Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 32 από 32
  1. #31

    Μέλος
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    May 2006
    Περιοχή
    Πτολεμαΐδα
    Μηνύματα
    278

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από calamus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε καλησπερα, το καλωδιακι (χοντρο και γερο) κολληθηκε και τοποθετηθηκε με τετοιον τροπο που οπως και να τραβηχτει θα κοπει εκτος laptop... οσο για το αλλο, δεν αγοραζω απο ιντερνετ και ουτε προκειται να αγορασω ποτε, ειπαμε, ειμαι και θα παραμεινω στη φαση "περπαταω η οδηγαω, πηγαινω σε κανονικο μαγαζι, μυριζω, διαλεγω, αγοραζω" και δεν ειναι θεμα φοβου μη χασω τα φραγκα μου.... απλα ειμαι αυτης της νοοτροπιας μη σου φαινεται περιεργο... επισης δεν ειχα ποτε ουτε εχω πιστωτικες, προπληρωμενες καρτες, δεν χρωσταω πουθενα, δεν αγοραζω ποτε με δοσεις και δεν ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ καμια σχεση με τραπεζες....
    Ααααχ! Σαν να ακούω τον εαυτό μου πριν μερικά χρόνια.
    Τώρα το "περπαταω η οδηγαω, πηγαινω σε κανονικο μαγαζι, μυριζω, διαλεγω, αγοραζω" έχει αντικατασταθεί με το "περπαταω η οδηγαω, πηγαινω σε κανονικο μαγαζι, μυριζω, διαλεγω, κάνω έρευνα αγοράς στο ίντερνετ(ή έχω κάνει απο πριν) και μετά αγοράζω, ανάλογα τι με συμφαίρει"

    Κι εγώ αυτής της νοοτροπίας ημουν αλλά δεν είναι τίποτα να κάνεις έναν λογαριασμό ταμιευτηρίου ο οποίος θα είναι άδειος. Όταν θα χρειαστεί να αγοράσεις κάτι, τότε βάζεις τα χρήματα που πρέπει. Δεν θα σε κλέψουν. Θα μου πεις σε φακελώνουν. Οκ, το δέχομαι, αλλά ποιός δε σε φακελώνει σήμερα? Όπου και να πας υπάρχουν κάμερες. Τα στοιχεία σου τα δίνεις σχεδόν παντου πλέον, ένας λογαριασμός θα σε πειράξει?
    Θα ρθει η ώρα όμως που θα χρωστάς έτσι όπως έγιναν τα πράγματα. Στη ελλάδα ζεις.
    Και ποτέ μην λες ποτέ...

  2. #32

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    14

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PCMan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ααααχ! Σαν να ακούω τον εαυτό μου πριν μερικά χρόνια.
    Τώρα το "περπαταω η οδηγαω, πηγαινω σε κανονικο μαγαζι, μυριζω, διαλεγω, αγοραζω" έχει αντικατασταθεί με το "περπαταω η οδηγαω, πηγαινω σε κανονικο μαγαζι, μυριζω, διαλεγω, κάνω έρευνα αγοράς στο ίντερνετ(ή έχω κάνει απο πριν) και μετά αγοράζω, ανάλογα τι με συμφαίρει"

    Κι εγώ αυτής της νοοτροπίας ημουν αλλά δεν είναι τίποτα να κάνεις έναν λογαριασμό ταμιευτηρίου ο οποίος θα είναι άδειος. Όταν θα χρειαστεί να αγοράσεις κάτι, τότε βάζεις τα χρήματα που πρέπει. Δεν θα σε κλέψουν. Θα μου πεις σε φακελώνουν. Οκ, το δέχομαι, αλλά ποιός δε σε φακελώνει σήμερα? Όπου και να πας υπάρχουν κάμερες. Τα στοιχεία σου τα δίνεις σχεδόν παντου πλέον, ένας λογαριασμός θα σε πειράξει?
    Θα ρθει η ώρα όμως που θα χρωστάς έτσι όπως έγιναν τα πράγματα. Στη ελλάδα ζεις.
    Και ποτέ μην λες ποτέ...
    Φιλε Νικο το δικο σου "πριν μερικα χρονια" ειναι για εμενα πριν μπολικες δεκαετιες, δεν ειμαι πιτσιρικος, ειναι θεμα αρχων και αφου αντεξα στον "πειρασμο" μεχρι τωρα δεν προκειται να αλλαξω ετσι ξαφνικα, στο συγκεκριμεο θεμα ειμαι απολυτος και εχω πει ΠΟΤΕ!


    Επι του θεματος, λυθηκε και το θεμα φωτεινοτητας της οθονης, απλα μπηκα καπου στις ρυθμισεις Power Options και απο εκει ρυθμισα την οθονη να δουλευει σε φουλ φωτεινοτητα.

    Ευχαριστω ολους οσους βοηθησαν, να ειστε καλα!

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Παρόμοια Θέματα

  1. Επισκευη πλακετας κινητου,αλλαγη BGA.
    από rep στο forum Τηλέφωνα & GPS
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-04-12, 09:57
  2. Επισκευη power jack σε laptop...
    από giorgos στο forum Υπολογιστές & Περιφερειακά
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-10-09, 16:11

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας