Σελίδα 6 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 4567 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 51 έως 60 από 61
  1. #51

    Μέλος
    Όνομα
    παναγιωτης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    καλλιθεα
    Μηνύματα
    823

    Προεπιλογή

    λοιπον για να μην μεινη αναπαντητο το θεμα η tv σημερα επισκευαστηκε αλλαξα το AN7522 το οποιο τελικα και ηταν το προβλημα μαζι με ενα bd 137 κοστος 9 ευρω απλα αγορασα χωρις ΄λογο μ/τ υψηλης δεν τρεχει τιποτα ομως απο τα λαθη μαθαινει κανεις
    εβαλα παλι το παλιο μ/τ και κρατησα το καινουργιο

    απλα εχω μια ερωτηση με τον καινουργιο οταν την ανοιγα ειχα για 30 δευτερολεπτα πολυ εντονο λευκο χωρις να εχω βαλει επανω κεραια και μετα μαυριζε η οθονη σαν να ηταν κλειστη η tv τι λαθος ειχα κανει ; ηθελε καποια ρυθμιση ;

    επισης να ευχαριστησω το Σπυρο και οσους με βοηθησαν λιγο η πολυ

  2. #52
    Το avatar του χρήστη spiroscfu
    Μέλος
    Όνομα
    Σπύρος
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    1.046

    Προεπιλογή

    Ο μ/σ είχε δυο βιδάκια στα πλάγεια, το κάτω ρυθμίζει το screen (π.χ. φωτεινότητα) και το πάνω το focus (π.χ. θόλωμα).

  3. #53

    Μέλος
    Όνομα
    παναγιωτης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    καλλιθεα
    Μηνύματα
    823

    Προεπιλογή

    το ξερω αυτο σπυρο οποτε απλα εκλεινε λογω μη ρυθμισεις ;

  4. #54
    Το avatar του χρήστη takisegio
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    Αιγιο
    Μηνύματα
    828

    Προεπιλογή

    αν ειναι αρκετα παραπανω η ταση μπαινει σε προστασια( οχι σε ολα τα μοντελα)

  5. #55

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    ΓΙΩΡΓΟΣ
    Εγγραφή
    Mar 2018
    Περιοχή
    ΝΙΚΑΙΑ
    Μηνύματα
    2

    Προεπιλογή

    Παιδιά καλησπέρα. Έχω και εγώ τη 17PT1666/01 της philips και τελευταία ενώ παίζει κανονικά κάνει ένα ρυθμικό δυνατό θόρυβο και χάνει την εικόνα (όχι μαύρη οθόνη, χάνει εντελώς συγχρονισμό) και τον ήχο. Εάν την κοπανίσω λίγο επανέρχεται για λίγο και ξανά τα ίδια. Έβγαλα το καπάκι, την άνοιξα, και όταν το έκανε κούνησα λίγο τη πλακέτα στο σημείο του ΜΤ υψηλής και έβγαλε σπινθήρα σε κάποιο ποδαράκι του ΜΤ ενώ φτιάχνει η εικόνα αλλά μετά από λίγο ξαναχαλάει (πάντα με θόρυβο) και ξανά κούνημα τη πλακέτα κλπ-κλπ. Έβγαλα το ΜΤ και τον μέτρησα με πολύμετρο ωμικά αλλά δεν έβγαλα και πολλά πράγματα. Έχω το σχέδιο. Φοράει τον HR80119 (JF0501-19131 - 242253102466). Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει πως ελέγχω τον ΜΤ υψηλής; Τι πρέπει να μετράω στα ποδαράκια του (ωμικά η volt); Ρεύμα έχω κανοικά παντού. Ουτε φαίνεται να έχω κάπου ψυχρή κόλληση. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  6. #56

    Μέλος
    Όνομα
    παναγιωτης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    καλλιθεα
    Μηνύματα
    823

    Προεπιλογή

    Ψυχρες κολλησεις εχεις περασε τες ολες και μετα βλεπεις προσοχη οι πυκνωτες εκει γυρω ισως εχουν μεγαλη ταση ακομα και αφου την αποσυνδεσης απο τα 220v

  7. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον p270 για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    klik (21-04-18)

  8. #57
    Το avatar του χρήστη Papas00zas
    Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Dec 2011
    Περιοχή
    Καστοριά
    Μηνύματα
    755

    Προεπιλογή

    Ναι,οι philips σχεδόν πάντα ήτανε τίγκα στις ψυχρές.Θέλει πέρασμα σχεδόν όλο το σασί σε γενικές γραμμές.
    Όχι άλλους μΕ....PICάραμε!!!!
    (2012)ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΧΑΡΙΣΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ - ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΔΙΕΚΔΙΚΩΝΤΑΙ ΚΑΙ ΚΕΡΔΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΑΓΩΝΕΣ (2018 )Εκτός αν έχεις μέσον κάπου ή οικογενειακή επειχείρηση και έχει φροντίσει άλλος για τα λεφτά
    VESTEL σασί;;;; Πάρε το σφυρί !!!!

  9. #58

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    ΓΙΩΡΓΟΣ
    Εγγραφή
    Mar 2018
    Περιοχή
    ΝΙΚΑΙΑ
    Μηνύματα
    2

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ πολύ Παναγιώτη και Δημήτρη. Έκανα ένα πέρασμα όσες μπορούσα (όχι πάρα πολλές αλλά γύρω από τον μτ). Την έχω και δουλεύει κανα 5ωρο τώρα και δείχνει οκ. Δεν την πετάω γιατί έχει και ράδιο αυτό το μοντέλο και τη γουστάρω πολύ. Να είστε καλά. Καλή συνέχεια.

  10. #59

    Μέλος
    Όνομα
    γιωργος
    Εγγραφή
    Dec 2014
    Περιοχή
    γλυφαδα
    Μηνύματα
    364

    Προεπιλογή

    PHILIPS και ψυχρες εινα ΔΕΔΟΜΕΝΟ.Που να δεις παλιοτερα τι γινοταν,την περναγες ολη για να εισαι σιγουρος.Ποτε δεν καταλαβα το γιατι.

  11. #60
    Το avatar του χρήστη klik
    Μέλος
    Όνομα
    N/A
    Εγγραφή
    Oct 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλλλονίκη
    Μηνύματα
    1.164

    Προεπιλογή

    Θέμα κόστους και εργοστασίου συναρμολόγησης.
    Κάτι σαν τις SOny Trinitron απο το εργοστάσιο της Ισπανίας.
    Εγώ δεν αγοράζω ούτε λάμπες philips εξοικονόμησης μετά από τις δυο στις δυο off που μου βγήκαν μέσα σε ένα 6μηνο (πιο χάλια και απο τις μάπα του ΙΚΕΑ).

    Οξειδωμένοι ακροδέκτες εξαρτημάτων (απο κακή αποθήκευση πιθανά) που τα αγκάλιαζε η κόλληση προσφέροντας κυρίως μηχανική επαφή και ελάχιστα ηλεκτρική.

Σελίδα 6 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 4567 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας