Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 21
  1. #1

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Ταξιαρχης
    Εγγραφή
    Aug 2011
    Περιοχή
    Χαλκίδα
    Μηνύματα
    6

    Προεπιλογή ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ ΣΚΟΥΠΑ

    καλησπερα σε ολη την παρεα και καλη χρονια να εχουμε παιδια!η κοπελια μου εχει μια ηλεκτρικη σκουπα στο σπιτι της αλλα την ωρα που την δουλευε σταματησε απευθειας.το μοντελο της σκουπας ειναι miele.την πηγε σε καποιον και της ειπε το μοτερ ειναι(και εγω δλδ αυτο πιστευω ).και οτι κοστιζει 120 ευρω.ειπε οτι και με τα καλωδια ισως μπορεσεις να κανεις κατι αλλα σε ενα μηνα παλι θα χαλασει.μπορειτε να μου προτεινετε κατι ωστε να το κανω αν ειναι δυνατον?σας ευχαριστω παιδια.

  2. #2

    Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Dec 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Αχαία
    Μηνύματα
    898

    Προεπιλογή

    φιλε γεια χαρα. το μοτερ εχει 30-35€. αυτο σε οποιοδηποτε καταστημα που εχει ανταλλακτικα για οικιακες συσκευες. δεν υπαρχει ουτε γνησιο ουτε μη γνησιο. ολα ειναι τα ιδια. μην σε παραμυθιασουν. αν κανεις την αλλαγη μονος σου θα γλυτωσεις και τα εργατικα. πριν απο 2 μηνες αλλαξα το μοτερ απο την σκουπα της μανας μου. 27€. με 100€ παιρνεις καινουργια σκουπα.

  3. #3
    Το avatar του χρήστη ziakosnasos
    Μέλος
    Όνομα
    Ακης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Ελλαδα
    Μηνύματα
    105

    Προεπιλογή

    Αφού είναι μόνο το μοτέρ , πάρε ένα καινούργιο μοτέρ και άλλαξε το μόνος όπως λέει και ο φίλος xsterg να γλιτώσεις και τα εργατικά , αλλά εξαρτάται από την τιμή του μοτέρ γιατί με ένα πρόχειρο ψάξιμο έχει πολλούς κωδικούς άλλο έχει 35 ευρώ και άλλο 76 ανάλογα τα μοντέλα.
    http://www.kourlaba.gr/eshop/product...oducts_id=5945

  4. #4
    Το avatar του χρήστη Hulk
    Μέλος
    Όνομα
    Σάββας
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    Αχαρναί
    Μηνύματα
    30

    Προεπιλογή

    Την ξαναδοκιμασες αν δουλευει; σχεδον ολες οι ηλεκτρικες σκουπες εχουν θερμικη προστασια στο μοτερ
    ετσι ωστε αν ζεσταθει παρα πολυ κοβει μεχρι να κρυωσει. Στο λεω επειδη το ειχε κανει και η δικη μου
    σκουπα, ειχε γεμισει η σακουλα και επειδη το ζοριζε για ωρα η γυναικα μου σταματησε να δουλευει.
    Την ανοιξα αλλα δεν βρηκα τιποτα, οταν την εκλεισα ξανα την δουλευε κανονικα!
    Δες πρωτα και αυτο το ενδεχομενο και μετα ψαξε ολα τ'αλλα που σου ειπαν και οι συναδελφοι πιο πριν.

  5. #5

    Μέλος
    Όνομα
    Πέτρος
    Εγγραφή
    Oct 2011
    Περιοχή
    Έβρος
    Μηνύματα
    5.314

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akiss Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα σε ολη την παρεα και καλη χρονια να εχουμε παιδια!η κοπελια μου εχει μια ηλεκτρικη σκουπα στο σπιτι της αλλα την ωρα που την δουλευε σταματησε απευθειας.το μοντελο της σκουπας ειναι miele.την πηγε σε καποιον και της ειπε το μοτερ ειναι(και εγω δλδ αυτο πιστευω ).και οτι κοστιζει 120 ευρω.ειπε οτι και με τα καλωδια ισως μπορεσεις να κανεις κατι αλλα σε ενα μηνα παλι θα χαλασει.μπορειτε να μου προτεινετε κατι ωστε να το κανω αν ειναι δυνατον?σας ευχαριστω παιδια.
    Γεια σε όλους ... εμπειρικά και ως πρώην τεχνικός στις οικιακές συσκευές . Θα σου έλεγα να μην "καταπίνεις" ότι σου είπαν για το ότι φταίει το μοτέρ.... εκτός από τα μεγάλα λαμόγια της πολιτικής ... εμείς οι τεχνικοί για τον "βωμό του χρήματος" γινόμαστε "λαμογιοκαρχαρίες" .
    Πιστεύω ότι ακόμα και αν λένε ότι φταίει το μοτέρ ... δεν εξακρίβωσαν όμως τους λόγους. και για μένα φτιάχνεται το ίδιο κατά 95% . Και αυτό το λέω γιατί από το παρελθόν και πρώην "πελάτες μου" μου έλεγαν τα ίδια (ότι ρώτησαν σε αντιπροσωπεία) και μην σας φανεί παράξενο . που έχω φτιάξει το 80% αυτών των "άχρηστων" συσκευών . και μάλιστα με γελοία αποτελέσματα. π.χ κάποιες συσκευές ήθελαν αλλαγή τα καρβουνάκια !!!! ... έτσι απλά !

    Συμπέρασμα .... μην καταπίνετε ότι σας λένε περί άχρηστου και για "πέταμα" ειδικά από τις αντιπροσωπείες !!! και αν κάποιος από αυτούς σας πει ότι δήθεν εγώ δεν ξέρω τι λέω .... ε τότε στείλτε τον σε μένα ... το 80 % από αυτούς θα φάει φάπες.

    (και με τα καλωδια ισως μπορεσεις να κανεις κατι αλλα σε ενα μηνα παλι θα χαλασει.. Ειδικά τέτοια λόγια από "δήθεν τεχνικούς " πραγματικά εξοργίζομαι !! Γιατί?
    1) Προσβάλουν την νοημοσύνη μας (και αυτό γιατί εξ αρχής λέει ότι κατέληξε ότι φταίει το μοτέρ ... και όταν λέει τα παραπάνω με κόκκινα ) που δεν έχουν καμιά σχέση.
    2) Δεν θεωρείται "πετυχημένος" τεχνικός κάποιος που "παραδίνεται" στην λογική του
    (πάλι θα χαλάσει) γιατί λογικά αν κάνει "εν ακριβή γνώση" του και σωστή δουλειά ... δεν θα χαλάσει. ή αν χαλάσει θα χαλάσει κάτι άλλο.
    3) Παραδέχομαι σε τεχνικό να σηκώνει τα "χέρια" μόνο σε δικαιολογημένες απόψεις , όπως π.χ "αδυνατώ να βρω τα ανταλλακτικά" κ.τ.λ.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Κυριακίδης : 11-01-12 στις 03:58

  6. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον Κυριακίδης για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    Ηλιας Α (11-01-12)

  7. #6

    Μέλος
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    May 2006
    Περιοχή
    Πτολεμαΐδα
    Μηνύματα
    278

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Κυριακίδης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σε όλους ... εμπειρικά και ως πρώην τεχνικός στις οικιακές συσκευές . Θα σου έλεγα να μην "καταπίνεις" ότι σου είπαν για το ότι φταίει το μοτέρ.... εκτός από τα μεγάλα λαμόγια της πολιτικής ... εμείς οι τεχνικοί για τον "βωμό του χρήματος" γινόμαστε "λαμογιοκαρχαρίες" .
    Πιστεύω ότι ακόμα και αν λένε ότι φταίει το μοτέρ ... δεν εξακρίβωσαν όμως τους λόγους. και για μένα φτιάχνεται το ίδιο κατά 95% . Και αυτό το λέω γιατί από το παρελθόν και πρώην "πελάτες μου" μου έλεγαν τα ίδια (ότι ρώτησαν σε αντιπροσωπεία) και μην σας φανεί παράξενο . που έχω φτιάξει το 80% αυτών των "άχρηστων" συσκευών . και μάλιστα με γελοία αποτελέσματα. π.χ κάποιες συσκευές ήθελαν αλλαγή τα καρβουνάκια !!!! ... έτσι απλά !

    Συμπέρασμα .... μην καταπίνετε ότι σας λένε περί άχρηστου και για "πέταμα" ειδικά από τις αντιπροσωπείες !!! και αν κάποιος από αυτούς σας πει ότι δήθεν εγώ δεν ξέρω τι λέω .... ε τότε στείλτε τον σε μένα ... το 80 % από αυτούς θα φάει φάπες.

    (και με τα καλωδια ισως μπορεσεις να κανεις κατι αλλα σε ενα μηνα παλι θα χαλασει.. Ειδικά τέτοια λόγια από "δήθεν τεχνικούς " πραγματικά εξοργίζομαι !! Γιατί?
    1) Προσβάλουν την νοημοσύνη μας (και αυτό γιατί εξ αρχής λέει ότι κατέληξε ότι φταίει το μοτέρ ... και όταν λέει τα παραπάνω με κόκκινα ) που δεν έχουν καμιά σχέση.
    2) Δεν θεωρείται "πετυχημένος" τεχνικός κάποιος που "παραδίνεται" στην λογική του
    (πάλι θα χαλάσει) γιατί λογικά αν κάνει "εν ακριβή γνώση" του και σωστή δουλειά ... δεν θα χαλάσει. ή αν χαλάσει θα χαλάσει κάτι άλλο.
    3) Παραδέχομαι σε τεχνικό να σηκώνει τα "χέρια" μόνο σε δικαιολογημένες απόψεις , όπως π.χ "αδυνατώ να βρω τα ανταλλακτικά" κ.τ.λ.
    Σωστότατος!

  8. #7

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    ΓΙΩΡΓΟΣ
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10

    Προεπιλογή

    Φιλε μου καλησπερα βρισκω τις αποψεις ολλων τον συνομιλιτων σωστες αλλα επειδη εχω καταστημα με σερβις και εχω φτιαξει πανω απο 30 μιελε οι πιο πολλες ενα προβλημα βγαζουν πανω στο μοτερ εχει μια πλακετα απο αυτη ξεκολλαει ενα θερμικο που εχει και δεν λειτουργει αν το κολλησεις και περασεις και ολλες τις κολησεις μια φορα 99% εισαι οκ η καμια φορα πολυ σπανιο βεβαια να σου καψει εναν πικνωτη αλλα αυτο ειναι πολυ σπανιο

  9. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον GEOELECTRIC για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    Hulk (11-01-12)

  10. #8

    Μέλος
    Όνομα
    παναγιωτης
    Εγγραφή
    May 2011
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    40

    Προεπιλογή

    Καλησπερα φιλε , ψαχνεις πρωτα το καλωδιο και το καρουλι εαν εχουν προβλημα , μετα ψαχνεις την πλακετα οπως ειπε και ο γιωργος εαν εχει ξεκολληση το θερμικο και τελευταιο το μοτερ στα καρβουνακια . πρεπει ομως να κατεχεις απο μικροσυσκευες αλλιως να σε βοηθησει καποιος που να ξερει στην περιοχη σου. γραψε το μοντελο της σκουπας ωστε να σου πω εαν η πλακετα με το θερμικο ειναι εντος του μοτερ η απ την εξω πλευρα .

  11. #9

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    θανασης
    Εγγραφή
    Nov 2010
    Περιοχή
    Κ.ΠΑΤΗΣΙΑ
    Μηνύματα
    11

    Προεπιλογή

    καλημερα μηπως μπορεις να μου πεις που περιπου βρισκεται το θερμικο βρηκα κατι αλλα δεν ειμαι σιγουρος

  12. #10

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    θανασης
    Εγγραφή
    Nov 2010
    Περιοχή
    Κ.ΠΑΤΗΣΙΑ
    Μηνύματα
    11

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakhs9 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα μηπως μπορεις να μου πεις που περιπου βρισκεται το θερμικο βρηκα κατι αλλα δεν ειμαι σιγουρος

    οκ ακυρο το βρηκα ειναι στο μοτερ

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΣΚΟΥΠΑ SIEMENS DYNAPOWER
    από Tomari στο forum Σκούπες & Σκουπάκια
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-03-11, 21:32
  2. Προβλημα με ηλεκτρικη κουζινα
    από ντακοτας στο forum Ηλεκτρική Κουζίνα
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-06-10, 00:34

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας