Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 14 από 14
  1. #11
    Το avatar του χρήστη dj_mike
    Μέλος
    Όνομα
    Μιχάλης
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    Frankfurt - Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    38

    Προεπιλογή

    Μαλλον αυτο το λαθος κανω.Δεν κανω καθολου εξαερωση γιατι δεν εχω εργαλεια απλα το καθαριζα πολλες φορες με χαρτι να τρεξει αρκετα μεχρι να τα φερει ολα τα χρωματα.Μαλλον οι γραμμες που εμφανιζονται και ετυπωνει οτοτε θυμαται το καθε χρωμα ειναι απο τις φυσαλιδες μεσα. θα δοκιμασω τωρα να το φυσαω απο πανω με την σιριγγα μηπως και το καταφερω. Το μαυρο ομως δεν με εκανε ποτε προβλημα. το γεμιζω ετσι χωρις εξαερωση το βαζω και απλα δουλευει τελεια ουτε γραμμες αφηνει ουτε τπτ.

    Οταν το φυσας απο πανω με την σιριγγα το κρατας καλα βουλωμενο ωστε ολος ο αερας με πιεση να κανει το μελανι να βγει απο την κεφαλη μπροστα?
    ...........................^ILL-ektronika^


  2. #12
    Το avatar του χρήστη -nikos-
    Μέλος
    Όνομα
    ΝΙΚΟΣ
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Περιοχή
    εν πλω
    Μηνύματα
    38

    Προεπιλογή

    εγω εχω εναν canon και η βελονα της σιριγκας ειναι 1mm,η τριπουλα ηταν 0,8mm και με ενα τριπανακι την εκανα 1mm σε αριστη
    εφαρμογη με την βελονα,οποτε αν πρεσαρω την σιριγκα αποτομα με αερα η εσωτερικη πιεση αυξανεται και πιεζει
    το μελανι διωχνονας τον αερα,αν εσυ εχεις φακλανιασει την τριπα δωκιμασε χωρις τη βελονα
    -
    -
    Υ.Γ.αν τα γεμιζεις πριν τελιωσουν[λιγο δυσκολο]δεν χρηαζεται εξαεροση

  3. #13
    Το avatar του χρήστη dj_mike
    Μέλος
    Όνομα
    Μιχάλης
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    Frankfurt - Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    38

    Προεπιλογή

    Οκ θα το δοκιμασω, ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.
    ...........................^ILL-ektronika^


  4. #14

    Προεπιλογή

    γενικα οι κεφαλές της HP έχουν σίγουρα ημερομηνία λήξης και λήγει περίπου 1,5-2 χρόνια (αυτό έχω διαβάσει στο Internet και αυτό έχω παρατηρήσει σε γνωστούς) μετά την αναγραφόμενη πάνω στο μελανοδοχείο (που είναι διαφορετική απ αυτή που λέει στο κουτί κατα μερικούς μήνες)
    Επίσης μπορεί να καούν είτε επείδή συνέχισε η εκτύπωση χωρίς να έχουν μελάνι είτε από άγνωστο λόγο.
    Γενικά πρέπει να θυμώμαστε οτι όσο ποιο φθηνό εκτυπωτή αγοράζουμε τόσο ποιο ακριβά αναλώσιμα πληρώνουμε (ακόμα και στην επαναγέμιση)

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας