Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 13
  1. #1

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Μανούσος
    Εγγραφή
    Aug 2012
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Μηνύματα
    6

    Excamation προβλημα ενυσχυτη clarion apx1301

    καλημερα παιδια εχω ενα προβλημα και θελω να μου πειτε αν μπορειτε να βγαλετε ακρη.
    εχω εναν μονοκαναλο clarion apx1301(καινουργιος) οπου επαιζα ενα σαμπ και ολα καλα μεχρι που αρχισαν τα προβληματα.
    εκει που επαιζε κανονικα αρχισε να κανει κενα..(κενες μπασιες) το πηγα σε μαστορα για ελενχο μιας και αποκλεισαμε να ειναι απο το ηχειο η γειωσεις κτλπ η ζημια. ο ενυσχυτης δεν φενοτανε να ειχε κατι καμενο..ξανα εγιναν κολησεις καλου κακου αλλα παλι το ιδιο. ο μαστορας (ηλεκτρονικος μανα σε αυτα)δεν μπορεσε να βγαλει ακρη..μου λεει οταν το πιανει ειναι σαν να τραβαει παραπανω ρευμα. ο λογος και η επισκευη αγνωστη. και εκτος αυτο κανει και αλλα κουλα ενω τον εχω πανω βγαζει παρασιτα στις κορνες εμπρος ενω δεν υπαρχει συνδεση με τον αλλο ενυσχυτη μιας και ολα συνδεονται πανω στον πυκνωτη.(το δοκιμασαμε και χωρις πυκνωτη παλι το ιδιο) αλλα ακομα και χωρις rca δλδ περνει μονο ρευμα κανει παλι τα ιδια. και ρωταω εδω επειδη ειναι και new ο ενυσχυτης αν μπορει να βγει ακρη μην παει για πεταμα και ακομα και αν αξιζει να το ψαξω επισκευασω. ευχαριστω και σορρυ για το μεγαλο ποστ.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gRooV : 20-08-12 στις 09:54

  2. #2

    Μέλος
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Jul 2012
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Μηνύματα
    52

    Προεπιλογή

    Αφού είναι καινούργιος δεν έχει εγγύηση; Κάπου γίνεται πιστεύω κάποιο βραχυκύκλωμα ή όπως λές το ρευμα είναι πολύ και κλείνει ο ενισχυτής για να μην καεί; Οι εξόδοι είναι όλες εντάξει;

  3. #3

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Μανούσος
    Εγγραφή
    Aug 2012
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Μηνύματα
    6

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vadaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού είναι καινούργιος δεν έχει εγγύηση;
    αδερφε εχει ληξει η εγγυηση αλλα ακομα και να χε ακομα τον ειχα απρει απο αθηνα και τρεχα γυρευε. απλα ειναι αμαρτια για μια ζημια λεω τωα εγω 20ε να παρω αλλον οι οποιοι ειναι και ακριβοι ακομα και μεταχειρο.

  4. #4

    Μέλος
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Jul 2012
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Μηνύματα
    52

    Προεπιλογή

    Αν θυμάμαι καλά είχα το ιδιο πρόβλημα παλιότερα και ήταν από εξόδους. Δεν είμαι όμως σίγουρος. Δοκίμασες να παίξεις μόνο με αυτόν τον ενισχυτή. Να κλείσεις τον άλλο;

  5. #5

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Μανούσος
    Εγγραφή
    Aug 2012
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Μηνύματα
    6

    Προεπιλογή

    ο ενυσχυτης δουλεψε και στον παγκο ανεξαρτητα στον μαστορα με τα ιδια αποτελεσματα με το σαμπ αλλα και με αλλο μικρο ηχειο!! δλδ και δεν παιζει σωστα και μου βραχυκυκλωνει και ολα τα υπολοιπα οταν ειναι πανω στο αμαξι!!!

  6. #6

    Μέλος
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Jul 2012
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Μηνύματα
    52

    Προεπιλογή

    Άρα κάτι βραχυκυκλώνει στον ενισχυτή και για να μην καεί κλέινει το κύκλωμα. Δεν έχεις κανένα γνωστό ηλεκτρονικό να το ψάξει;

  7. #7

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Μανούσος
    Εγγραφή
    Aug 2012
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Μηνύματα
    6

    Προεπιλογή

    τον ειχα παει οπως σου πα.στον σιδερη αν ξερεις αφου εισαι ηρακλειο!!! και δεν εβγαλε ακρη.. ο σιδερης ετσι φαντασου.

  8. #8

    Μέλος
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Jul 2012
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Μηνύματα
    52

    Προεπιλογή

    Δεν μου λέει κάτι το όνομα. Ίσως τον ξέρω. Το service στο Ηράκλειο ποιος το έχει;

  9. #9

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Μανούσος
    Εγγραφή
    Aug 2012
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Μηνύματα
    6

    Προεπιλογή

    που ειαι στην θερισο ρε συ στο στενο δεν εχει αλλο ηλεκτρονικο με τετοια. δεν ξερω αν υπαρχει καν.

  10. #10

    Μέλος
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Jul 2012
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Μηνύματα
    52

    Προεπιλογή

    Αντιπροσωπεία service έχει στο Ηράκλειο; Ψάξε λίγο το πρόβλημα στο google μήπως σου βγάλει κάτι. Δεν είναι απαραίτητο ο ηλεκτρονικός να ασχολείται μονο με αυτά.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας