Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 55

Θέμα: service NAD 3130

  1. #21
    Το avatar του χρήστη east electronics
    Συντονιστής Κατηγορίας
    Όνομα
    Sakis Petropoulos
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    ATHENS GREECE
    Μηνύματα
    1.520

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bchris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω παντως σ' ενα nad 302, ακουω απο κλασικη μεχρι phychedelic trance (rock κλπ εννοουνται).
    Δεν μπορω να πω οτι εχω και αυτι ...διαπασων, αλλα δεν ειμαι και Μπετοβεν.
    Κι εχω ακουσει αρκετους ενισχυτες στην ζωη μου.

    Τελος παντων ο εν λογω(302) ενισχυτης ειναι κορυφαιος, βαζει κατω πολυ πιο ακριβους ενισχυτες.
    ο 302 εχει πολλα απο τα προβληματα του 3020 διορθωμενα ...ειναι ενα τελιως διαφορετικο μηχανημα και μαλλον ειναι συνδυασμος και των δυο τεχνολογιων ....
    SERVICE ΕΝΙΣΧΥΤΩΝ ΚΑΙ ΙΑΠΩΝΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΗΧΟΥ
    east_electronics@yahoo.gr
    www.eastelectronics.gr ε

  2. #22

    Μέλος
    Όνομα
    περικλης
    Εγγραφή
    Dec 2011
    Περιοχή
    καλλιθεα
    Μηνύματα
    48

    Προεπιλογή

    παιδια να με συγχωρειτε αλλα δεν ηθελα να γινω το μηλο της εριδος,και να αναψουν φωτιες εξαιτιας μου...αλλα εγω δεν ασχοληθηκα ποτε μα ποτε με περιοδικα hi-fi ουτε με συγκριτικα test αλλων που πιθανον να εχουν καποιο χρηματικο οφελος εγω απλα κατεθεσα τις αποψεις μου μιας και περασαν αρκετα μηχανακια απο τα χερια μου και φυσικα με βασικο κριτη τα αυτια μου οπως εγραψα και πιο πριν ''long term HOME use''.δεν γνωριζω τεχνικα πολλα αλλα πιστευω οτι κατασκευαστικα και εμφανισιακα οι nad ποτε δεν ηταν κατι το ιδιαιτερο σε σχεση με ιαπωνικα της εποχης με φουλ μασιφ αλουμινιο και wattometra,vu και αλλο να βλεπεις την πλαστικουρα του nad και τα φτηνιαρικα ποτενσιομετρα...ομως στα δικα μου ηχεια (mission m73,bang & olufsen s80,καθως και καποια παλια bose 301) o μικρος nad επαιζε αλυπητα απο paul mauriat kai james last μεχρι μαρινελλα και τζενη βανου.αυτος ηταν και ο λογος που ειπα να ασχοληθω λιγο μαζι του.ισως βεβαια στον παλμογραφο να ειναι το χειροτερο μηχανημα αλλα για την εποχη του και τα χρονια που τον εχω εχει βγει παλικαρι.η αληθεια ειναι οτι τωρα που το σκεφτομαι ποτε δεν δοκιμασα ενισχυτη της yamaha!σακη μιας και εχω το μικροβιο με τους παλιους ενισχυτες θυμασαι καποιο καλο μοντελο να ψαξω να βρω???

  3. #23
    Το avatar του χρήστη materatsi
    Μέλος
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Περιοχή
    Γαστουνη Ηλειας
    Μηνύματα
    169

    Προεπιλογή

    Εγω τι να τα κανω ολα αυτα βρε παιδια...Οταν βαζεις ενα συντακι στους συγκεκριμενους ενισχυτες και δεν ακους σωστα,απλα νομιζεις πως ακους σωστα.Χρωματισμος που αναφερεται δεν ειναι σωστη εννοια,το θεμα ειναι το καθε σταδιο να αποδιδει ολοκληρο το φασμα σε σωστα ηχεια απο 20hz-20khz.Μηπως μιλαμε για αλλα μηχανηματα ;

  4. #24
    Το avatar του χρήστη east electronics
    Συντονιστής Κατηγορίας
    Όνομα
    Sakis Petropoulos
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    ATHENS GREECE
    Μηνύματα
    1.520

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από peris! Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια να με συγχωρειτε αλλα δεν ηθελα να γινω το μηλο της εριδος,και να αναψουν φωτιες εξαιτιας μου...αλλα εγω δεν ασχοληθηκα ποτε μα ποτε με περιοδικα hi-fi ουτε με συγκριτικα test αλλων που πιθανον να εχουν καποιο χρηματικο οφελος εγω απλα κατεθεσα τις αποψεις μου μιας και περασαν αρκετα μηχανακια απο τα χερια μου και φυσικα με βασικο κριτη τα αυτια μου οπως εγραψα και πιο πριν ''long term HOME use''.δεν γνωριζω τεχνικα πολλα αλλα πιστευω οτι κατασκευαστικα και εμφανισιακα οι nad ποτε δεν ηταν κατι το ιδιαιτερο σε σχεση με ιαπωνικα της εποχης με φουλ μασιφ αλουμινιο και wattometra,vu και αλλο να βλεπεις την πλαστικουρα του nad και τα φτηνιαρικα ποτενσιομετρα...ομως στα δικα μου ηχεια (mission m73,bang & olufsen s80,καθως και καποια παλια bose 301) o μικρος nad επαιζε αλυπητα απο paul mauriat kai james last μεχρι μαρινελλα και τζενη βανου.αυτος ηταν και ο λογος που ειπα να ασχοληθω λιγο μαζι του.ισως βεβαια στον παλμογραφο να ειναι το χειροτερο μηχανημα αλλα για την εποχη του και τα χρονια που τον εχω εχει βγει παλικαρι.η αληθεια ειναι οτι τωρα που το σκεφτομαι ποτε δεν δοκιμασα ενισχυτη της yamaha!σακη μιας και εχω το μικροβιο με τους παλιους ενισχυτες θυμασαι καποιο καλο μοντελο να ψαξω να βρω???

    δεν βρισκω τον λογο να ζητας συγγνωμη για κατι ...εδω συζηταμε τις αποψεις μας ενω καποιοι προσπαθουν να τις τεμηριωσουν κιολας .... ακομα και οι κακες αποψεις εχουν καποια χρησιμοτητα ολοι εχουμε κατι να μαθουμε ακομα και απο εναν nad 20 και πλεον χρονων ...
    SERVICE ΕΝΙΣΧΥΤΩΝ ΚΑΙ ΙΑΠΩΝΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΗΧΟΥ
    east_electronics@yahoo.gr
    www.eastelectronics.gr ε

  5. #25
    Το avatar του χρήστη east electronics
    Συντονιστής Κατηγορίας
    Όνομα
    Sakis Petropoulos
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    ATHENS GREECE
    Μηνύματα
    1.520

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από materatsi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω τι να τα κανω ολα αυτα βρε παιδια...Οταν βαζεις ενα συντακι στους συγκεκριμενους ενισχυτες και δεν ακους σωστα,απλα νομιζεις πως ακους σωστα.Χρωματισμος που αναφερεται δεν ειναι σωστη εννοια,το θεμα ειναι το καθε σταδιο να αποδιδει ολοκληρο το φασμα σε σωστα ηχεια απο 20hz-20khz.Μηπως μιλαμε για αλλα μηχανηματα ;
    Γιωργο αν ειναι οι ενισχυτες σημερα νη πηγαινουν 20-20 το κλεινουμε και φευγουμε ...Ο ενισχυτης που ακουω εδω και 3 χρονια πηγαινει 100ΚΗΖ τετραγωνο για πλακα και 200 ΚΗΖ ημιτονο ...φυσικα αυτο για την ακουστικη ειναι αχρηστο αλλα ειναι ενδειξη σταθεροτητας αλλα και ικανοτητας να λειτουργει απολυτα σωστα αν χρειαστει σε θεματα τα οποια παιζουν 10-16 ΚΗΖ που σαφως και ειναι μεσα στην ακουστικη ....

    για παραδειγμα ο NAD 3020 οτι του δωσεις πανω απο 10ΚΗΖ ( που και μεσα στην ακοστικη ειναι και χρησιμο ειναι ) απλα το ξεσκιζει ....στην ουσια ο 3020 αμεσως μετα τα 4ΚΗΖ αρχιζει να χαλαει
    SERVICE ΕΝΙΣΧΥΤΩΝ ΚΑΙ ΙΑΠΩΝΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΗΧΟΥ
    east_electronics@yahoo.gr
    www.eastelectronics.gr ε

  6. #26
    Το avatar του χρήστη materatsi
    Μέλος
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Περιοχή
    Γαστουνη Ηλειας
    Μηνύματα
    169

    Προεπιλογή

    Φιλε Σακη,ελπιζω να μην αναφερεσαι σε'μενα πιο πανω...Διοτι η αποψη μου για'σενα ειναι πως εισαι,καταρχην γνωστης του κλαδου και οχι μιας ιδικοτητας και υστερα φαινεται ποσο λατρευεις ολο αυτο.Αυτο λοιπον σε συνολο ειναι κατι θαυμασιο.Σεβομαι που μας κανεις να κατανοησουμε πως τα ''ηλεκτρονικα'' ειναι ενα πραγμα,δεν υπαρχει δευτερο.Εγω αναφερθηκα για τους προαναφερομενους φιλους που γινονται υποστηρικτες υλικων αγαθων,μονο και μονο απο κριτικες και λανσαρισματα καποιων αλλων.Παθος λοιπον ;Ωραια λεω ολα αυτα...Ομως ο ηχος απο το οργανο εως το στουντιο και εως τα αυτια μας κυματωνει.Ενα loud system ειναι υπεροχο ας ασχοληθουμε γι'αυτο λοιπον και οχι τι εγραψαν τα περιοδικα και οι αφισες.

  7. #27
    Το avatar του χρήστη materatsi
    Μέλος
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Περιοχή
    Γαστουνη Ηλειας
    Μηνύματα
    169

    Προεπιλογή

    Μολις το ειδα..γραφαμε μαζι...Συμφωνω αναμφισβητητα!Και να επισημανουμε πως στους κυριως πιο νεους ενισχυτες τα βαττ που αναφερουν (μιας και ενδιαφερει πολλους) ειναι μετρημενοι στα δακτυλα,αυτοι που τα βγαζουν σε ευρυ φασμα.

  8. #28
    Το avatar του χρήστη bchris
    Μέλος
    Όνομα
    Χρηστος
    Εγγραφή
    Nov 2011
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    112

    Προεπιλογή

    Φιλε peris! δεν αναψες φωτιες. Απλα ανταλλασουμε αποψεις. Με λιγο ταμπεραμεντο ισως, αλλα τι να κανουμε μεσογειακος λαος ειμαστε.
    Ας εχουμε λιγο πιπερι στην κουβεντα μας.

    Ουτως ή αλλως δεν εχουμε να χωρισουμε τιποτα.

  9. #29

    Μέλος
    Όνομα
    περικλης
    Εγγραφή
    Dec 2011
    Περιοχή
    καλλιθεα
    Μηνύματα
    48

    Προεπιλογή

    το θεμα ειναι οταν αναφερομαστε ομως σε διαφορες υλοποιησεις διαφορων κατασκευαστων να μην αναφερουμε απλα οτι ο ταδε ενισχυτης ''παιζει'' καλυτερα απο τον αλλον...αλλα το τιμιο και το σωστο ειναι να συγκρινουμε ενισχυτες και διαφορα μηχανηματα ηχου και βαση της τιμης τους γιατι και αυτο ειναι αλλο ενα μεγαλο κεφαλαιο και πολλες φορες πεφτουμε σε παγιδες και συγκρινουμε ανομοια πραγματα,μην ξεχναμε οτι και τα mercedes ειναι απο τα καλυτερα αυτοκινητα....αλλα και τα fiat στα χρηματα τους ειναι τιμια και αξιοπρεπεστατα.

  10. #30
    Το avatar του χρήστη materatsi
    Μέλος
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Περιοχή
    Γαστουνη Ηλειας
    Μηνύματα
    169

    Προεπιλογή

    Περικλη μην θυγεις Ιταλικα αυτοκινητα,γιατι αν μετρησεις τα παγκοσμια πρωταθληματα αγωνων,αλλα θα διαπιστωσεις.(Ειμαι Ιταλο-φιλος)Να σου πω ομως και κατι αλλο...Αντε να παρεις εναν ενισχυτη Koda με τετρακοσια,πενηντα τοσα ευρω και αντε για ενα Peavey στα ιδια χρηματα.Κανε συγκριση υστερα και βρες τον πραγματικο νικητη.

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. SERVICE YAMAHA AX 700
    από east electronics στο forum Eνισχυτής, Home Cinema & HiFi
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-01-12, 20:38
  2. SERVICE B3 UA 600
    από east electronics στο forum Eνισχυτής, Home Cinema & HiFi
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-12-11, 22:30
  3. SERVICE NAD 214
    από east electronics στο forum Eνισχυτής, Home Cinema & HiFi
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-10-11, 18:34
  4. SERVICE TV
    από bilaros στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-10, 13:43

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας