Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. #1

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Steve
    Εγγραφή
    Oct 2013
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    3

    Προεπιλογή ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΚΤΥΠΩΤΗ HP PHOTOSMART C5180 ALL-IN-ONE

    Καλημέρα μου παρουσίασε πρόβλημα ο εκτυπωτής μου HP PHOTOSMART C5180 ALL-IN-ONE και συγκεκριμένα στην διαδικασία τροφοδότησης χαρτιού βγάζοντας το μήνυμα να ανοίξω στο πίσω μέρος για απεμπλοκή χαρτιού όταν το τραβά για εκτύπωση. Παράλληλα ακούω και κάτι ασυνήθιστους θορύβους το χαρτί άλλες φορές είναι μπλοκαρισμένο πράγματι και άλλες όχι. Επίσης ανοίγοντας το πίσω μέρος για απεμπλοκή χαρτιού πετάχτηκε και ένα κομμάτι από σπασμένο γρανάζι . Επικοινώνησα με την HP και δεν βρήκα λύση. Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω κατά αρχήν ποιο είναι το πρόβλημα αλλά και εάν μπορεί κάπου να επισκευαστεί μιας και ο συγκεκριμένος εκτυπωτής με έχει βολέψει και είμαι ευχαριστημένος και θέλω να τον κρατήσω . Ευχαριστώ πολλή

  2. #2

    Μέλος
    Όνομα
    Ιωαννης
    Εγγραφή
    Sep 2013
    Περιοχή
    πατρα
    Μηνύματα
    136

    Προεπιλογή

    Για να βρηκες σπασπενο γραναζι κατι εχει σπασει. Λογικα εχει σπασει το γραναζι που περιστρεφει το τυμπανο που χειριζεται το χαρτι. Πρεπει να τον ξεβιδωσεις και να επιθεωρησεις το εσωτερικο του και να δεις τι εσπασε. Ανταλλακτικα θα βρεις μαλλον απο καποιον παρομοιο μιας και σε μεγαλο βαθμο αυτα τα εξαρτηματα ειναι λιγο πολυ κοινα. κανε του και εναν καθαρισμο μηπως το φωτοκυτταρο που ελεγχει το χαρτι εχει λερωθει.

  3. #3

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Steve
    Εγγραφή
    Oct 2013
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    3

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ τελικά το πρόβλημα είναι το σπάσιμο η hp μου είπε ότι το μοντέλο είναι παλιό και εκτός service πλέον. Ρώτησα και στο all about print απάντηση θετική δεν βρήκα θα ψάξω το ανταλλακτικό τελικά αφού τον ανοίξω ευχαριστώ

  4. #4
    Το avatar του χρήστη andyferraristi
    Μέλος
    Όνομα
    Ανδρέας
    Εγγραφή
    Nov 2012
    Περιοχή
    Καλλιθέα - Αθήνα
    Μηνύματα
    674

    Προεπιλογή

    Μπορείς να ρωτήσεις εδώ και να κρίνεις ανάλογα εάν σε συμφέρει να το φτιάξεις ...

  5. #5

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Steve
    Εγγραφή
    Oct 2013
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andyferraristi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να ρωτήσεις εδώ και να κρίνεις ανάλογα εάν σε συμφέρει να το φτιάξεις ...
    Ευχαριστώ για την χρήσιμη σελίδα

Παρόμοια Θέματα

  1. Γεμισμα μελανιου HP εκτυπωτη
    από dj_mike στο forum Υπολογιστές & Περιφερειακά
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-11, 21:08

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας