαριά φορές για ένα "κλικ". Έψαξα αρκετά στο ίντερνετ και είδα οτι πολλοί έχουν ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και μάλιστα έχουν δημοσιεύσει και βιντεάκια στο youtube, γι'αυτό και υποθέτω οτι είναι θέμα πλακέτας και όχι αισθητήρα... Πρέπει να έχει κάποιο κατασκευαστικό ψεγάδι η συσκευή...

  6. #6

    Μέλος
    Όνομα
    ΣΟΦΙΑΝΟΣ
    Εγγραφή
    Dec 2013
    Περιοχή
    πυργος
    Μηνύματα
    279

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bobo1704 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είτε το πιέσω πολύ, είτε λίγο, δεν αλλάζει κάτι. Κάποιες φορές πιάνει, κάποιες όχι. Κάποιες φορές δουλεύει άψογα για μερικά δευτερόλεπτα μόλις ανοίξει η συσκευή και κάποιες άλλες μόλις ξεκλειδώσει. Άλλες φορές, πρέπει να το πατήσω καμιά δεκαριά φορές για ένα "κλικ". Έψαξα αρκετά στο ίντερνετ και είδα οτι πολλοί έχουν ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και μάλιστα έχουν δημοσιεύσει και βιντεάκια στο youtube, γι'αυτό και υποθέτω οτι είναι θέμα πλακέτας και όχι αισθητήρα... Πρέπει να έχει κάποιο κατασκευαστικό ψεγάδι η συσκευή...
    Οχι φιλε μου δεν ειναι πλακετα...παρω καλο touch screen και θα με θυμασαι...
    περιμενω νεα οταν το βαλεις...
    και με προσοχη γυρω γυρω να βαλεις ταινια διπλης οψεως παντου αν δεν εχει απο μονο του το touch ωστε να μην κανει επαφη με το σασι...

  7. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον qazwsx για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    windmill82 (09-10-14)

  8. #7

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Αντώνης
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    Βόλος
    Μηνύματα
    18

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από qazwsx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι φιλε μου δεν ειναι πλακετα...παρω καλο touch screen και θα με θυμασαι...
    περιμενω νεα οταν το βαλεις...
    και με προσοχη γυρω γυρω να βαλεις ταινια διπλης οψεως παντου αν δεν εχει απο μονο του το touch ωστε να μην κανει επαφη με το σασι...
    Οκ φίλε μου. Θα ζητήσω να μου στείλουν άλλο και θα σε ενημερώσω μόλις έχω νέα!! Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!!

  9. #8

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Αντώνης
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    Βόλος
    Μηνύματα
    18

    Προεπιλογή

    Μόλις παρέλαβα τον καινούργιο αισθητήρα και τον έβαλα πάνω. Δυστυχώς συνεχίζει να κάνει τα ίδια η συσκευή. Δε νομίζω και οι δύο αισθητήρες να είναι χαλασμένοι... Άρα έχει θέμα με την πλακέτα η συσκευή...

  10. #9
    Το avatar του χρήστη katmadas
    Μέλος
    Όνομα
    Φανης
    Εγγραφή
    Apr 2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    345

    Προεπιλογή

    Τι παλι κινεζικο εβαλες?
    Αφου ο φιλος λεει να βαλεις το γνησιο για να διορθωθει το προβλημα.
    Καλοκαιρι ειναι αν ετσι νιωθεις....ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΗΡΘΕ!!!!!!

  11. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον katmadas για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    qazwsx (14-11-14)

  12. #10

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Αντώνης
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    Βόλος
    Μηνύματα
    18

    Προεπιλογή

    Δε φταίει αυτό βρε παιδιά... Δώδεκα χρόνια επισκευάζω κινητά κι έχω αγοράσει και γνήσια και ημιτασιόν ανταλλακτικά. Δεν αλλάζει κάτι... Η συσκευή έχει υγρασία μέσα. Τα χαρτάκια της είναι ροζ... Εντάξει δεν έγινε τίποτα εν τέλει... Όλο και κάποιο ανταλλακτικό θα μου χρειαστεί...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. [Κινητό Τηλέφωνο] Πένα αφής - Stylus pen για κινητά αφής.
    από stefanosST στο forum Τηλέφωνα & GPS
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-04-19, 10:56
  2. [Κινητό Τηλέφωνο] Sony Xperia E/c1505 - Υπάρχει κάτι μεταξύ LCD+αφής;
    από Hary Dee στο forum Τηλέφωνα & GPS
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-09-14, 14:24
  3. Αισθητήρας κίνησης χάλασε
    από kobi στο forum Υπόλοιπα
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-12-13, 16:53
  4. Πρόβλημα αφής σε οθόνη samsung s5230 star
    από orca στο forum Τηλέφωνα & GPS
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-08-10, 20:55

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας