Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 13
  1. #1

    Μέλος
    Όνομα
    Γιαννης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Αχαρναι
    Μηνύματα
    39

    Προεπιλογή Προβλημα με Juro Pro

    Καλησπερα, εχω ενα συστημα σιδεροματος Juro Pro(σιδεροστρα και ατμοσιδερο) στο οποιο μεσα σε 1 μηνα εχω αλλαξει 2 φορες διακοπτη button το οποιο οταν το πιεζεις σου βγαζει ατμο.Τους διακοπτες τους αγορασα απο ενα μαγαζι με ανταλλακτικα συσκευων στο Μενιδι.Απο οτι μου ειπε ο υπαλληλος δεν υπαρχει ο γνησιος ετσι και τις 2 φορες μου εδωσε εναν made in china με 5 ή 6 ευρω.
    Επειδη μου εκανε εντυπωση ανοιξα τον διακοπτη να δω πως χαλασε και οπως διαπιστωσα απο την θερμοκρασια ειχε λιωσει το πλαστικο οριο το οποιο κραταει το ελατηριο με αποτελεσμα να μην εχει επαναφορα το κουμπι και να μενει κατα καποιο τροπο κολλημενο κατω.
    Μπορει κανεις να μου πει τι δεν κανω σωστα?Μηπως μου χαλαει επιδει ειναι μαιμου και δεν αντεχει την θερμοκρασια?
    Ξερει κανεις καποιο καταστημα που μπορει να εχει γνησια αντ/κα?

  2. #2

    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    919

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nextforbest Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα, εχω ενα συστημα σιδεροματος Juro Pro(σιδεροστρα και ατμοσιδερο) στο οποιο μεσα σε 1 μηνα εχω αλλαξει 2 φορες διακοπτη button το οποιο οταν το πιεζεις σου βγαζει ατμο.Τους διακοπτες τους αγορασα απο ενα μαγαζι με ανταλλακτικα συσκευων στο Μενιδι.Απο οτι μου ειπε ο υπαλληλος δεν υπαρχει ο γνησιος ετσι και τις 2 φορες μου εδωσε εναν made in china με 5 ή 6 ευρω.
    Επειδη μου εκανε εντυπωση ανοιξα τον διακοπτη να δω πως χαλασε και οπως διαπιστωσα απο την θερμοκρασια ειχε λιωσει το πλαστικο οριο το οποιο κραταει το ελατηριο με αποτελεσμα να μην εχει επαναφορα το κουμπι και να μενει κατα καποιο τροπο κολλημενο κατω.
    Μπορει κανεις να μου πει τι δεν κανω σωστα?Μηπως μου χαλαει επιδει ειναι μαιμου και δεν αντεχει την θερμοκρασια?
    Ξερει κανεις καποιο καταστημα που μπορει να εχει γνησια αντ/κα?
    αν και ειναι αρκετα παθητικα αυτα τα κουμπακια τσεκαρε μην εχεις καμια διαρροη ατμου και λιωνει το κουμπακι.Γιατι δεν δικαιολογειται τετοια θερμοκρασια στο χερουλι .

  3. #3
    Το avatar του χρήστη georged30
    Μέλος
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Sep 2010
    Περιοχή
    Ν Χαλκηδονα
    Μηνύματα
    114

    Προεπιλογή

    Κλασικό πρόβλημα με το Juro Pro πρέπει να βρεις καλύτερο διακόπτη που να αντέχει σε περισσότερο ρεύμα διαφορετικά θα έχεις συνέχεια το ίδιο πρόβλημα.

  4. #4

    Μέλος
    Όνομα
    Πέτρος
    Εγγραφή
    Oct 2011
    Περιοχή
    Έβρος
    Μηνύματα
    5.304

    Προεπιλογή

    Όταν λέμε έλιωσε το (πλαστικό όριο) που κρατάει το ελατήριο ...

    Φίλε Γιάννη επειδή η λεπτομέρειες μετρούν, το λιώσιμο που είδες έχει καμιά σχέση στις ηλεκτρικές επαφές κοντά?/ βύσματα? ή το λιώσιμο είναι μακριά από αυτά?

    Ποιο από τα παρακάτω είναι περίπου (στην μάρκα σου)
    http://www.kourlaba.gr/eshop/index.p...je7cro9gddkto0

  5. #5

    Μέλος
    Όνομα
    Γιαννης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Αχαρναι
    Μηνύματα
    39

    Προεπιλογή

    Ειναι το compact Ls http://www.kourlaba.gr/eshop/product...57q50h7u1q8g70

    Το λιωσιμο ειναι κοντα στις ηλεκτρικες επαφες.Λιγο πιο πανω απο τις επαφες εκει που εσωτερικα ειναι το ελατηριο του κουμπιου.Απο οτι ειδα δεν εχει διαροες καπνου γιατι το παταγα το κουμπι με γυμνο σιδερο και δεν μου εβγαζε ατμο απο επανω.Η θερμοκρασια γενικοτερα ομως ηταν αυξημενη.

    Ο κουρλαμπας εχει το γνησιο?Θα αντεξει λετε?

  6. #6
    Το avatar του χρήστη georged30
    Μέλος
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Sep 2010
    Περιοχή
    Ν Χαλκηδονα
    Μηνύματα
    114

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nextforbest Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι το compact Ls http://www.kourlaba.gr/eshop/product...57q50h7u1q8g70

    Το λιωσιμο ειναι κοντα στις ηλεκτρικες επαφες.Λιγο πιο πανω απο τις επαφες εκει που εσωτερικα ειναι το ελατηριο του κουμπιου.Απο οτι ειδα δεν εχει διαροες καπνου γιατι το παταγα το κουμπι με γυμνο σιδερο και δεν μου εβγαζε ατμο απο επανω.Η θερμοκρασια γενικοτερα ομως ηταν αυξημενη.

    Ο κουρλαμπας εχει το γνησιο?Θα αντεξει λετε?
    ειχα παρει απο το Βενιερη και αντεξε περισοτερο απο το γνησιο.

  7. #7

    Μέλος
    Όνομα
    Πέτρος
    Εγγραφή
    Oct 2011
    Περιοχή
    Έβρος
    Μηνύματα
    5.304

    Προεπιλογή

    Το λιωσιμο ειναι κοντα στις ηλεκτρικες επαφες.Λιγο πιο πανω απο τις επαφες εκει που εσωτερικα ειναι το ελατηριο του κουμπιου.
    Οκ . πρόκειται για μάπα το καρπούζι . αν βρεις ανάλογο διακόπτη σε διαστάσεις παρόμοιες , αλλά με ποιο ισχυρές προδιαγραφές στα αμπέρ από ότι αναγράφει το καμένο , μπορεί να στρώσουν τα πράγματα.

  8. #8

    Μέλος
    Όνομα
    Γιαννης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Αχαρναι
    Μηνύματα
    39

    Προεπιλογή

    Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.Θα ψαξω να βρω καποιον καλλητερο!

  9. #9

    Μέλος
    Όνομα
    Γιαννης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Αχαρναι
    Μηνύματα
    39

    Προεπιλογή

    Help!!!
    Δεν υπαρχει τιποτα τελικα.Πηγα και στον κουρλαμπα αλλα μου εδωσε ενα κουμπι το οποιο λειτουργει αναποδα, δηλαδη ταν δεν το πατας βγαζει ατμο και σταματαει οταν το πατας!Ρε παιδια ολοκληρη αθηνα ουτε 1 σωστο ανταλλακτικο?Το ξαναπηγα πισω το ανταλλακτικο και μου ειπε οτι δεν εχει αλλο!

    Παιδευωμαι τοσο καιρο, μπορει καποιος να μου βρει ενα και κερναω και καφε-τσιπουρακι!

  10. #10

    Μέλος
    Όνομα
    Πέτρος
    Εγγραφή
    Oct 2011
    Περιοχή
    Έβρος
    Μηνύματα
    5.304

    Προεπιλογή

    Μήπως ο διακόπτης (κουμπί) που σου έδωσε ήταν σωστό , αλλά εσύ το έβαλες ανάποδα? ... θέλω να πω δηλαδή ότι μπορεί ο διακόπτης να είχε 3 επαφές και ένωσες π.χ. την μεσαία επαφή με την αριστερή π.χ. επαφή που θεωρείται (ΟΝ) ενώ αν ένωνες την μεσαία με την δεξιά επαφή να ήταν (Off)

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. juro pro kashmir 280 sos!!
    από sweetmarykal στο forum Σύστημα Σιδερώματος
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-04-14, 16:06
  2. Πρόβλημα με σίδερο juro pro 580 IS21
    από niko67 στο forum Σύστημα Σιδερώματος
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-12-12, 20:36
  3. Πρόβλημα με Juro Pro 815
    από koulio στο forum Σύστημα Σιδερώματος
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-12, 14:40
  4. Πρόβλημα με σίδερο juro pro 830
    από manoyst1 στο forum Σύστημα Σιδερώματος
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-07-11, 00:33

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας