Σελίδα 5 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 50 από 124
  1. #41

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    ΙΩΑΝΝΗΣ
    Εγγραφή
    Dec 2015
    Περιοχή
    ΕΡΜΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andyferraristi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλό θα ήταν βέβαια να μην στηριχτείς απόλυτα σε αυτόν τον πυκνωτή, και με την πρώτη ευκαιρία που θα σου δοθεί να προμηθευτείς έναν ώστε να το έχεις "κάβα", και να αποφύγεις μια παρόμοια "στραβή" ...
    Έχουν γνώση οι φύλακες...ο καινούργιος είναι καθ'οδον...ευχαριστώ για την επισήμανσή θα μπορούσα να είχα επαναπαυθεί.

  2. #42

    Προεπιλογή

    Φοβεροί τύποι καλημέρα σας Στο δικό μου δεν έχω ψύξη στη συντήρηση (μένει στο +17) και στην κατάψυξη στο -30! Έκανε και το δικό μου τα τακ-τακ και όσα περιγράψατε, μετά από πτώση κεραυνού. Επίσης δεν πάει η ρύθμιση στο -16 (την "πετάει στο -18 μόνο του) και δεν μπαίνει στην "σούπερ ψύξη" της κατάψυξης, αν το βάλεις σβήνει ο πίνακας του (τα λεντάκια). Καμιά ιδέα? Καλώς σας βρήκα!

  3. #43

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kokos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φοβεροί τύποι καλημέρα σας Στο δικό μου δεν έχω ψύξη στη συντήρηση (μένει στο +17) και στην κατάψυξη στο -30! Έκανε και το δικό μου τα τακ-τακ και όσα περιγράψατε, μετά από πτώση κεραυνού. Επίσης δεν πάει η ρύθμιση στο -16 (την "πετάει στο -18 μόνο του) και δεν μπαίνει στην "σούπερ ψύξη" της κατάψυξης, αν το βάλεις σβήνει ο πίνακας του (τα λεντάκια). Καμιά ιδέα? Καλώς σας βρήκα!

    Φίλε, σε λάθος θέμα το έβαλες.
    Κάνε νέο θέμα καλύτερα εδώ: http://www.howtofixit.gr/forum/showt...960#post571960

  4. #44

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kokos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε, σε λάθος θέμα το έβαλες.
    Κάνε νέο θέμα καλύτερα εδώ: http://www.howtofixit.gr/forum/showt...960#post571960

    Ευχαριστώ πολύ φίλε
    Το έβαλα, ευχαριστώ για τη βοήθεια

  5. #45

    Προεπιλογή

    Ελπίζω να σου απαντήσει κάποιος

  6. #46

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Χάρης
    Εγγραφή
    Dec 2015
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Μηνύματα
    2

    Προεπιλογή

    Σ Υ Γ Χ Α Ρ Η Τ Η Ρ Ι Α !!!
    Το συγκεκριμένο thread μου γλύτωσε 98€!

    100€ (που μου ζήτησε ο τεχνικός για να "επισκευάσει" την πλακέτα) - 2€ (που κόστισαν πυκνωτάκια και κόλληση) =

    Να σημειώσω ότι η παραπάνω τιμή ήταν με την προυπόθεση να πάρει μαζί την πλακέτα και να μου την φέρει την επόμενη.
    Εάν ήθελα επιτόπου επισκευή το κόστος πηγαίνει στα 180€!

    Και πάλι μπράβο. Παρότι διαφορετικό μοντέλο από αυτά που έχουν αναφερθεί, οι οδηγίες ήταν κατατοπιστικότατες!

  7. #47
    Το avatar του χρήστη FILMAN
    Μέλος
    Όνομα
    Φίλιππος
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Περιοχή
    Δάφνη, Αθήνα
    Μηνύματα
    1.853

    Προεπιλογή

    Τί έγινε, ξανάρχισε η επιδημία; Ποιο μοντέλο ήταν το δικό σου Χάρη;

  8. #48

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Χάρης
    Εγγραφή
    Dec 2015
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Μηνύματα
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FILMAN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τί έγινε, ξανάρχισε η επιδημία; Ποιο μοντέλο ήταν το δικό σου Χάρη;

    P1KCL4005D/01

  9. #49

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    χρηστος
    Εγγραφή
    Dec 2015
    Περιοχή
    παιανια
    Μηνύματα
    6

    Προεπιλογή

    Παιδια καλησπερα,
    ειχα το ιδιο προβλημα το οποιο φαινεται να λυθηκε με την αλλαγη και των δυο πυκνωτων mf 470 16v & mf 220 25v σε ψυγειο PITSOS KCS4000U.
    Ενα μεγαλο ευχαριστω για την συμμετοχη ολων και κυριως στον georged30 που με την λακωνικη απαντηση ''αλλαξτε τον πυκνωτη 470mf 16v'' στο πρωτο ποστ με το προβλημα αυτο,εσωσε πολλους απο μια μεγαλη δαπανη για αυτους τους καιρους...

  10. #50

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Μαρία
    Εγγραφή
    Dec 2015
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    27

    Προεπιλογή

    Παιδιά χίλια-χίλια ευχαριστώ μόλις με γλυτώσατε απο 158€ , 160€ μου ζήτησε ο τεχνικός ...... πήγα λοιπόν σε ένα ηλεκτρονικάδικο πήρα τους 2 πυκνωτές , ήταν όμως άλλης εταιρείας και ο μεγάλος αντί για καφέ χρώμα είναι μπλέ αλλά με τις ίδιες τιμές , πήρα και ένα φυτίλι που δεν είχα και βουαλά!!!! Επειδή όμως το κολλητήρι μου είναι ψιλοχοντροκομμένο φοβούμενη μη κάνω ζημιά στην πλακέτα , τελικά άλλαξα μόνο την καφέ , η μικρότερη είχε σε πολύ κοντική απόσταση άλλη κόλληση και φοβήθηκα μη την χαλάσω και τώρα δουλεύει το τελευταίο 24ωρο τέλεια!!!!
    Το ξεκούμπωμα το έκανα πολύ εύκολα με ένα αιχμηρό απλό μαχαίρι κουζίνας και την χοντρή εξωτερική και την λεπτή πλαστική εσωτερικά που περιέχει την πλακέτα , το ξεκούμπωμα το ξεκίνησα απο την πάνω πλευρά του ψυγείου ....δύο λεπτών υπόθεση ήταν.
    Και επειδή συζητήθηκε και πιο πρίν και στην δική μου πλακέτα ο πυκνωτής δεν φαινόταν να έχει ζημιά και μάλιστα στο μαγαζί που πήγα να πάρω τους πυκνωτές μου το επισύμανε και ο πωλητής, σημειωτέον οτι το ψυγείο δεν έπερνε καθόλου μπροστά πριν την αλλαγή του πυκωτή....
    Χίλια -χίλια ευχαριστώ και πάλι...

Σελίδα 5 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Δε μπορω να κατεβασω τα service manual
    από akisssssssss στο forum Αναζήτηση Service Manual
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-09-13, 17:11
  2. [Τηλεόραση] Δεν μπορω να μπω στο menu σε FUNAI TV.
    από kostas1914 στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-13, 20:11
  3. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-11, 22:25
  4. Που μπορω να βρω τιουνερ?
    από giorgos στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-03-09, 12:23
  5. Που μπορω να βρω CRT οθονη για SONY KV-29FC60D
    από vassgeo στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-04-07, 08:21

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας