Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 37
  1. #21
    Το avatar του χρήστη lastid
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    27

    Προεπιλογή

    Θα συμφωνήσω με τον filman στο τεχνικό μέρος της απάντησης.
    Θα συμφωνήσω και με τον dalai όμως για το επίπεδο της συζήτησης.

    Safetec, αυτά που λες έρχονται σε αντίθεση με αυτά που ξέρω. Μπορείς να διευκρινίσεις τί ακριβώς θέλεις να πεις?
    Αναφέρεις τις γραμμές υψηλής τάσης. Εκεί όμως θέλουμε να μεταφέρουμε συγκεκριμένη ισχύ, άρα την θεωρούμε πάνω κάτω σταθερή. Επομένως αυξάνουμε την τάση ώστε να μειώσουμε το ρεύμα.
    Στο μοτέρ όμως γιατί η ισχύς πρέπει να είναι σταθερή? Αυτό δεν το έχεις απαντήσει. Αυτό πρώτα από όλα πες μας.
    Λές δηλαδή ότι αν ρίξω την τάση του από τα 220 V στα 180 V η ένταση θα αυξηθεί ώστε να διατηρηθεί η ισχύς σταθερή. Αν συνεχίζω να ρίχνω την τάση τί θα γίνει? Αν πέσει στα 100 V? Στα 50? Στα 10? Στο 1.5 που λέει και ο SRF?

  2. #22
    Το avatar του χρήστη FILMAN
    Μέλος
    Όνομα
    Φίλιππος
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Περιοχή
    Δάφνη, Αθήνα
    Μηνύματα
    1.847

    Προεπιλογή

    Δεν έχω τίποτα να απαντήσω στον (un)safetec, μια χαρά του απάντησαν και ο SRF και ο JOUN. Το μόνο που μου μένει να κάνω είναι να βρω το πλέον χρήσιμο ποστ για αυτόν που άνοιξε το θέμα.

  3. #23
    Το avatar του χρήστη FILMAN
    Μέλος
    Όνομα
    Φίλιππος
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Περιοχή
    Δάφνη, Αθήνα
    Μηνύματα
    1.847

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από solarcon Εμφάνιση μηνυμάτων


    Απίστευτη αγένεια. Κακοήθεια από έναν διαδικτυακό ξερόλα που τελικά αποδεικνύεται αδαής. ..




    Το βρήκα!!!!

  4. #24
    Το avatar του χρήστη JOUN
    Μέλος
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Feb 2007
    Περιοχή
    Σταυρός Θεσσαλονίκης
    Μηνύματα
    1.685

    Προεπιλογή

    Το γεγονος οτι ο φιλαρακος πρυτανης-της-πιατσας-που-τα-ξερω-ολα-και-τρωω-τα-πτυχια-σας-για-πρωινο εχει εξαφανισθει νομιζω κατι λεει..
    Εκτος και κανω λαθος η τον πλακωσαν οι μηχανικοι για βοηθεια και δεν ξερει ποιον να πρωτοξελασπωσει..
    Ηλεκτρολόγος Μηχανικός Τ.Ε

  5. #25
    safetec

    Προεπιλογή

    ποιος ειπε οτι χαθηκα ??? με πεθημησατε ???

    εδω ειμε !!! απλα λογο δουλειας δεν προλαβενω !!!

    της αποψεις μου της ειπα ειμε 1000 της εκατο σωστος και δεν εχω κατι αλλο να προσθεσω

  6. #26
    Το avatar του χρήστη SRF
    Μέλος
    Όνομα
    Γεώργιος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑΙ
    Μηνύματα
    38

    Προεπιλογή

    Αξιότιμε "πρύτανη" της μεγάλης των Ηλεκτρολογικοηλεκτρονικών Σχολής, παρακαλώ όπως μας ενημερώσετε τι μέρες & ώρες διδάσκετε το μάθημα "Ηλεκτρικές εκρήξεις" ώστε να μην απουσιάσει κανένας μας, καθότι είμαστε έτοιμοι πλέον να διδαχθούμε επιτέλους σωστά για να μπορούμε αύριο, άντε ελπίζουμε μεθαύριο το πολύ, να μπορέσουμε να κάνουμε επιτέλους & εμείς οι "άσχετοι" κάτι μόνοι μας, στο μικρό ??? υπόλοιπο της ζωής μας!
    Προσωπικά υποβάλλω τα σέβη μου Ω μέγιστε Διδάσκαλε, για το μεγαλείο της σχολής σας, που εμπνέει τους αδαείς πτυχιούχους αλλά & κάθε 'μπριζομένο' δοκιμαστικοκατσαβιδολόγο ακόμα, να αποκτήσει τα εφόδια γνώσεων του επιπέδου σας! Συγκινήθηκα σφόδρα ειδικότερα δε αναγνώσκωντας το μότο της μεγάλης του ηλεκτροέθνους σχολής σας!
    ΣΧΟΛΕΣ SAFETEC
    ΗΛ-ΕΚΡΗΚΤΙΚΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ!
    Για να έχεται πάντα τα μαλλιά σας * σηκωμένα σαν κεραίες!
    Σπουδάζοντας σε εμάς είναι σίγουρο, ότι θα κάνετε ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΟΥΜ μόλις μπείτε στην αγορά!
    Διεύθυνση σχολής: Αμαθείας 1 & Αμπερ 1000 γωνία (όπισθεν ΠΥΡΚΑΛ)!

    ΥΓ: Και αν δεν έχεται πλέον μαλλιά... θα σας κάνουμε κάτοπτρο! Δίνουμε την σωστή λύση σε κάθε σας πρόβλημα!

    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SRF : 30-11-10 στις 22:30

  7. #27
    Το avatar του χρήστη navar
    Μέλος
    Όνομα
    Kωνσταντίνος
    Εγγραφή
    May 2010
    Περιοχή
    τρικαλα
    Μηνύματα
    218

    Προεπιλογή

    SRF respect !!!!!!!

    έδωσες ρεσιτάλ βραδιάτικα !

  8. #28

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SRF Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αξιότιμε "πρύτανη" της μεγάλης των Ηλεκτρολογικοηλεκτρονικών Σχολής, παρακαλώ όπως μας ενημερώσετε τι μέρες & ώρες διδάσκετε το μάθημα "Ηλεκτρικές εκρήξεις" ώστε να μην απουσιάσει κανένας μας, καθότι είμαστε έτοιμοι πλέον να διδαχθούμε επιτέλους σωστά για να μπορούμε αύριο, άντε ελπίζουμε μεθαύριο το πολύ, να μπορέσουμε να κάνουμε επιτέλους & εμείς οι "άσχετοι" κάτι μόνοι μας, στο μικρό ??? υπόλοιπο της ζωής μας!
    Προσωπικά υποβάλλω τα σέβη μου Ω μέγιστε Διδάσκαλε, για το μεγαλείο της σχολής σας, που εμπνέει τους αδαείς πτυχιούχους αλλά & κάθε 'μπριζομένο' δοκιμαστικοκατσαβιδολόγο ακόμα, να αποκτήσει τα εφόδια γνώσεων του επιπέδου σας! Συγκινήθηκα σφόδρα ειδικότερα δε αναγνώσκωντας το μότο της μεγάλης του ηλεκτροέθνους σχολής σας!
    ΣΧΟΛΕΣ SAFETEC
    ΗΛ-ΕΚΡΗΚΤΙΚΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ!
    Για να έχεται πάντα τα μαλλιά σας * σηκωμένα σαν κεραίες!
    Σπουδάζοντας σε εμάς είναι σίγουρο, ότι θα κάνετε ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΟΥΜ μόλις μπείτε στην αγορά!
    Διεύθυνση σχολής: Αμαθείας 1 & Αμπερ 1000 γωνία (όπισθεν ΠΥΡΚΑΛ)!

    ΥΓ: Και αν δεν έχεται πλέον μαλλιά... θα σας κάνουμε κάτοπτρο! Δίνουμε την σωστή λύση σε κάθε σας πρόβλημα!


    Μας εκανες και γελασαμε....δηλαδη εγω που δεν εχω μαλλια εχω ελπιδες εεε???

  9. #29
    safetec

    Προεπιλογή

    λιπων αφου εσυς πιστευετε οτι ειστε σωστοι πραχτε οτι νομιζετε

    μην βαζετε θερμικα σε κηνητηρες (γιατι κοστιζουν και οι εγκαταστατες θελουν να σας τα παρουν)

    και τα υπολιπα ασφαλιστικα οπως π.χ ασφαλειες - επιτηρητες τασης - επιτιριτες εντασεις ολλα αυτα τα αχρηστα μην τα βαζετε γιατι κοστιζουν

    εγω θα τα δουλευω και εσυς αφυστε τα στην ακρη

    οσο για γνομη αλλων τεχνικων νομιζω πως δεν την χρηαζεστε γιατι τα ξερετε ολλα

    οπωτε μπωριτε να σινεχισετε οτι κανετε εως τωρα οπως το κανετε ......... δεν υπαρχει προβλημα κανενα

    εγω δεν ασχολουμε αλλο γιατι καταντισατε μερικοι ξερολες γελοιοι

  10. #30
    Το avatar του χρήστη FILMAN
    Μέλος
    Όνομα
    Φίλιππος
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Περιοχή
    Δάφνη, Αθήνα
    Μηνύματα
    1.847

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από safetec Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω δεν ασχολουμε αλλο γιατι καταντισατε μερικοι ξερολες γελοιοι
    O ορισμός της αυτογνωσίας...

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας