Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2

Θέμα: aiwa vx -t1000mk 2

  1. #1

    Μέλος
    Όνομα
    Γιαννης
    Εγγραφή
    Sep 2006
    Περιοχή
    Κρητη
    Μηνύματα
    59

    Προεπιλογή aiwa vx -t1000mk 2

    Συλλεκτικό κομμάτι !!!!!!tv με ενσωματωμένο video ! μου την φερανε για επισκευή και για λόγους συναισθηματικής αξίας του πελάτη δεν λογαριάζει κόστος και όλα τα σχετικά …όλα καλά έως εδώ ,το πρόβλημα που έχει είναι ότι δεν έχει εικόνα αλλά μόνο ήχο κάτι που είναι φυσιολογικό αφού ο ήχος προέρχεται από το video .στην πλακέτα της εικόνας άλλαξα την αντίσταση που μπαίνει σε σειρά στη γραμμή τροφοδοσίας του stk7348 την οποία την έκαψε αμέσως χε χε!! Μετά από αυτό αλλάχτηκε και το stk 7348 μαζί με την αντίσταση και ένα πυκνωτή στα 3,3nf που είχε μοιράσει στα δυο , για φορτίο έβαλα τον γλόμπο όπου και άναψε κανονικά αλλά ….ο μετασχηματιστής τροφοδοσίας σκληρίζει για κάποιο λόγο , από ότι ξέρω δεν αλλάζονται δεν καίγονται ,έψαξα για να αγοράσω καινούργιο και φίσκα δεν βρήκα τίποτα στην αγορά ,για δόκιμη ποιο πόλη τον ήθελα δηλαδή ,η απορία μου είναι αν ο μετασχηματιστής είναι μπαρούτι η κάτι μου ξεφεύγει ?? http://www.radiomuseum.org/r/aiwa_vx_t1000mk.html

  2. #2

    Μέλος
    Όνομα
    Γιαννης
    Εγγραφή
    Sep 2006
    Περιοχή
    Κρητη
    Μηνύματα
    59

    Προεπιλογή

    Καλημέρα σε όλους , η τηλεόραση παραδόθηκε στον πελάτη ,μετασχηματιστής δεν βρέθηκε σε καμία αποθήκη οπότε το σφύριγμα εξακολουθεί να υπάρχει και η τηλεόραση να παίζει κανονικά . Φυσικά του εξήγησα ότι μπορι να τινάξει τα πέταλα στα καλά καθούμενα και να καρβουνιάσει ,του χρέωσα μόνο ανταλλακτικά και ελάχιστα για την εργασία

Παρόμοια Θέματα

  1. Aiwa AD WX828
    από FYTROS στο forum Κασετόφωνο & Πικάπ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-09, 13:19
  2. ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΡΥΘΜΙΣΗ CD-PLAYER AIWA NSX-340
    από papkir στο forum Ραδιόφωνο & CD Player
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-06-08, 17:59
  3. Πρόβλημα με AIWA NSX-V70
    από Edison στο forum Eνισχυτής, Home Cinema & HiFi
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-03-07, 09:44

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας