Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. #1

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    ΛΙΑ
    Εγγραφή
    Oct 2011
    Περιοχή
    ΝΕΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Μηνύματα
    2

    Προεπιλογή ΣΥΣΤΗΜΑ ΣΙΔΕΡΩΜΑΤΟΣ PHILIPS GC 8280

    Γειά σας, είμαι η Λία και έχω πρόβλημα με το σύστημα σιδερώματος PHILIPS GC 8280 το οποίο εδώ και 1,5 μήνα έκανε επανεκκινήσεις

    κατά την διάρκεια του σιδερώματος και κάποια στιγμή σταμάτησε να εξάγει ατμό (δεν "πατιέται" το αντίστοιχο κουμπάκι κάτω από την λαβή). Επίσης "κολλάει" και ο θερμοστάτης και δεν μπορώ ούτε να αυξήσω ούτε να μειώσω την θερμοκρασία του.

    Το σύστημα το έχω αγοράσει εδώ και 3 χρόνια, περίπου, το καθάριζα απ΄τα άλατα και ήμουν πάρα πολύ ευχαριστημένη.

    Απευθύνθηκα στο εξουσιοδοτημένο service Δ. ΛΥΜΠΕΡΗΣ στην Ν. Ιωνία όπου μου είπαν ότι υπάρχει πρόβλημα με την "πλακέτα" και ότι δεν

    επισκευάζεται γιατί δεν υπάρχει ανταλλακτικό. Θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω πριν το πάω στην

    ανακύκλωση.Είμαι πολύ θυμωμένη με την PHILIPS γιατί την εμπιστεύθηκα και ξόδεψα ένα αρκετά σημαντικό ποσό χρημάτων για την αγορά

    του και τώρα πρέπει να ξαναπληρώσω για την αγορά ενός άλλου.

    Βέβαια τους απέστειλα ένα e-mail, αλλά δεν νομίζω ότι πτοούνται.

    Να προσθέσω ότι, στην ίδια πολυκατοικία, αγόρασε - λίγους μήνες μετά από μένα - και μία άλλη κυρία ένα σύστημα σιδερώματος PHILIPS -

    το προηγούμενο μοντέλο από το δικό μου και της χάλασε περίπου ένα χρόνο πριν χαλάσει το δικό μου.

    Ευχαριστώ για τον χρόνο σας και να σας πώ ότι δεν έχω ιδέα από επισκευές.

  2. #2
    Το avatar του χρήστη stafidas
    Μέλος
    Όνομα
    Μαρίνος
    Εγγραφή
    Jun 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    158

    Προεπιλογή

    Το ότι δεν πατιέται του κουμπί για τον ατμό, είναι άσχετο με την πλακέτα. Μάλλον θα πρέπει να ανοιχτεί για να δεις τι γίνεται. Δεν αποκλείεται να έχει διαλυθεί αυτό που ρυθμίζεις την θερμοκρασία, και να έχει πάει κάποιο εξαρτηματάκι στο κουμπί του ατμού και να το έχει μπλοκάρει. Δεν ξέρω πόσο πιθανή είναι αυτή η βλάβη αλλά δικαιλογεί και τα 2 προβλήματα που ανέφερες

  3. #3

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    ΛΙΑ
    Εγγραφή
    Oct 2011
    Περιοχή
    ΝΕΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Μηνύματα
    2

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου. Διάβασα κάπου στο Forum για κάποιο κατάστημα στην Αχαρνών με ανταλλακτικά. Θα πάω εκεί για να δώ τι θα γίνει. Και πάλι ευχαριστώ.

  4. #4

    Μέλος
    Όνομα
    παναγιωτης
    Εγγραφή
    May 2011
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    40

    Προεπιλογή

    ΛΙΑ ποτε το πηγες στο ΛΥΜΠΕΡΗΣ σερβις και σου ειπανε για πλακετα ?

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-10-11, 20:01

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας