Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 30
  1. #1
    Το avatar του χρήστη τομ
    Μέλος
    Όνομα
    Θωμάς
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    79

    Προεπιλογή Ψυγειο BOSCH KGU HOUSEHOLD APPLIANCES

    καλησπερα σας...εχω ενα 2 πορτο ψυγειο τησ bosch.. απο κατω ειναι η καταψυξη κ απο πανω η συντηριση...ειναι κ 'NO FROST' . τον τελευταιο καιρο μου πιανει παγο στην καταψυξη κ στη συνεχει μου βγαζει νερα απο κατω... στο manual λεει οτι αν ποιασει παγο να το κανω μια αποψυξη...το εκανα κ αποψυξη κ τωρα επιασε ξανα παγο κ παλι μου βγαζει νερα....μηπως ξερεται απο που προερχετε η βλαβη??? η θα πρεπει να φωναξω ψυκτικο???

  2. #2
    Το avatar του χρήστη j kalai
    Μέλος
    Όνομα
    Γιαννης
    Εγγραφή
    Aug 2009
    Περιοχή
    Κορωπι
    Μηνύματα
    93

    Προεπιλογή

    Η βλαβη μπορει να ειναι ενα βουλωμενο σωληνακι που βγαζει τα νερα στο πισω μερος επανω στο μοτερ και μπορει να εχει καει και η αντισταση της αποχετευσης.
    Επισης το ψυγειο δεν πρεπει να γερνει προς τα εμπρος γιατι παλι δημιουργειτε προβλημα με τα νερα.
    Οταν εκανες αποψυξη ποση ωρα το αφησες εκτος λειτουργιας? τις πορτες τις ειχες ανοιχτες?

  3. #3
    Το avatar του χρήστη τομ
    Μέλος
    Όνομα
    Θωμάς
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    79

    Προεπιλογή

    περιπου μιση μερα το αφησα εκτος λειτουργιας... μπορει κ μια ολοκληρη....δε νομιζω να γερνει μπροστά...θα το κοιτάξω....αν ειναι βουλωμένο το σωλινακι πωσ μπορω να το βρω κ να το ξεβουλωσω??? οσο για την αντισταση μπορω να την αλλαξω μονος μου??? ευχαριστω πολυ για την απαντηση...

  4. #4
    Το avatar του χρήστη j kalai
    Μέλος
    Όνομα
    Γιαννης
    Εγγραφή
    Aug 2009
    Περιοχή
    Κορωπι
    Μηνύματα
    93

    Προεπιλογή

    Γραψε μου το Ε nr:........./.. το οποιο βρισκεται στον χωρο που ειναι οι φρουτολεκανες.
    Για να κανεις αποψυξη σε αυτα τα ψυγεια χρειαζεται 30ωρες με ανοιχτες τις πορτες.

  5. #5
    Το avatar του χρήστη aris285
    Μέλος
    Όνομα
    Αρης
    Εγγραφή
    Jul 2010
    Περιοχή
    Ελευσινα
    Μηνύματα
    144

    Προεπιλογή

    Δες αν τα λαστιχα της καταψυξης πατανε καλα γιατι μπορει να περνει αερα και να πιανει παγο.

  6. #6
    Το avatar του χρήστη τομ
    Μέλος
    Όνομα
    Θωμάς
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    79

    Προεπιλογή

    περιπου στις 10 ωρες το ειχα κανει αποψυξη τελικα... ο κωδικος ειναι E Nr KGU44193/03 FD 8406 141322. λετε επειδή δεν του εκανα αρκετη ωρα απόψυξη???

  7. #7
    Το avatar του χρήστη τομ
    Μέλος
    Όνομα
    Θωμάς
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    79

    Προεπιλογή

    τωρα για τα λαστιχα πως θα δω αν παιρνει αερα...υπαρχει κανενα κολπο...??? γιατι μονο απο τισ 3 πλευρες μπορω να δω στισ αλλες θα πρεπει να το πιασω κ να καταλαβω αν παιρνει αερα.αν κ δεν νομιζω να καταλαβω αν φταινε η οχι με το να τα πιασω..

  8. #8
    Το avatar του χρήστη j kalai
    Μέλος
    Όνομα
    Γιαννης
    Εγγραφή
    Aug 2009
    Περιοχή
    Κορωπι
    Μηνύματα
    93

    Προεπιλογή

    Με 10ωρες αποψυξη που του εκανες δεν εκανες τιποτα. Αν τα λαστιχα μενουν ανοιχτα στην καταψυξη θα βρεις παγο στο σημειο που εφαπτεται το λαστιχο αλλιως τραβας το ψυγειο εξω και κοιτας το λαστιχο.
    Αν θες για αρχη κανε μια σωστη αποψυξη οπως σου εγραψα πιο πανω και καθαρισε το λαστιχακι το οποιο βρισκεται στο πισω μερος κατω στο μοτερ.
    Προσεχε το πως θα το βγαλεις απο την βαση του ψυγειου γιατι σε αυτο το σημειο το πλαστικο ειναι πολυ αδυνατο και σου μενει στο χερι. Απο την μερια που παει στο λεκανακι του μοτερ δεν εχεις προβλημα για να σπασει.

  9. #9
    Το avatar του χρήστη τομ
    Μέλος
    Όνομα
    Θωμάς
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    79

    Προεπιλογή

    σας ευχαριστω πολυ...θα το κανω αμεσα κ θα σας ενημερωσω....ευχαριστω πολυ για ολες τισ πληροφοριες...

  10. #10
    Το avatar του χρήστη τομ
    Μέλος
    Όνομα
    Θωμάς
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    79

    Προεπιλογή καλησπέρα κ πάλι...

    δεν το εκανα απ'οψυξη το ψύγειο γιατι δεν εχω καποιο αλλο ωστε να αποθηκευσω τα τροφιμα που είδη υπαρχουννν...αλλα ελεγξα το λαστιχο(σωλινάκι) πίσω το οποιο είναι μια χαρά...είχε νερό οπότε δεν ηταν βουλομένο,. αλλά φταίει μαλλον το λαστιχο τησ πόρτας γιατι ποιάνει παγο κ πολύ κοντα στην πορτα... ξερετε που μπορώ να βρω να αγοράσω λαστιχο??? μενω χαλανδρι αλλα κατεβαινω κ καθημερινα στο κέντρο...θα αλλαξω για αρχη το λάστιχο κ μετά θα δω...ψυλογερνει μπροστα το ψυγειο αν κ το εχω σηκώσει οσο ηταν εφικτό απο τα βιδωτα πατιρακια που εχει μπροστα... λετε να είναι απο αυτο???

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΨΥΓΕΙΟ SHARP SJ-439L
    από PARKER στο forum Ψυγείο
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-03-09, 13:53

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας