Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. #1
    Το avatar του χρήστη p.gabr
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιωτης
    Εγγραφή
    Feb 2011
    Περιοχή
    Aχαρναι
    Μηνύματα
    84

    Προεπιλογή Επισκευή mouse

    Δεν είναι κάτι τι το σπουδαίο αυτή η επισκευή ,αλλά ακόμα και για ειδικούς είναι πρόβλημα
    IMAG0315.jpg

    τα παρόντα ποντίκια είναι από το μαγαζί (internet cafe 25 ΤΕΜΑΧΙΑ ) που απασχολείται ο γιος μου και τα είχαν για
    απόσυρση καθότι η τιμή προσφοράς επισκευής , είναι μεγαλύτερη της μισής
    Ετσι προσφέρθηκα να τα κοιτάξω ,ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΠΙΘΑΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ


    το καλώδιο κόπηκε δέκα πόντους έξω απο την είσοδο του και στο βύσμα που καταλήγει

    IMAG0317.jpg


    αφού καθαρίστηκαν και γαλβανίστηκαν οι δυο μεριές πέρασε θερμοσυστελομενο και έγιναν οι κολλήσεις

    IMAG0320.jpg


    IMAG0322.jpg

    ειχαν περαστεί άλλα δυο κομμάτια χοντρότερου θερμοσυστελομενου και μπήκαν σε αυτό το σημείο



    IMAG0325.jpg

    έκλεισε , φυσικά καθαρίστηκε και έτοιμο
    Απο τα 11 μέχρι στιγμής όλα λειτούργησαν

    Xρονος επισκευής περί τα 12min

    Eντάξι δεν χρειάζονται και εύσημα ,αλλά κάποτε θα πρέπει και εμείς ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΜΑΣ
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη p.gabr : 09-08-13 στις 00:28

  2. 4 μέλη ευχαρίστησαν τον p.gabr για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    angel_grig (10-08-13), ezizu (09-08-13), polism (09-08-13), ziakosnasos (09-08-13)

  3. #2

    Προεπιλογή

    25 Ποντίκια (επώνυμα) επί κάνα 5ευρώ το καθένα καθαρής αξίας χονδρικής... σώζεις την Ελλάδα από 125 ευρώ εξαγωγή συναλλάγματος... Αν τα 10 εκ. των Ελλήνων εφάρμοζαν την ίδια λογική στη ζωή τους θα ήταν αντίστοιχα 1,25 δις ευρώ λιγότερη εξαγωγή συναλλάγματος... χρήματα που θα επαρκούσαν για το μισό χαράτσι της ΔΕΗ.

    Γι αυτό από μένα έχεις ΜΠΡΑΒΟ... προσωπικά δεν θα έβαζα θερμοσυστελόμενο... θα έβγαζα τον κονέκτορα και θα κολλούσα το καλώδιο απευθείας στην πλακέτα...

  4. #3
    Το avatar του χρήστη agis68
    Μέλος
    Όνομα
    Αγις
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑθΗΝΑ Πατήσσια
    Μηνύματα
    248

    Προεπιλογή

    respect και απο μένα...αυτό που προτίνει ο Chip είναι πιο ορθό....αλλά απαιτεί αρκετή προσοχή


    μπραβο...
    Κρατήστε μια αντίσταση... στους χαλεπους καιρους

  5. #4
    Το avatar του χρήστη p.gabr
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιωτης
    Εγγραφή
    Feb 2011
    Περιοχή
    Aχαρναι
    Μηνύματα
    84

    Προεπιλογή

    Όπως μου είπε ο γιος μου, ήταν ακριβουτσικα αυτα καμμία 40€
    Καί απορώ τόσοι τεχνικοί εκεί καί από αλλά καταστήματα γιατί είναι αλυσίδα ,κανείς δεν τόλμησε ;;;;
    Θα μου φέρουν καί αλλά ειπαν

    Το ποστ αυτό το ανέβασαν μόνο καί μόνο για νά δείξω την αξία του τεχνίτη ηλεκτρονικού.Γιατί έτσι θεωρούσα την υπηρεσία που πρόσφερα
    Εγώ πλέον γνωρίζετε ότι εχω παρκάρει ,όμως μικροαγκαριες ψιλοκανω για φίλους καί χωρίς χρήματα ,γιατί θεωρώ ότι το αντίτιμο πληρωμής είναι πολύ λιγότερο από ένα ευχαριστώ ,μια υποχρέωση η ένα κερασμα
    Αυτα τα γράφω για εσάς που παλευετε ,καθημερινά ,χωρίς νά έχει αναγνωριστεί η αξία μας


    Όσο αναφορά το σημείο επέμβασης,εαν έχεις καλό γδαρτη καλωδίων ,έτσι όπως το έκανα, ήταν πιο εύκολο καί καλύτερο ,γιατί δοκίμασα καί άλλους τρόπους
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη p.gabr : 09-08-13 στις 18:42

  6. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον p.gabr για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    ziakosnasos (09-08-13)

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας