Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7
  1. #1

    Μέλος
    Όνομα
    Σταθης
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Μηνύματα
    38

    Προεπιλογή πρόβλημα με το μάτι

    Καλημέρα, έχω πρόβλημα με ένα κλιματιστικό carfur home δενανταποκρίνεται στο ασύρματο χειρισμό, ενώ χειροκίνητα δουλεύει κανονικά και το τηλεκοντρόλδοκιμασμένο σε Άλο δουλεύει. άνοιξα την εσωτερική μονάδα δεξιά που είναι η πλακέτακαι είδα την μικρή πλακέτα με το μάτι διαβρωμένη από υγρασία ,έχω ψάξει παντούκαι δεν υπάρχει σαν ανταλλακτικό, μου προτείνουν να αλλάξω ολόκληρη την πλακέταμε μια universal αλλά δεν είμαι σίγουρος αν θα διορθωθεί η βλάβη η θα γίνει κάτιχειρότερο, θα ήθελα την γνώμη σας η αν υπάρχει κάποιος ηλεκτρονικός που να μπορείνα επισκευάσει την παλιά .βρίσκομαι Κέρκυρα

  2. #2
    Το avatar του χρήστη louis7
    Μέλος
    Όνομα
    Ηλίας
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    Ιασμος
    Μηνύματα
    47

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από liangos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα, έχω πρόβλημα με ένα κλιματιστικό carfur home δενανταποκρίνεται στο ασύρματο χειρισμό, ενώ χειροκίνητα δουλεύει κανονικά και το τηλεκοντρόλδοκιμασμένο σε Άλο δουλεύει. άνοιξα την εσωτερική μονάδα δεξιά που είναι η πλακέτακαι είδα την μικρή πλακέτα με το μάτι διαβρωμένη από υγρασία ,έχω ψάξει παντούκαι δεν υπάρχει σαν ανταλλακτικό, μου προτείνουν να αλλάξω ολόκληρη την πλακέταμε μια universal αλλά δεν είμαι σίγουρος αν θα διορθωθεί η βλάβη η θα γίνει κάτιχειρότερο, θα ήθελα την γνώμη σας η αν υπάρχει κάποιος ηλεκτρονικός που να μπορείνα επισκευάσει την παλιά .βρίσκομαι Κέρκυρα
    Αν όντως το πρόβλημα βρίσκεται στο πλακετάκι με το μάτι τότε ναι ένας ηλεκτρονικός μπορεί να το επισκευάσει.

  3. #3

    Μέλος
    Όνομα
    Σταθης
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Μηνύματα
    38

    Προεπιλογή

    Ένας ηλεκτρονικός αλλά ποιος? γιατί εδώ στην Κέρκυρα δεν ξέρωκανέναν ,σε όσους έχω πάει στο παρελθόν για άλλες βλάβες αρχίζουν ας το και θα δούμε,μετά από μια εβδομάδα παράγγελλα τα ανταλλακτικά και έρχονται μετά από ένα μηνάδεν τα βρίσκω μου τα έστειλαν και δεν κάνουν και μετά έχει χαθεί και η πλακέτα, καταλαβαίνετε

  4. #4
    Το avatar του χρήστη DIATHERM
    Μέλος
    Όνομα
    ΑΝΔΡΕΑΣ
    Εγγραφή
    Aug 2012
    Περιοχή
    ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΑ
    Μηνύματα
    295

    Προεπιλογή

    Βγαλε εαν μπορεις φωτο την πλακετα που ειναι το ματι επανω ... απο την πλευρα που ειναι οξυδομενη να δουμε τι ακριβως εχει παθει για να μπορεσουμε να σε βοηθησουμε περισσοτερο..

  5. #5
    Το avatar του χρήστη JOUN
    Μέλος
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Feb 2007
    Περιοχή
    Σταυρός Θεσσαλονίκης
    Μηνύματα
    1.685

    Προεπιλογή

    Kαι γιατι δεν πας στο εκλεκτο μελος του φορουμ spiroscfu που εχει δειξει την αξια του πολλες φορες και ειναι απο εκει;
    Ηλεκτρολόγος Μηχανικός Τ.Ε

  6. #6

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Παντελης
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    14

    Προεπιλογή

    Και σε εμενα πριν απο καιρο το ιδιο ακριβως συνεβηκε σε ενα κλιματιστικο απο Carrefour ( κινεζικο Nippon ),
    και αφου πηρα 3-4 ματια που μοιαζανε το περισσοτερο απο ενα καταστημα ηλεκτρονικων ( Αθηνα )
    και κολλησα στην πλακετα το πρωτο, δουλεψε με τη μια κανονικοτατα οπως πριν.

  7. #7
    Το avatar του χρήστη brasidas12
    Μέλος
    Όνομα
    Μύρωνας
    Εγγραφή
    Dec 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    265

    Προεπιλογή

    καλησπερα φιλε μου.το σερβις κ την αντιπροσωπεια των καρφουρ το εχει η ΑΣΤΡΑ ΣΕΡΒΙΣ...για παρε τηλ εκει αν ειναι μπας κ υπαρχει ανταλλακτικο ματι να σου στειλουν......

Παρόμοια Θέματα

  1. [Bosch] Δεν ανάβει το μάτι
    από manos_3 στο forum Ηλεκτρική Κουζίνα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-16, 21:11
  2. [Άλλη] Μάτι - αντίσταση για κουζίνα- αντίκα GE
    από japetus στο forum Ηλεκτρική Κουζίνα
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-13, 11:16

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας