Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 31

Θέμα: LG 42LD650

  1. #21

    Μέλος
    Όνομα
    .
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    .Νέος κόσμος
    Μηνύματα
    1.175

    Προεπιλογή

    η βλάβη αυτή ειναι εύκολη που έχεις αλλά πρέπει να γνωρίζεις απο επισκευές το κόστος τις βλάβης δεν είναι ούτε ενα € μακάρι να μπορέσεις να την φτιάξεις αλλιώς Μανωλόπουλος κορυφή στις επισκευές στην Αττική είναι λίγο ακριβή η πλακέτα
    εγώ στα συγκεκριμμένα psu ούτε service report βλέπω ουτε διαγνωστικό κουμπώνω σε πεντε λεπτα ειναι ο.κ

  2. #22

    Μέλος
    Όνομα
    Βαγγέλης
    Εγγραφή
    Dec 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    359

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΝΙΚΟΣΛΑΡΙΣΑ Εμφάνιση μηνυμάτων
    η βλάβη αυτή ειναι εύκολη που έχεις αλλά πρέπει να γνωρίζεις απο επισκευές το κόστος τις βλάβης δεν είναι ούτε ενα € μακάρι να μπορέσεις να την φτιάξεις αλλιώς Μανωλόπουλος κορυφή στις επισκευές στην Αττική είναι λίγο ακριβή η πλακέτα
    εγώ στα συγκεκριμμένα psu ούτε service report βλέπω ουτε διαγνωστικό κουμπώνω σε πεντε λεπτα ειναι ο.κ



    Γράφω γράφω, λέω κάποτε θα εμφανιστεί δεν γίνεται Ακόμη κοιτάζω το προηγούμενο post με μια άλλης μάρκας που άναβε κ έσβηνε όποτε ήθελε και περιμένω το "θα την δώσουμε την βλάβη" να την μάθω! Νίκο πες τι είναι, αλλιώς θα πιάσω και όλα τα μικρά διοδάκια από την κάτω μεριά της πλακέτας και θα γράφω μέχρι το πρωί :P (παω να φύγω, καλό βράδυ).

  3. #23

    Banned
    Όνομα
    Κώστantinos
    Εγγραφή
    Feb 2014
    Περιοχή
    ΕΛΛΑΔΑ
    Μηνύματα
    306

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΝΙΚΟΣΛΑΡΙΣΑ Εμφάνιση μηνυμάτων
    η βλάβη αυτή ειναι εύκολη που έχεις αλλά πρέπει να γνωρίζεις απο επισκευές το κόστος τις βλάβης δεν είναι ούτε ενα € μακάρι να μπορέσεις να την φτιάξεις αλλιώς Μανωλόπουλος κορυφή στις επισκευές στην Αττική είναι λίγο ακριβή η πλακέτα
    εγώ στα συγκεκριμμένα psu ούτε service report βλέπω ουτε διαγνωστικό κουμπώνω σε πεντε λεπτα ειναι ο.κ
    φιλε νικο ..28 χρονια κανω αυτη την δουλεια ..και αν εισε ο νικος ο φιλ...με ξερεις πολυ καλα
    και ειδικα ο πατερας σου ..αν εισαι αλλος γραψε λαθος
    14 χρονια δουλευα στην φιλιπς ..εποχη αγαπητου αν ξερουν μερικοι..
    τοτε που η ματσ λαιν ερχονταν κατα 100δες στο σερβις απο τους συνεργατες του μανωλοπουλου
    και τα αλλα σερβις τυπου αστρα καραξεσκισμενες.. την ζημια των 5 ευρο την εκαναν 300
    .τωρα με της πλακετες και τα ετοιμα σερβισ μανουαλ με τις βλαβες γραμενες απο τους κινεζους
    εγιναν ολοι σερβις ....ασε εχω γνωμη ..


    το θεμα για μενα εκλεισε ..θα την φτιαξω ..μονο σπαμενο πανελ δεν μπορω ...
    επειδη ειμε λιγο μεγαλος σε ηλικια ειπα να γραψω την βλαβη μπας και δεν ταλαιπωρηθω
    δεν βλεπω παληκαρια δυστηχως.με τα κατοπτρα πολεμαω {στα ματια στραβωθηκα}..
    ευχαριστω ολους τους φιλους για την ανταποκριση
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pipilas : 19-03-14 στις 01:18

  4. #24

    Μέλος
    Όνομα
    .
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    .Νέος κόσμος
    Μηνύματα
    1.175

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pipilas Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε νικο ..28 χρονια κανω αυτη την δουλεια ..και αν εισε ο νικος ο φιλ...με ξερεις πολυ καλα
    και ειδικα ο πατερας σου ..αν εισαι αλλος γραψε λαθος
    14 χρονια δουλευα στην φιλιπς ..εποχη αγαπητου αν ξερουν μερικοι..
    τοτε που η ματσ λαιν ερχονταν κατα 100δες στο σερβις απο τους συνεργατες του μανωλοπουλου
    και τα αλλα σερβις τυπου αστρα καραξεσκισμενες.. την ζημια των 5 ευρο την εκαναν 300
    .τωρα με της πλακετες και τα ετοιμα σερβισ μανουαλ με τις βλαβες γραμενες απο τους κινεζους
    εγιναν ολοι σερβις ....ασε εχω γνωμη ..


    το θεμα για μενα εκλεισε ..θα την φτιαξω ..μονο σπαμενο πανελ δεν μπορω ...
    επειδη ειμε λιγο μεγαλος σε ηλικια ειπα να γραψω την βλαβη μπας και δεν ταλαιπωρηθω
    δεν βλεπω παληκαρια δυστηχως.με τα κατοπτρα πολεμαω {στα ματια στραβωθηκα}..
    ευχαριστω ολους τους φιλους για την ανταποκριση
    φίλε Κώστα είμαι ο Νίκος ο Φτίκας και δεν έχω καμία σχεση με αυτούς που αναφέρεις τον οτετζή και τον γιό του δεν σε γνωρίζω προσωπικά
    ερχότανε πολλές στην αθήνα ή στην θεσσαλονικη στον κουρφαλη γιατι στην επαρχία οι περισσότεροι είχανε τα σερβις λόγω δημοσίων σχέσεων και χαμπάρι απο ηλεκτρονικά τώρα οι εποχές αλλάξανε δεν πάει συσκευή για επισκευή στο κεντρικό λογω χρόνου. μπορείς να την κάνεις αυθημερών μένεις δεν μπορείς κόκκινο και λύση συμβολαίου έτσι δουλεύουν οι εταιρίες πλέον LG,TOSHIBA κ.τ.λ τα παλιά τα μαστόρια τελειώσανε λόγω ελιπών γνώσεων τους τα πήρανε ολα τα σερβις οποιος ξέρει μένει οποιος δεν ξερει φεύγει
    τώρα εγώ προσωπικά δεν σκατζάρω ποτέ πλακέτες εχω κουραστεί να διαβάζω και να γράφω σημειώσεις και με εχουν βοηθήσει πραγματικά εχω αρχεία απο το 1989 τώρα για τα μαστόρια που εγιναν σερβις δεν ξέρω να σου απαντήσω με τους κινέζους αλλά να ξέρεις οτι την αστοχία την πληρώνεις με καθυστέρηση εχεις το διαγνωστικό αφού σου το παραχωρούν τσάμπα γιατί να μην το εκμεταλευτείς απο μονιτορ μέχρι πλάσμα σε 1 λεπτό
    η επισκευή αυτή είναι πολύ ευκολη αρκει να γνωρίζουμε τον τρόπο λειτουργείας των τηλεοράσεων lcd-led
    είμαι σίγουρος οτι θα την φτιάξεις καλή επιτυχία

  5. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον ΝΙΚΟΣΛΑΡΙΣΑ για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    G.POL (19-03-14)

  6. #25
    Το avatar του χρήστη G.POL
    Μέλος
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Dec 2006
    Περιοχή
    ΤΡΙΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    215

    Προεπιλογή

    Κωστη βρηκα μια πλακετα.κατα 99,9% δουλευει.
    Αν ενδιαφερεσαι ριξε συρμα(πμ) για τα περετερω
    g.pol

  7. #26

    Banned
    Όνομα
    Κώστantinos
    Εγγραφή
    Feb 2014
    Περιοχή
    ΕΛΛΑΔΑ
    Μηνύματα
    306

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΝΙΚΟΣΛΑΡΙΣΑ Εμφάνιση μηνυμάτων
    φίλε Κώστα είμαι ο Νίκος ο Φτίκας και δεν έχω καμία σχεση με αυτούς που αναφέρεις τον οτετζή και τον γιό του δεν σε γνωρίζω προσωπικά
    ερχότανε πολλές στην αθήνα ή στην θεσσαλονικη στον κουρφαλη γιατι στην επαρχία οι περισσότεροι είχανε τα σερβις λόγω δημοσίων σχέσεων και χαμπάρι απο ηλεκτρονικά τώρα οι εποχές αλλάξανε δεν πάει συσκευή για επισκευή στο κεντρικό λογω χρόνου. μπορείς να την κάνεις αυθημερών μένεις δεν μπορείς κόκκινο και λύση συμβολαίου έτσι δουλεύουν οι εταιρίες πλέον LG,TOSHIBA κ.τ.λ τα παλιά τα μαστόρια τελειώσανε λόγω ελιπών γνώσεων τους τα πήρανε ολα τα σερβις οποιος ξέρει μένει οποιος δεν ξερει φεύγει
    τώρα εγώ προσωπικά δεν σκατζάρω ποτέ πλακέτες εχω κουραστεί να διαβάζω και να γράφω σημειώσεις και με εχουν βοηθήσει πραγματικά εχω αρχεία απο το 1989 τώρα για τα μαστόρια που εγιναν σερβις δεν ξέρω να σου απαντήσω με τους κινέζους αλλά να ξέρεις οτι την αστοχία την πληρώνεις με καθυστέρηση εχεις το διαγνωστικό αφού σου το παραχωρούν τσάμπα γιατί να μην το εκμεταλευτείς απο μονιτορ μέχρι πλάσμα σε 1 λεπτό
    η επισκευή αυτή είναι πολύ ευκολη αρκει να γνωρίζουμε τον τρόπο λειτουργείας των τηλεοράσεων lcd-led
    είμαι σίγουρος οτι θα την φτιάξεις καλή επιτυχία

    Νικο
    αυτα που λες ειναι ολα σωστα 100%
    + οτι το θεμα επισκευη τβ γενικα εχει τελιωση για τα μικρομαγαζα
    ειδικα στις μικρες περιοχες που μενω εγω.(δεν ειμαι αθηνα)..τι να τις κανεις τις γνωσεις και τα διαγνωστικα απο την στιγμη
    που περνεις 2 τβ το μηνα..
    και τα μεγαλα σερβισ προβλημα εχουν ..φτηνες ειναι πλεον οι συσκευες μεσο ορο μια τβ
    εχει 250 ευρο οποτ ο αλλος αν του πεις 100 θα το σκεφτει σοβαρα...τα ξερεις αυτα ομως και εσυ.


    Τωρα
    το θεμα των γνωσεων στις επισκευες ηλε/κων παλι ειναι πολυπλοκο ..πχ εσυ εισε αετος σε τβ κτλπ
    αν σου φερω ενα υπερηχο θα ψαχνεις γωνια στο δεκαρικο ..δεν το λεω ειρωνικα προς θεου
    απλα δεν μου αρεσει να με σνομπαρουν χωρις να με ξερουν ...γιατι 28 χρονια σε 2 μεγαλες εταιριες
    δεν ειναι λιγα νομιζω ετσι? εχω χαλασει καμια 10ρια weller xaxaxa //ουτε ειμαι ο μαστορας του bu208 και του 2n3055
    ουτε κοιταω το service manual και το βλεπω εφημεριδα
    καταλαβες πως το λεω ,,απο τα smd χασαμε τα ματακια μας αδερφε με τα στερεοσκοπια ολη μερα και σε συσκευες
    αξιας οχι των 300ον ευρο που κανει μια τβ αλλα 15.000 και πανω
    αλλα καμμια σχεση με λσιντι τβ εκει ειμαστε ασχετοι τι να κανουμε ουτε μανουαλ εχουμε ουτε διαγνωστικα ρσ232
    να κουμποσουμαι να μας πουν ,,,
    απλα ειδα το φορυμ και λεω ασ το γραψω μηπως και ειναι κατι απλο και παιδευομαι τζαμπα
    εκανα 2 τηλ το πρωι σε 2 φιλους και το προβλημα λυθηκε..


    υγ. λολοσιδης κουρφαλης κτλπ ειναι πολυ πιο μετα εγω ημουν καλιθεα στα κεντρικα
    αν ειχες σχεσες με το σερβις της φιλιπς ..με ξερεις 100% εκανα τα σεμιναρια.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pipilas : 19-03-14 στις 16:32

  8. #27

    Banned
    Όνομα
    Κώστantinos
    Εγγραφή
    Feb 2014
    Περιοχή
    ΕΛΛΑΔΑ
    Μηνύματα
    306

    Προεπιλογή

    Γιωργαρα σε ευχαριστω παρα πολυ
    το θεμα λυθηκε απο φιλο ηλεκτρονικο λσιντα λεντα και λιγο πλασματα με την μια ..

  9. #28

    Μέλος
    Όνομα
    κωστας
    Εγγραφή
    Jun 2011
    Περιοχή
    γιαννιτσα
    Μηνύματα
    220

    Προεπιλογή

    upgrade firmware ?

  10. #29

    Μέλος
    Όνομα
    .
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    .Νέος κόσμος
    Μηνύματα
    1.175

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από freecom Εμφάνιση μηνυμάτων
    upgrade firmware ?
    στο dimmer το πρόβλημα

  11. #30

    Μέλος
    Όνομα
    μιχαλης
    Εγγραφή
    Mar 2016
    Περιοχή
    γλυφαδα
    Μηνύματα
    764

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από freecom Εμφάνιση μηνυμάτων
    upgrade firmware ?
    Σιγά μη σου πει

    Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας