Σελίδα 3 από 14 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 135
  1. #21
    Το avatar του χρήστη ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Μέλος
    Όνομα
    Jim Rhodoes
    Εγγραφή
    Mar 2015
    Περιοχή
    ΡΟΔΟΣ
    Μηνύματα
    260

    Προεπιλογή

    φίλε μου εάν οι αντιστάσεις είναι καλές ή τις άλλαξες και δεν λύθηκε το πρόβλημα τότε σίγουρα έχεις και κομμένους δρόμους. Αυτό σημαίνει ότι θέλει πολύ ψάξιμο από έμπειρο ηλεκτρονικό για να τις φτιάξει. ..

  2. #22

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Εγγραφή
    Nov 2012
    Περιοχή
    ΚΑΒΑΛΑ
    Μηνύματα
    3

    Προεπιλογή

    Αν επιτρέπεται μήπως μπορείς να μου δώσεις το τηλ σου για να σε ρωτήσω. Αν όχι δεν πειράζει θα ρωτήσζω από δω.

  3. #23
    Το avatar του χρήστη ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Μέλος
    Όνομα
    Jim Rhodoes
    Εγγραφή
    Mar 2015
    Περιοχή
    ΡΟΔΟΣ
    Μηνύματα
    260

    Προεπιλογή

    Στείλε μου pm να τα πούμε.

  4. #24

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Ηλίας
    Εγγραφή
    Jul 2016
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1

    Προεπιλογή Πρόβλημα με LG ARTCOOL C5

    Καλημέρα φίλοι
    Εχω κι εγώ ένα 18αρι ARTCOOL LG και εδώ και αρκετό μου βγάζει C5.
    Στην αρχή όταν ξεκίνησε το πρόβλημα πότε το έβγαζε και πότε δούλευε. Φέτος το καλοκαίρι τα έφτυσε τελείως και το βγάζει συνέχεια.
    Διάβασα για το πρόβλημα με τον πυκνωτή (5mf) και στις τελευταίες αναρτήσεις για κομμένους δρόμους. Ο φίλος βέβαια δεν μας έγραψε κάτι για να ξέρουμε. Ποιο ήταν το δικό του πρόβλημα.
    Εγώ δεν έχω κοιτάξει ακόμη κάτι αλλά γράφω από την πείρα σας να μου πείτε αν ξέρετε τι μπορεί να είναι.
    Λόγω του ότι πότε μου έβγαζε το c5 και πότε όχι και τώρα τελευταία συνέχεια, μήπως πάει κάπου αλλού ο νους σας ή είναι σίγουρα ο πυκνωτής.
    Γιατί αν έχει κομμένους δρόμους φαντάζομαι θα είναι πολύ σύνθετο και δύσκολο. Απ ότι γράφει ο φίλος που τα γνωρίζει καλά θάλει έμπειρο ηλεκτρονικό για να φτιάξει το συγκεκριμένο πρόβλημα. Στην περίπτωση μου αν το δικό μου έχει τέτοιο πρόβλημα, που θα βρω τέτοιον έμπειρο ηλεκτρονικό ?
    Φυσικά ρώτησα στο σέρβις aircondition ένα φίλο και μου είπε ότι ρώτησε στην LG και του είπαν το γνωστό "κουστούμι' των 300€.
    Γνωρίζει κάποιος φίλος κάτι ? Που μπορεί να οφείλεται στο δικό μου LG ?
    Ευχαριστώ για την πολύτιμη βοήθεια σας. Περιμένω νέα και από τον φίλο από την Καβάλα τι έκανε με το δικό του τελικά

  5. #25
    Το avatar του χρήστη ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Μέλος
    Όνομα
    Jim Rhodoes
    Εγγραφή
    Mar 2015
    Περιοχή
    ΡΟΔΟΣ
    Μηνύματα
    260

    Προεπιλογή

    φίλε μου ο πυκνωτής δεν είναι 5μf είναι 6,3 μf αλλά δεν φταίει αυτός. το error c05 σημαίνει πρόβλημα στην επικοινωνία της εξωτερικής πλακέτας με την μέσα πλακέτα. Το πρόβλημα σου είναι στην εξωτερική πλακέτα. στείλε μου pm να τα πούμε.

  6. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    xsterg (21-02-17)

  7. #26

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Βαλμα βασιλικη
    Εγγραφή
    Aug 2016
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    1

    Προεπιλογή

    Καλημερα!! Εχω κ εγω ενα 18αρι LG Artcool Mirror... ξαφνικα εβγαλε ενδειξη c6. Γνωριζει καποιος τι σημαινει κ ποιο ειναι το κοστος;

  8. #27
    Το avatar του χρήστη ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Μέλος
    Όνομα
    Jim Rhodoes
    Εγγραφή
    Mar 2015
    Περιοχή
    ΡΟΔΟΣ
    Μηνύματα
    260

    Προεπιλογή

    Το c6 σημαίνει dc peak error.

  9. #28

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Ρουστεμι
    Εγγραφή
    Feb 2017
    Περιοχή
    Σαντορίνη
    Μηνύματα
    1

    Προεπιλογή

    Kalispera sto ac lg pu eko mu evgaze ch05 ekana reset ke to vala bros ke tora vgazi sinexia ch 26.bori kapios na voithisi

  10. #29

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Μάριος
    Εγγραφή
    May 2017
    Περιοχή
    Ελληνικο
    Μηνύματα
    9

    Προεπιλογή

    Γεια σας,

    Είχα παρόμοιο πρόβλημα εδώ και 3,5 περίπου χρόνια. Διάφοροι τεχνικοί που το έβλεπαν κατέληγαν στο ίδιο συμπέρασμα: Αλλαγή πλακέτες (μέσα & έξω). Σύνολο ~300 ευρώ με τοποθέτηση.
    Σημειώνω ότι δούλευε μόνο στο κρύο, όχι ικανοποιητικά, αλλά το λειτουργούσα μόνο καλοκαίρι και γιαυτό άφηνα την επισκευή.
    Τελικά, άλλαξα πλακέτες και είχα το ίδιο πρόβλημα. Κάλεσα τεχνικό (από ίδια εταιρεία στο παρελθόν), το είδε και είπε ότι φυσικά κάνει το ίδιο πρόβλημα αφού δεν έφταιγε κάποια πλακέτα. Ένα απλό καλώδιο - σένσορας θερμοκρασίας κόστους ~20 ευρώ ήταν το πρόβλημα στην εσωτερική μονάδα.
    Για να πω την αλήθεια, το είχα υποπτευθεί από την αρχή ότι δεν εξέταζαν ότι έπρεπε (για να αυξηθεί έτσι το κόστος ώστε να κριθεί ασύμφορη η επισκευή και να αναγκαστώ να πάρω καινούριο) και αφού πλέον οι πλακέτες είναι καινούριες, καταλήξαμε ότι ήταν μια εξαιρετικά απλή και συχνή βλάβη. Δουλεύει πλέον μια χαρά.

    Για όποιον ενδιαφέρεται, διαθέτω τις αρχικές πλακέτες αφού δεν έχουν απολύτως τίποτα.
    Σημειώνω, ότι από το 2011 που το πήρα και για τα 3 πρώτα χρόνια, λειτουργούσε περιστασιακά 3 με 5 μέρες το μήνα κατά το καλοκαίρι και μόνο βράδυ.

    Ευχαριστώ
    ΜΤ

  11. #30
    Το avatar του χρήστη sotron1
    Μέλος
    Όνομα
    Σωτήρης
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Αθήνα, Περιστέρι.
    Μηνύματα
    112

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mtsiakiris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας,

    Είχα παρόμοιο πρόβλημα εδώ και 3,5 περίπου χρόνια. Διάφοροι τεχνικοί που το έβλεπαν κατέληγαν στο ίδιο συμπέρασμα: Αλλαγή πλακέτες (μέσα & έξω). Σύνολο ~300 ευρώ με τοποθέτηση.
    Σημειώνω ότι δούλευε μόνο στο κρύο, όχι ικανοποιητικά, αλλά το λειτουργούσα μόνο καλοκαίρι και γιαυτό άφηνα την επισκευή.
    Τελικά, άλλαξα πλακέτες και είχα το ίδιο πρόβλημα. Κάλεσα τεχνικό (από ίδια εταιρεία στο παρελθόν), το είδε και είπε ότι φυσικά κάνει το ίδιο πρόβλημα αφού δεν έφταιγε κάποια πλακέτα. Ένα απλό καλώδιο - σένσορας θερμοκρασίας κόστους ~20 ευρώ ήταν το πρόβλημα στην εσωτερική μονάδα.
    Για να πω την αλήθεια, το είχα υποπτευθεί από την αρχή ότι δεν εξέταζαν ότι έπρεπε (για να αυξηθεί έτσι το κόστος ώστε να κριθεί ασύμφορη η επισκευή και να αναγκαστώ να πάρω καινούριο) και αφού πλέον οι πλακέτες είναι καινούριες, καταλήξαμε ότι ήταν μια εξαιρετικά απλή και συχνή βλάβη. Δουλεύει πλέον μια χαρά.

    Για όποιον ενδιαφέρεται, διαθέτω τις αρχικές πλακέτες αφού δεν έχουν απολύτως τίποτα.
    Σημειώνω, ότι από το 2011 που το πήρα και για τα 3 πρώτα χρόνια, λειτουργούσε περιστασιακά 3 με 5 μέρες το μήνα κατά το καλοκαίρι και μόνο βράδυ.

    Ευχαριστώ
    ΜΤ

    μοντέλο και τιμή για τις πλακέτες ;

Σελίδα 3 από 14 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Πλακετα κλιματιστικου HUALING
    από JOUN στο forum Κλιματιστικό
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-12-13, 21:19
  2. [Κλιματιστικό] ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟΥ
    από jack40 στο forum Κλιματιστικό
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-12, 19:31
  3. [Κλιματιστικό] πλακετα για sharp inverter
    από γιωρυος στο forum Κλιματιστικό
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-07-12, 00:31
  4. ΠΛΑΚΕΤΑ A/C
    από DiagExpert στο forum Κλιματιστικό
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-12-11, 15:48
  5. επιλογη κλιματιστικου
    από Killo_Watt στο forum Κλιματιστικό
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-10-11, 17:21

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας