Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 27
  1. #1
    Το avatar του χρήστη staaronis3
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Σταμάτης!
    Εγγραφή
    Apr 2006
    Περιοχή
    Ηράκλειο-Αθήνα
    Μηνύματα
    15

    Post Η καταγγελία στον Συνήγορο του Καταναλωτή κατά του Multirama και της CPI

    Η καταγγελία στον Συνήγορο του Καταναλωτή κατά του Multirama και της CPI

    http://blog.staaronis3.net/2010/10/1...-multirama-cpi

    Η καταγγελία μου στον Συνήγορο του Καταναλωτή κατά του Multirama και της CPI
    Για ευνόητους λόγους έχω αφαιρέσει τηλέφωνα, email και διευθύνσεις από τα στοιχεία μου (τα υπόλοιπα ούτως ή άλλως υπάρχουν δημοσιευμένα στο διαδίκτυο), και επισυνάπτω μόνο το deltio.pdf
    https://pithos.grnet.gr/pithos/rest/...les/deltio.pdf
    ΑΤΟΜΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΛΟΝΤΟΣ
    Ονοματεπώνυμο: Σταμάτιος Α...
    Όνομα Πατρός: Ιωάννης
    Προσωρινή Διεύθυνση Κατοικίας (λόγω σπουδών): …
    Μόνιμη Διεύθυνση Κατοικίας: …
    Τηλέφωνα επικοινωνίας: …
    Ηλεκτρονικό Ταχυδρομείο:…
    Επισυνάπτετε αντίγραφο Αστυνομικής Ταυτότητας

    ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΛΟΜΕΝΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ
    Επωνυμία: MULTIRAMA ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ
    Έδρα: Άγιος Στέφανος Αττικής, 23ο χλμ. Εθνικής Οδού Αθηνών – Λαμίας
    Τηλέφωνα επικοινωνίας: 8011115000, 2108181888 – FAX: 2108181180
    Αντικείμενο: Εμπορεία ειδών πληροφορικής
    Ηλεκτρονικό Ταχυδρομείο: info@multirama.gr
    Υποκατάστημα: Ηρακλείου Κρήτης
    Διεύθυνση: Λεωφόρος Δημοκρατίας 25 & Γερωνυμάκη 1, 71306, Ηράκλειο, Κρήτη
    Τηλέφωνο: 2810344453 - FAX: 2810343193
    Υπεύθυνος Καταστήματος: ΠΑΓΩΜΕΝΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ
    Ηλεκτρονικό Ταχυδρομείο:mlr_hrakleio_2@multirama.gr

    ΣΤΟΙΧΕΙΑ 2ης ΚΑΤΑΓΓΕΛΛΟΜΕΝΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ
    Επωνυμία: COMPUTER PERIPHERALS INTERNATIONAL
    ΑΘΗΝΑ: Ραφαηλίδου 1 Ταύρος
    Τηλέφωνο Επικοινωνίας: 2104804500 – FAX:2104804542
    Δυστυχώς δεν έχω περισσότερες πληροφορίες για την εν λόγω εταιρία.

    ΕΠΙΣΥΝΑΠΤΟΜΕΝΑ ΑΡΧΕΙΑ
    1. Το παρών έγγραφο [kataggelia.doc]
    2. Αντίγραφο Αστυνομικής Ταυτότητας [tautotita.jpg]
    3. ΔΕΛΤΙΟ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ [deltio.pdf]
    Μπορώ πέρα από τα επισυναπτόμενα να σας αποστείλω ή να σας παραδώσω αυτοπροσώπως τα αντίγραφα αποδείξεων σχετικών με τον συγκεκριμένο ηλεκτρονικό υπολογιστή, αν αυτό μου ζητηθεί.

    Περιγραφή του προβλήματος
    Τέλη Δεκεμβρίου του 2009 αγόρασα έναν φορητό υπολογιστή από το Multirama Ηρακλείου, της εταιρίας Dell, μοντέλο Studio 1557.

    Το βασικό πρόβλημα του ήταν η υπερθέρμανση.

    Αρχικά μπορώ να πω ότι το πρόβλημα αυτό ήταν σε μικρό βαθμό, ίσως επειδή δεν το είχα ζορίσει (μιλάω μέσα στα λογικά πλαίσια) ή επειδή δεν το είχα δουλέψει για πολύ καιρό, όμως ειδικά το καλοκαίρι το πρόβλημα ήταν τέτοιο που τον χρησιμοποιούσα με δυσκολία (αφού ζεσταινόταν υπερβολικά το πληκτρολόγιο, το touchpad καθώς και ο χώρος γύρο από αυτά), ενώ άρχισε να απενεργοποιείτε αυτόματα λόγω της προστασίας που έχει.

    Στις 24 του Αυγούστου που μας πέρασε, τον πήγα στο service του Multirama Ηρακλείου, όπου ο κύριος ο οποίος εργαζόταν εκείνη τη στιγμή μου είπε ότι πρέπει εγώ να επικοινωνήσω με τη Dell για να παραλάβει το μηχάνημα, και πως δεν τον ενδιαφέρει ο Νόμος 3043/2002 (τον οποίο του ανέφερα) και ούτε μπορεί να κάνει κάτι από αυτά που λέει.

    Στη συνέχεια έφυγα από το κατάστημα λόγω άλλης δουλειάς που είχα εκείνη τη στιγμή και επέστρεψα αργότερα, απευθύνθηκα στον διευθυντή του καταστήματος ο οποίος μας είπε ότι δεν μπορεί να το αντικαταστήσει, παρά μόνο να το επισκευάσει και ότι ο Νόμος 3043/2002 μιλάει για 6 μήνες από την αγορά. Τελικά αποφασίσαμε να το στείλουν εκείνοι στη Dell για να διαπιστωθεί το πρόβλημα και να το επισκευάσουν.

    11 μέρες μετά, στις 4 Σεπτεμβρίου επικοινώνησαν μαζί μου για να μου πουν ότι μπορώ να παραλάβω τον υπολογιστή, ο οποίος έχει επισκευαστεί. Λόγω του ότι βρισκόμουν στην Αθήνα δεν μπόρεσα να πάω την ίδια μέρα, οπότε πήγα στις 9 Σεπτεμβρίου για να τον παραλάβω. Αφού τον πήγα σπίτι και τον έβαλα σε λειτουργία, μετά από λίγη ώρα παρατήρησα πως το πρόβλημα της υπερθέρμανσης δεν είχε διορθωθεί αφού συνέχισε να ζεσταίνεται. Στη συνέχεια όπως το παρατηρούσα είδα ότι γύρω του είχαν προκληθεί χτυπήματα από κατσαβίδι (πιθανά στην προσπάθεια τους να τον ανοίξουν), ενώ το πλαίσιο της οθόνης ήταν ξεκουμπωμένο και κάπως βγαλμένο. Όπως δούλευε διαπίστωσα και πρόβλημα στο δίσκο (ο οποίος άρχισε ανεξήγητα να κάνει κάποια χτυπήματα), ενώ καθυστερούσε πολύ η λειτουργία του.

    Κοίταξα τα αρχεία καταγραφής του λειτουργικού συστήματος, και διαπίστωσα ότι ο υπολογιστής λειτούργησε όσο δεν τον είχα στην κατοχή μου στις 2/9, 3/9 και 6/9 (αν και είχαν επικοινωνήσει μαζί μου στις 4/9 ότι ο υπολογιστής έχει επιστρέψει από το service). Ακόμα διαπίστωσα ότι στις 6-9 είχε γίνει χρήση διαδικτύου (με χρήση καλωδίου ethernet-υπήρχε και καταγραφή στο πρόγραμμα "Internet Explorer"), καθώς και εγκατάσταση/απεγκατάσταση εφαρμογών άσχετων με αυτά που θα έπρεπε να χρησιμοποιήσουν για να διαπιστώσουν τη σωστή λειτουργία του υπολογιστή (για την ακρίβεια προγράμματα άμεσης επικοινωνίας).

    Την Παρασκευή 10 Σεπτεμβρίου τον ξαναπήγα στο Multirama, αρχικά στον διευθυντή του καταστήματος, του ανέφερα ακριβώς τι είχε συμβεί, τον βάλαμε να τον δει στο service, και μου είπε ότι δεν έπρεπε να είχε γίνει αυτό με τα χτυπήματα και πως θα επικοινωνούσαν με την Dell για να το αντικαταστήσει, ενώ θα επικοινωνούσαν μαζί μου τη Δευτέρα 13/9 για λεπτομέρειες.

    Την Τρίτη 14/9, και αφού δεν είχαν επικοινωνήσει μαζί μου από το Multirama, τηλεφωνήσαμε και μας είπαν πως περίμεναν να επικοινωνήσει η Dell μαζί τους αλλιώς θα επικοινωνούσαν εκείνοι την Τετάρτη και στη συνέχεια θα με ενημέρωναν.

    Την Τετάρτη 15 Σεπτεμβρίου και αφού δεν είχαν επικοινωνήσει μαζί μου πήγα από το κατάστημα όπου ο διευθυντής, μετά από επικοινωνία που είχε (δεν γνωρίζω ακριβώς με ποιον) μας είπε ότι τότε παρέλαβαν τον υπολογιστή στην Dell και πως θα είχαμε νεότερα το ερχόμενο Σάββατο.

    Από Σάββατο σε Τετάρτη και από Τετάρτη σε Σάββατο συνεχίστηκε η εν λόγω ιστορία, μέχρι που εγώ επέστρεψα στην Αθήνα για τις σπουδές μου. Τελικά πήγε η μητέρα μου στο κατάστημα, της είπαν ότι το μηχάνημα έχει έρθει και ότι δεν μας έβρισκαν σε κανένα από τα τηλέφωνα. Σύμφωνα με τα λεγόμενα τους είχαν αλλάξει τα πλαστικά, ψήκτρα, και μητρική πλακέτα. Αυτό φαινόταν και σε ένα δελτίο το οποίο παραδώσαμε στο ταμείο για να παραλάβουμε τον υπολογιστή. Τα χτυπήματα δεν υπήρχαν, όμως το πρόβλημα με την ψύξη δεν είχε διορθωθεί. Για το δίσκο ούτε λόγος, αφού του έκαναν λέει διαγνωστικά τεστ και ήταν μια χαρά. Αφού το ζόρισα όσο μπορούσα και οι θερμοκρασίες που έφτασε εκείνη τη στιγμή (70Ο C για τον επεξεργαστή) τους φάνηκαν φυσιολογικές (και το πληκτρολόγιο για αυτούς κρύο), μου είπαν πως μπορούσαν να το ξαναστείλουν στην dell και όχι να κάνουν κάτι άλλο. Φυσικά όταν αναφέρθηκα στον 3043/2002 μου ξαναείπαν ότι δεν τους ενδιαφέρει.
    Ωστόσο, κατά τη διάρκεια που δοκίμαζα τον υπολογιστή παρατήρησα την άθλια συμπεριφορά των τεχνικών. Μετακινήσεις υπολογιστών ενώ βρισκόταν σε λειτουργία, απότομα κουνήματα, φορητοί υπολογιστές κυριολεκτικά πεταμένοι και στοιβαγμένοι σε άσχετα σημεία.
    Τώρα μπορεί να ζεσταίνεται λίγο λιγότερο απ ότι πριν το πάω, όμως 1ον τώρα η θερμοκρασία του περιβάλλοντος έχει μειωθεί σε σχέση με το καλοκαίρι και 2ον όταν αλλάξουμε την θερμοαγώγιμη σιλικόνη, τον πρότο καιρό πάντα πετυχαίνουμε μικρότερες θερμοκρασίες, όμως αυτές σταδιακά αρχίζουν να αυξάνονται, μέχρι τη στιγμή που θα χρειαστεί αλλαγή. Με πλήρες φορτίο στον επεξεργαστή πήρα θερμοκρασίες πάνω από 90ΟC (!), ενώ στην κάρτα γραφικών άγγιξε τους 108οC, θερμοκρασίες πολύ πάνω από το κανονικό.
    Ενώ η απόλυτη... κοροϊδία συνεχίστηκε. Μετά από επικοινωνία με το Multirama μας έστειλαν τελικά το "ΔΕΛΤΙΟ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ".
    1ον, δεν φαίνεται πουθενά από αυτό το έγγραφο η 1η φορά που ο υπολογιστής πήγε για επισκευή
    2ον, ως ημερομηνία κλήσης ορίζετε η 15/9 και όχι η 13/9 όπως αρχικά μας είχαν πει.
    3ον, ως περιγραφή βλάβης όρισαν "FAULTY M/B" (προβληματική μητρική πλακέτα), και όχι πρόβλημα με υπερθέρμανση, απενεργοποίηση λόγω υπερθέρμανσης, πρόβλημα στο σκληρό δίσκο, όπως δηλαδή είχα γράψει στο δελτίο αναφοράς βλάβης του Multirama.
    4ον, στη "Διάγνωση Συσκευής" αναφέρουν: REPLACED M/B. RUN DIAGNOSICS. TEST OK (Ανταλλακτικά κωδικός TR557), δηλαδή αντικατάσταση μητρικής πλακέτας, τρέξιμο διαγνωστικών, αποτέλεσμα OK. Δεν αντικατέστησαν απ’ ότι αυτό γράφει τα πλαστικά, την ψήκτρα και τον ανεμιστήρα, ούτε αναφέρει κάτι για δοκιμή του υπολογιστή με φορτίο για έλεγχο της θερμοκρασίας ή για δοκιμή του δίσκου όπως απ το Multirama μου ανέφεραν. Από αναζήτηση που έκανα στο διαδίκτυο βρήκα πως με τον συγκεκριμένο κωδικό (TR557) αναφέρετε μόνο στη μητρική πλακέτα και όχι σε κάτι άλλο. Στην ιστοσελίδα της DELL, στο service manual για τα μοντέλα Studio 1557/1558, και συγκεκριμένα στις οδηγίες για αντικατάσταση της μητρικής πλακέτας - http://support.dell.com/support/edoc....htm#wp1180315 – αναφέρει «The BIOS chip in the system board contains the Service Tag, which is also visible on a barcode label on the bottom of the computer.», που σημαίνει «Το ολοκληρωμένο κύκλωμα BIOS, στην πλακέτα συστήματος περιέχει το Service Tag, που είναι επίσης ορατό σε μια ετικέτα barcode στο κάτω μέρος του υπολογιστή.», ενώ ως system board (πλακέτα συστήματος) ορίζετε η Μ/Β (motherboard-μητρική πλακέτα). Το Service Tag, είναι μια πληροφορία από αυτές που περιλαμβάνονται στο BIOS από την κατασκευή και δεν αλλάζουν με κάποιο εξωτερικό τρόπο μετά την τοποθέτηση του. Σχεδόν κάθε ηλεκτρονικός μηχανικός γνωρίζει κατ αρχήν ότι τα ολοκληρωμένα κυκλώματα μέσα σε ένα υπολογιστή είναι τεχνολογίας επιφανειακής στήριξης, το συγκεκριμένο δε του BIOS συνηθίζεται για λόγους οικονομίας χώρου, και ταχύτερης συγκόλλησης από ρομποτικά μηχανήματα να έχει τους ακροδέκτες στο κάτω μέρος του. Ακόμα γνωρίζει ότι είναι πρακτικά αδύνατο να αποκολληθεί και να επανακολληθεί ένα ολοκληρωμένο σαν και αυτό. Σύμφωνα λοιπόν με τα παραπάνω, και το ότι ο αριθμός Service Tag είναι μοναδικός (αντιστοιχεί στο σειριακό αριθμό του Η/Υ και της μητρικής πλακέτας ταυτόχρονα) καταλήγουμε στο συμπέρασμα ότι η μητρική πλακέτα δεν έχει αντικατασταθεί, και άρα το Multirama και η εταιρία CPIψεύδονται, και σε αυτό, ενώ αναρωτιέμαι ακόμα και αν το συγκεκριμένο «ΔΕΛΤΙΟ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ» είναι «κατασκευασμένο».
    Ακόμα, κάθε εταιρία όταν αντικαταστήσει κάποιο από τα ελαττωματικά εξαρτήματα μαζί με τον υπολογιστή επιστρέφει και αυτά, μαζί και τις συσκευασίες των ανταλλακτικών (οι οποίες αναγράφουν τον κωδικό του ανταλλακτικού, το S/N, καθώς και τον αριθμό παρτίδας), κάτι που δε συνέβη στην περίπτωση μου. Σε πολλές περιπτώσεις που έχω πάει εγώ ή συγγενείς μου κάποιο μηχάνημα για επισκευή έχουν επιστρέψει τα ελαττωματικά εξαρτήματα (ακόμα και τα λαστιχάκια από την σιντιέρα ενός συστήματος HiFi ή ένα μικροσκοπικό χαλασμένο σωληνάκι από πλυντήριο ρούχων), μαζί με αποδεικτικά για κάθε εργασία που έγινε, και απόδειξη για το κάθε ανταλλακτικό. Στην περίπτωση που η συσκευή βρισκόταν σε εγγύηση κοβόταν μηδενική απόδειξη.
    Τέλος σε άτομα με γνώσεις ηλεκτρονικής, νομικών ή και επαγγελματίες που ασχολούνται ευρέως με τη χρήση ηλεκτρονικών υπολογιστών στα οποία ανέφερα το πρόβλημα μου η απάντηση τους ήταν αμέσως «γιατί δεν σου το αντικατέστησαν;» και «η συγκεκριμένη στάση είναι απαράδεκτη».

  2. #2
    Το avatar του χρήστη staaronis3
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Σταμάτης!
    Εγγραφή
    Apr 2006
    Περιοχή
    Ηράκλειο-Αθήνα
    Μηνύματα
    15

    Προεπιλογή

    Αίτημα προς το συνήγορο του καταναλωτή
    Εγώ από την πλευρά μου πλέον, δεν ξέρω κατά πόσο με καλύπτει ο νόμος, αλλά θα απαιτούσα από το Multirama την αντικατάσταση του υπολογιστή με άλλον, δικής μου επιλογής, δηλαδή ακόμη και άλλης εταιρείας ,εάν αυτό είναι δυνατόν και νόμιμο διαφορετικά με ισάξιο μοντέλο του συγκεκριμένου της Dell, και σας παρακαλώ να μεσολαβήσετε γι αυτό, αφού μόνος μου δεν μπορώ να κάνω κάτι.

    Επειδή δεν το έπερνε, το έσπασα σε 2 τμήματα

  3. #3
    Το avatar του χρήστη button
    Μέλος
    Όνομα
    Γιαννης
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    Λαγκαδας Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    52

    Προεπιλογή

    ε και εσύ εκεί που έμπλεξες .... εγώ πριν 2 χρόνια είχα τραβήξει άγριο θέμα με ΓΕΡΜΑΝΟ 1 χρόνο 9 φορές servise nokia 3250 που το πρόβλημά ήταν πλακέτα αλλά το service είναι γα πανηγύρια ασχετηλα απίστευτα μεγάλη
    Nokia 3250 / 6280 / N97mini
    <Mastech MS8268>

  4. #4
    Το avatar του χρήστη staaronis3
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Σταμάτης!
    Εγγραφή
    Apr 2006
    Περιοχή
    Ηράκλειο-Αθήνα
    Μηνύματα
    15

    Προεπιλογή

    Ελπίζω να ξέρεις ότι με κάνεις να νοιώθω πολύ χαρούμενος τώρα που μου θύμισες ότι υπάρχουν και πολύ χειρότερα!

  5. #5
    Το avatar του χρήστη dalai
    Μέλος
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Mar 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    68

    Προεπιλογή

    γι'αυτο περνουμε μια 12βολτη πηγη με 2 καλωδιακια και περναμε βολτες πανω απο τη μητρικη . Μετα κλεινουμε και παλι το PC και το επιστρεφουμε στην εγγυηση. Αμα μπορεσουν να το "κολλησουν με τσιχλα" και παλι σφυρα μου.
    "Αν εισαι ηλεκτρονικος, μπορεις να κανεις τα παντα!!"

  6. #6
    Το avatar του χρήστη staaronis3
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Σταμάτης!
    Εγγραφή
    Apr 2006
    Περιοχή
    Ηράκλειο-Αθήνα
    Μηνύματα
    15

    Προεπιλογή

    δεν θέλω να κάνω πυροτεχνήματα, θέλω απλά να κάνω τη δουλεια μου. γίνετε;

    εκτώς αυτού ο μόνος που κάνει τέτοια πειράματα είναι ο sakis, του οποίου μια απάντηση θα την ήθελα εδώ, να δω και τη γνώμη του.

  7. #7
    Το avatar του χρήστη dovegroup
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Ακης
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    ATHENS
    Μηνύματα
    28

    Προεπιλογή

    Σωστός, διότι μας περνούν για ινδιάνους...

    Να δώ θα ξαναμπείς στην παρέα της τεχνολογίας & των φανταστικών KaGuru?

    Η Dell πάντως έρχετε στον χώρο σου και σου επισκευάζει το Laptop οτι πρόβλημα και να έχει,
    αν δεν μείνεις ικανοποιημένος κατα την διάρκεια της επίσκεψης μπορείς να αρνηθείς την ορθότητα των πράξεων αποκατάστασης,
    αφού βλέπεις τον τεχνικό με τα ίδια σου τα μάτια να κάνει το Laptop "φύλλο και φτερό".
    Προσωπικά εχω δεί τεχνικό τους να κάνει service "on site" και δεν το περίμενα,
    θεωρούσα πως για την ελληνική πραγματικότητα αυτό είναι μάλλον ανέκδοτο.
    Ούτε γρατζουνιές ούτε ατασθαλίες κατά την διάρκεια της επισκευής.

    Ετσι για να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dovegroup : 20-10-10 στις 05:50

  8. #8
    Το avatar του χρήστη Xarry
    Μέλος
    Όνομα
    Χάρης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    67

    Προεπιλογή

    Χωρις να αμφιβαλλω για τα λεγομενα σου 700c-900c ο επεξεργαστης;; Μου φανταζει αδιανοητο.

  9. #9

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Πανος
    Εγγραφή
    May 2010
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    1

    Προεπιλογή

    Φιλε μου δυστυχως εμπλεξες ασχημα και μαλιστα με ανθρωπους που δυσφημιζουν τον χωρο.
    Δεν καταλαβαινω ομως καποια πραγματα.
    Πρωτον: Η Dell εχει on site service που σημαινει οτι δεν το πας στο multirama για επισκευη αλλα ερχονται αυτοι να το επισκευασουν στο χωρο σου.
    Δευτερον εφοσον το μηχανημα ειναι σε εγγυηση, μην περιμενεις να παρεις χαλασμενα ανταλλακτικα στο χερι, ολα ειναι για επιστροφη στην μαμα εταιρια.
    Καλη τυχη παντως, ευχομαι να ξεμπερδευεις γρηγορα.

  10. #10
    Το avatar του χρήστη navar
    Μέλος
    Όνομα
    Kωνσταντίνος
    Εγγραφή
    May 2010
    Περιοχή
    τρικαλα
    Μηνύματα
    218

    Προεπιλογή

    προσπάθησε να επικοινωνήσεις κατευθείαν με την DELL ελλάδος !
    εκεί πεστους πόσο δυσφημίζονται απο την όλη υπόθεση , και δήλωσε με τρόπο και πονηρούλικα οτι είσαι έτοιμος να το "τρέξεις το θέμα " αν δεν γίνει η δουλειά σου !
    να είσαι πολύ ευγενικός αλλα παράλληλα και καυστικός.
    και να δείξεις πως έχεις τεχνικές γνώσεις και δεν πέφτεις θύμα !

    και θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα με την λίγο μεγαλύτερη τάση , αλλα δεν στο προτείνω στο laptop , εκτός και αν μπορείς να το ανοίξεις χωρίς να φανεί και προσπαθήσεις να κάψεις κανένα south/north chipset !

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας